Klíčení chilli semínek

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Klíčení chilli semínek

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 31 srp 2010 10:51

Klíčení chilli semínek

5099

Toto je pravděpodobně jedna z nejvíce diskutovaných fází, na kterou se názory různí. Hlavní požadavky klíčení jsou teplo, vlhkost a kyslík. Semena je možné nechat naklíčit mnoha způsoby, poslouží nám ubrousek, minerální vlna - Rockwool (dle mého názoru nejšetrnější způsob pěstování), ale nejjednodušší pěstební médium je substrát, který musí být ovšem sterilní! - Před výsevem proto dáme hlínu na půl hodiny péct, a tak veškeré houby a plísně zlikvidujeme.

Nezáleží, jakou pěstební nádobu používáte, jsou však důležité drenážní otvory. Semena zasejte nejhlouběji 3 mm pod povrch. Mají totiž pouze tolik uložené energie, aby se dostala ku světlu. Když zasejete níže, může se stát, že semena nevyklíčí.



5134
Substrát musí být vlhký, ne přemokřený. Zavlažování provádíme nejlépe rozprašovačem. Klademe důraz také na teplotu, která by měla být v této fázi 24°C. Můžeme použít mini pařeniště, které dáme na topení, a pod něj ještě raději nějakou desku. Jelikož vyšší teplota + voda = vysoká vlhkost, která nám může způsobit plíseň na médiu nebo hnití semen.

Pro úspěšné vyklíčení je zapotřebí 1 - 3 týdny, než semeno pukne a začne se objevovat kořínek. Po nasazení děložních lístků je důležité přemístění na co nejvíce světla. Jižní strana okna nebo umělé osvětlení 18/6.

4541
4537
4538

Uživatelský avatar
HabaneroXXX
Stálý člen
Příspěvky: 50
Registrován: 21 lis 2011 20:19
Reputace: 2
Obrázky: 0

Re: Klíčení chilli semínek

Příspěvekod HabaneroXXX » 22 lis 2011 16:38

Mám dotaz je lepší pěstovat chilli ve vatě nebo v květináči

Uživatelský avatar
Hami
Stálý člen
Příspěvky: 448
Registrován: 19 čer 2011 21:44
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Mělník

Re: Klíčení chilli semínek

Příspěvekod Hami » 22 lis 2011 16:51

Moc nerozumím otázce.....
Pokud máš na mysli Rockwool, tak ten se používá na klíčení semen a následně se přesazuje do květináčů se zeminou ( popř. rovnou do půdy )...

Uživatelský avatar
Maxim
Stálý člen
Příspěvky: 150
Registrován: 23 zář 2011 23:00
Reputace: 73
Obrázky: 0
Bydliště: España

Re: Klíčení chilli semínek

Příspěvekod Maxim » 22 led 2012 22:28

Používám agroperlit, nasypu ho do kelímků od jogurtu, vložím semínka a překryju to potravinářskou folii. Tuhle metodu jsem převzal od šlechtitelů paprik, návod na klíčení a pěstování najdete např. u pí Teclové (paprikylibera) a myslím, že i p Meisl klíčí tímto způsobem.
O

nxtwrld
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 03 říj 2011 16:35
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Klíčení chilli semínek

Příspěvekod nxtwrld » 16 úno 2012 12:21

Doporucili mi v Bauhausu kokosovy tablety, ktery se po zavlazeni roztahly do podoby substratu. V nedeli jsem to zasadil, takze uvidime, co z toho vzejde. Akorat se obavam, ze jsem to trochu prestrelil s vlhkosti.

-- 16 úno 2012 13:21 --

Doporucili mi v Bauhausu kokosovy tablety, ktery se po zavlazeni roztahly do podoby substratu. V nedeli jsem to zasadil, takze uvidime, co z toho vzejde. Akorat se obavam, ze jsem to trochu prestrelil s vlhkosti.

Richieeeeee
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 17 úno 2012 18:19
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Klíčení chilli semínek

Příspěvekod Richieeeeee » 17 úno 2012 18:26

Měl bych dotaz -> v jakým stádiu klíčení (nebo spíš velikosti klíčku) je dobrý započít přesazovat do květináčku,případně kelímků? Letos jsem se konečně odhodlal a zasel,tak doufám,že sklidím alespoň jednu papričku :D

...a předem díky za info !!!

Uživatelský avatar
Hami
Stálý člen
Příspěvky: 448
Registrován: 19 čer 2011 21:44
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Mělník

Re: Klíčení chilli semínek

Příspěvekod Hami » 17 úno 2012 18:45

Pročti důkladně fórum, každý na to má svou metodu.
Případně najdeš speciální téma v diskuzích na chilliweb.cz
Hami

Uživatelský avatar
anly
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: 10 led 2012 10:12
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: ostrava

Re: Klíčení chilli semínek

Příspěvekod anly » 29 úno 2012 15:00

bih jolokia, z 10 semen nevyklíčilo jedno :dunno:
habanero red savina, z 10 semen vyklíčilo 10 :thumbup:


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti