Capsicum Frutescens

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1200
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 41
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Capsicum Frutescens

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 23 srp 2010 12:59

Capsicum Frutescens (fru-TES-enz)

Květ: vztyčené, malé, ostré křivky
Kalich: bezzubý
Sladkost: ne
Listy: hladký, lesklý,
semena: žlutá
Zvyk: robustní strom
Spoty: ne
Pálivost: středně pálivé (4-8)
Výška: 100 až 200 cm, v interiéru
Chromozomů: ověřeno 24

Frutescens znamená 'křovinatý' nebo 'chundelatý', není široce kultivovaný, s výjimkou druhu Tabasco, který je od roku 1848 používán při výrobě světově proslulé omáčky. Další slavná odrůda je Malagueta, která roste v Amazonii a Brazílii.

Frutescens papriky lze poměrně snadno rozlišit. Rostliny jsou obvykle vysoké, robustní strom s velkým množstvím odboček. Listy jsou středně velké a téměř stejné jako annum, ale mají tendenci být tmavší a lesklejší. Konečný rozdíl poznáme v květu. Květ frutescens je téměř vždy menší, jasně zelené barvy a má fialové prašníky (annum bilé). Plod je téměř vždy podobné tvaru svíčky od 1 do 5 cm. Bez sladkosti a s poměrně velkou pálivostí. Frutescens má nejblíže k divokým druhům paprik.

Frutescens jsou vhodné pro domácí pěstování, protože jejich rostliny mají hezký vzhled a jsou odolné vůči škůdcům.

Jsou dosti náročné na vytvoření plodu a květu. Frutescens se pěstuje hlavně ve Střední a Jižní Americe, ale také v Africe a Asii.

Frutescens rostliny jsou kompaktní, mají mnoho stopek a narůstají mezi 1 - 4 metry, v závislosti na místních podmínkách. Květy mají zelenobílé okvětí bez skvrn a fialové prašníky. Tyto typy jsou méně pestré než ostatní druhy (s výjimkou Pubescens). Plody jsou často malé, špičaté a rostou vzpřímeně. Tento druh je obzvláště dobrý pro pěstování v květináči a jedna rostlina může produkovat 100 a více lusků.

4790


Zpět na „Capsicum Frutescenses“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host