Capsicum Chinense

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1193
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 19
Obrázky: 1410
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Capsicum Chinense

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 23 srp 2010 12:58

Capsicum Chinense (chi-NEN-viz)

Květ: hvězdicovitý, malý, prašníky tvarovaný
Kalich: téměr bezzubý
Sladkost: většinou přítomna
Listy: velké, nerovné
Pálivost: od mírné až po extrémní
Výška: 40 - 100 cm v interiéru
Chromozomů: ověřených 24
Semeno: žluté

Chinense znamená 'z Číny' - je to také nesprávné pojmenování, tento druh vznikl v Amazonii; je dnes běžný po celém Karibiku, Střední a Jižní Americe a také v tropech.

Chinense papriky patří mezi nejjednodušší k rozpoznání, díky jejich nízkému keřovité povaze, velkým i drobným nerovnoměrnhttps://www.chilli-forum.cz/images/uploud.gifým listům a také nažloutlými květy. A samozřejmě pokud ochutnáte chinense, je pravděpodobné, že na ní níkdy nezapomenete :) Jedná se o nejžhavější papriky světa, ačkoli jsou i některé vyjímky. Typické chinense je poměrně malé, často s širokými listy. Odrůdy pocházející z Jižní ameriky mohou být zcela odlišné od častějších odrůd z Karibiku. Mohou mít fialový odstín a mou být velmi vysoké, až 2 metry.

Chinense jsou vyhledávané pro domácí pěstování, ale nejsou nejsnadnější na pěstování. Nejsou náchylné na škůdce a ostatní problémy jako u zdomácnělých annum. Lze je pěstovat ve většině klimatických podmínkách. Problém chinense je náročnost na výživě a teplotě.

Pěstování se soustředí zejména v karibské oblasti a v poslední době také v Africe, kde ja Habanero pěstováno k vývozu do Evropy.

Tento druh zahrnuje mnoho světových nejpálivějších kultivarů, včetně:

Habanero, Scotch Bonnet a legendární Red Savina. A poddruhy, stejně jako rostliny, jsou velmi rozdílné i u tohoto druhu, mají charakteristické a výrazné ovocné aroma, často označované jako meruňka.

Chinense jsou tropické druhy, nejlépe se jim daří v oblastech s vysokou vlhkostí. Jedná se o relativně pomalu rostoucí rostliny, s delším vegetačním obdobím než u mnoha jiných druhů. Semena mohou velmi dlouho klíčit.

4791


Zpět na „Capsicum Chinenses“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host