JanaK 2024 - obnovená sezona

Venkovní pěstování chilli
Antonín
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 29 úno 2024 19:33
Reputace: 53
Obrázky: 0

Re: JanaK 2024 - obnovená sezona

Příspěvekod Antonín » 26 bře 2024 09:59

Antonín píše:
26 bře 2024 08:32
Ahoj. I když žádné chinesky nemám moc se mi líbí- hlavně mají moc krásný nabíraný široký listy. :rolleyes:

Ještě k té krčkové hnilobě-tzv.padání rostlin vysévám do normálního substrátu ve kterém pěstuji celou sezonu Ale při namočení po výsevu porosím prostředkem Proplant-dříve byl Previcur . Po vyklíčení ještě 2-3x rosím vzešlé rostlinky. Nikdy mi nic nepadlo. Horší je když se Ti na vzešlé rostlinky dostane myš. Měl jsem kdysi na okně v truhlíku asi 100 vzešlých rostlin a do druhého dne mi z nich zůstaly jenom stonky. Děložní lístky byly komplet odkousaný. :slap:

Uživatelský avatar
JanaK
Stálý člen
Příspěvky: 227
Registrován: 02 srp 2018 08:41
Reputace: 651
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov

Re: JanaK 2024 - obnovená sezona

Příspěvekod JanaK » 26 bře 2024 11:57

Já už roky používám výsevní supresivní substrát, který se vlastně "desinfikovat" nesmí, takže jsem si odvykla na to myslet.
Větším rostlinkám běžně přidávám domácí kompost ale letos jsem ho použila i při přesazování jedné várky maličkých mimin a tam to šlo rychle.
Naštěstí to většinou byli jen mrňousi navíc do rezervy ale i tak to zamrzí.

Myši mne netrápí - sousedovic kočky ploty neřeší a chodí si hrabat do mých záhonků = je to vždy něco za něco :D

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2206
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4527
Obrázky: 0

Re: JanaK 2024 - obnovená sezona

Příspěvekod Pedro » 26 bře 2024 14:01

Kytky parádní. Já taky zachraňuji každou, která vyleze...
Hezké dny.

Uživatelský avatar
JanaK
Stálý člen
Příspěvky: 227
Registrován: 02 srp 2018 08:41
Reputace: 651
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov

Re: JanaK 2024 - obnovená sezona

Příspěvekod JanaK » 12 dub 2024 12:35

Doplnění deníčku.
8.4. pokusně vysazeno pár rostlinek do foliáče a zatím se drží.
83634
83635

9.4. těsně před postřikem přezimované Karolínky NeemAzalem
83636
Stříkala jsem mechanickým postřikovačem a šlo to velmi těžce - příště zkusit jiný mechanismus. :dunno:
Po dvou dnech jsou ptvůrky silně redukované a samy opadávají (pravděpodobně jen suché mrtvolky) :thumbup:

Uživatelský avatar
JanaK
Stálý člen
Příspěvky: 227
Registrován: 02 srp 2018 08:41
Reputace: 651
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov

Re: JanaK 2024 - obnovená sezona

Příspěvekod JanaK » 18 dub 2024 09:27

Nový zápis do deníčku.

Předpověď počasí hlásí minimálně další týden velké ochlazení s mrazíky, tak jsem ještě na pár dnů raději pokusné rostlinky v květináčích přenesla z foliáče do studené pracovny, kde se povedlo silně zredukovat mšice. Druhé kolo postřiku NeemAzalem s použitím jiné mechanické pumpičky bylo nestovnatelně lepší.

Naga Morich - někde jsem se dočetla, že by měla mít stejný genetický základ jako Dorset Naga s tím, že Dorsetka má být selekcí vyšlechtěná na menší vzrůst rostliny s většími plody v méně kusech - což mi vůbec nesedí na videa o obřích sklizních. :dunno:
Tak by mne zajímalo jaké jsou rozdíly mezi Nag Morich a Dorset Naga
83651

Dorset Naga - jedna z mála velmi špatně klíčích odrůd. S jinou odrůdou bych to vzdala hned na začátku ale jsem ovlivněná tímto fórem, takže ji piplám ale je evidentní, že žádný rekordman z ní letos nebude :smart:
83655

Dvě sousední chinesky, které mají stejné podmínky a přesto každá roste jinak.

Naganero Caramel - se nějak moc vytahuje a je asi nejvyšší z Chinesek
83652

Habanero Red Savina Yellow - se zatím drží krásně při zemi
83654

Bishop's Crown - po vytvoření rozestupů mezi kelímky krásně zpevňuje stonek - Ještě se mi nestalo, že by tak hezky stála i bez opory
83653

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3589
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3872
Obrázky: 0

Re: JanaK 2024 - obnovená sezona

Příspěvekod MartinS » 18 dub 2024 09:36

Naganero Caramel na fotce vypada, jako takova ta kyticka, kde kdyz zahrajes neco tak zacne tancovat. Nebo jako Adela co nevecerela :-)
Naganero bude mit pristi rok vyroci 10let u nas na foru, kde z puvodnich seminek Dorset Nagy od OMA, zacalo rust cosi zajimaveho a obcas se nam to nekomu jeste podarilo omylem ci zamerne s necim zkrizit.
Sam jsem byl obet tech kukaccich seminek a mel jsem jedno z prvnich Naganer a zilo se mnou 5 let :-)

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 351
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 1025
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: JanaK 2024 - obnovená sezona

Příspěvekod Mikymoto » 18 dub 2024 09:39

Pěkně jako u doktora zády ke stěně a odečíst výšku, už jen zbývá skočit na váhu :thumbup:
Tyhle měřítka sou super. Pak není zpětně problém ve fotkách dohledat, jak se čemu kterou sezónu vedlo. Pecka!


Zpět na „Venkovní galerie pěstování chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: accuface, Laďa a 3 hosti