Mejto - sezóna 2024

Venkovní pěstování chilli
Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 359
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 1060
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Mejto - sezóna 2024

Příspěvekod Mikymoto » 04 dub 2024 14:25

Puberťáky po přesazení do většího chodím za pěkného počasí venčit a koukám, že CAP 363 má už nasazené plody - tahle kytka mě nepřestává překvapovat.
8357583576

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 359
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 1060
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Mejto - sezóna 2024

Příspěvekod Mikymoto » 11 dub 2024 18:57

Dnes hromadné vyvenčení Annuumek - na denním světle ukázaly jak jsou hladové (na parapetu to tolik vidět nebylo), na noc dostávají azyl v dílně.
83633

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 359
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 1060
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Mejto - sezóna 2024

Příspěvekod Mikymoto » 20 kvě 2024 11:26

Tak po více jak měsíci update - dělo se toho celkem hodně, ale nebylo to zrovna veselý a zvažoval jsem, zda se vůbec přiznávat.
Rostliny pěkně sílily a já nonstop válčil se mšicemi.
83822

Jen co jsem se jich alespoň zdánlivě zbavil, tak se po cca týdnu objevily zase jinde - vyplácal jsem prakticky roční dávku Mospilanu a Sanium Systemu v rámci měsíce a efekt to mělo pouze krátkodobý. Má nejdražší při diskuzi nad kafem zmínila, že údajně funguje ocet. Byl jsem k tomu celkem skeptickej, ale zoufalství bylo veliké a chemii jsem tam už prát nechtěl, takže nastalo pátrání na těch internetech. Návodů jsou kupy a poměry ředění od 1:3 a více (našel jsem ale i 1:2).
Tož jsem namíchal ten ekologickej zázrak v cca 1:3 a chrlil to tam jak anděl pomsty. Mšicím se to fakt nelíbilo a zmizly. Jen těm kytkám to taky úplně nezachutnalo a po pár dnech to ve skleníku vypadalo jako v Leprosáriu - pokroucené stonky a listy, odpadávající kusy - takovej chemickej Topping pro sadisty. A jako Bonus se ty ku... zelený do týdne nastěhovaly zpátky. Vršky zatím vypadaly nějak takhle.
83823

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 359
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 1060
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Mejto - sezóna 2024

Příspěvekod Mikymoto » 20 kvě 2024 11:43

Teď o víkendu proběhla akce Očista - namíchal jsem do kýble mýdlovou vodu a každá kytka šla do toho bílýho nálevu hlavou dolů alespoň na minutu. Následovala studená sprcha ze všech stran a přesun na sušení. Mšic byla po každém tácu plná vana mýdlovou vodu jsem doplňoval minimálně 5x. Po oschnutí se druhý den konalo koupání ve stejném kýblu, tentokrát už ale s roztokem NeemAzalu - takže opět hlavou dolů do kýble a smetákem ošmrlat i to, co se do kýble už nevešlo.
Všiml jsem si, že na spodcích listů zůstalo po předchozím mýdlovém cyklu občas pár jedinců, kteří ale měli už šedivou barvu a nejevily aktivitu, takže je možné že už to mýdlo zafungovalo. Každopádně sazenice jsem zrevidoval a ve skleníku rozřadil podle odrůd pro výsadbu. Při přípravě půdy jsem v rohu skleníku objevil větší mraveniště, což je nejspíš hlavní důvod těch super rychlých návratů mšic po ošetření postřiky. teď když tam nebude souvislá plocha táců, tak bych měl mravence dostat rychle pod kontrolu.
8382483825

Uživatelský avatar
JanaK
Stálý člen
Příspěvky: 234
Registrován: 02 srp 2018 08:41
Reputace: 676
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov

Re: Mejto - sezóna 2024

Příspěvekod JanaK » 20 kvě 2024 12:13

Určitě přiznat = pro sebe i pro ostatní bude záznam čeho se vyvarovat

Taky jsem letos hodně bojovala se mšicema.
Stříkala jsem 2x NeemAzalem hlavně zespodu listů a zabralo to, ikdyž to tak pár dnů vůbec nevypadalo,
Ty potvory už bez života pořád seděly na listech.

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 787
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2413
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Mejto - sezóna 2024

Příspěvekod vsezved » 20 kvě 2024 14:20

Držím palce a přeji, ať se již nevrátí. Určitě to chce fofrem vystěhovat mravence.
Já osobně mám letos více štěstí, než rozumu. V práci ve stanu a na oknech jsem nenašel ani jednu mšici, ani svilušku a to s nimi každý rok bojuji, jak s větrnými mlýny. Jen ve stanu bylo pár otravných smutnic, které mne do letoška nenavštívily.

Ve skleníku jsem letos při prvním náznaku mravenců nainstaloval použité mravenčí domečky, kam jsem nakapal trochu medu ochubeného Boraxem. Do 2 dnů jsem již nenašel ani jednoho mravence. Ten med s boraxem se mi osvědčil již asi 3 roky. Kupované domečky taky fungují, ale cenově je to někde úplně jinde. Jen pozor na koncentraci, pokud to přeženeš, tak jim ten med nebude chutnat a budou chodit obloukem kolem.
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 359
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 1060
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Mejto - sezóna 2024

Příspěvekod Mikymoto » 25 kvě 2024 14:55

Takže skleník je v kompletní sestavě - zbylo pár sazenic, které si zatím hoví na podezdívkách a tácech. Něco jsem rozdal po kamarádech, něco šlo jako humanitární pomoc příbuzenstvu zasaženém kroupami a těch pár co zůstalo asi půjde na záhonek ven. Počasí je dost na prdlačku. Co den prší, takže na zahradě se nedá rýpnout do země, aby člověk nezvedal s lopatkou dvě kila hlíny - všechno je nacucaný.
83839

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2249
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3686
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Mejto - sezóna 2024

Příspěvekod Bacula » 26 kvě 2024 21:42

Jaká je šířka toho záhonku?
Bacula


Zpět na „Venkovní galerie pěstování chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: davidPPP, Laďa, MartinS a 2 hosti