využití semen

Povídání o chilli papričkách
nofireno
Nový člen
Reputace: 0
Obrázky: 0

využití semen

Příspěvekod nofireno » 09 lis 2019 11:50

zdravím experty na burning love,
nejsem expert, náhoda, že jsem sklidila asi tunu pálivých paprik. a je zpracovávám a protože jsou eko, nechce se mi jen tak zbavit semínek, kde by mělo být to nejlepší- olej a plánuju je namlít a dál nevím. Tady jsem letmo hledala klíčové slovo olej ale nic. Takže asi nic, namelu, ochutnám a vyhodím.

gandalf
Stálý člen
Reputace: 1286
Obrázky: 1399
Kontaktovat uživatele:

Re: využití semen

Příspěvekod gandalf » 09 lis 2019 18:35

Neboj se toho, je spousta druhů chilli koření, kde semínka vůbec nevadí, spíše naopak. Já třeba to do pasty chu-nan dávám komplet, některé suším bez semen, některé druhy se semeny /podle mně je lepší to semlít těsně před použitím/. Pochopitelně semínka /nejen/ můžeš macerovat v horkém oleji, ale bacha nesmažit :-). Nejlépe ve vodní lázni, nechat to den odpočinout a opakovat /čím déle se to dělá, tím více kapsaicinu se vyplaví/. Potom chilli olej zcedit třeba přes nějaký hadřík. Mlít je nemusíš.

nofireno
Nový člen

Příspěvekod nofireno » 09 lis 2019 20:25

já se nebojím. experiment je mé druhé já. Teď luštím tuhle kytku. Ten kapsaicin má odpuzovat savce, ale ani slepice si listů nevšimnou a to jsou ultra zvědavé. Tady nic, nezájem, to je pro mne zajímavé zjištění. Ten olej jsem myslela, přímo olej ze semen paprik. Semínek mám asi tři litry, tak zkusím mlýnek na mák. co se stane. Budu si to aplikovat na kůži, dokud nesleze... ale dík, já se nevyjadřuju moc přesně. Chtěla jsem vědět, jestli už nekdo si lisoval ten olej. V Číně na to maj mašiny. kupovat zatím nebudu.

MartinS
Stálý člen
Reputace: 1034
Obrázky: 501

Příspěvekod MartinS » 09 lis 2019 21:14

Me to tedy prijde jak prelozeny text google prekladacem od spam bota.
Nebo jako telegram zprava.

nofireno
Nový člen

Příspěvekod nofireno » 09 lis 2019 22:17

ad MartinS) spam bot hlasí, máš tam chybu. 3p. j.č. MNĚ.
Tak vlákno radši smaž, ať nemás ostudu...

Zpět na „Pokec o chilli“