Spam boti

FAQ - základní informace o práci s fórem, pravidla, poslání, kodex chování
MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3498
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3581
Obrázky: 0

Spam boti

Příspěvekod MartinS » 17 srp 2022 09:10

Ahoj chlapi, neslo by neco udelat s registracemi aby se sem nedostali ti spamboti?
Dat tam nejake otazky ci overeni. Nepotrebujeme nutne tuny novych uzivatelu, takze pokud by to nekoho odradilo, neda se nic delat.

greacle otravuje zde jiz nekolik dnu a zrejme probehlo vymazani jeho prispevku, ktere dnes opet nasazel vsude kde mohl.
Da se smazat cely uzivatel? Ban na adresu je predpokladam jen na nejaky rozsah.

Chapu ze cisteni jako takove dela asi jen Prazak ve volnych chvilich, spis by bylo lepsi tomu predchazet. Jestli to tedy tato verze fora nejak umi.

V programovani se nevyznam.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5404
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9054
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Spam boti

Příspěvekod Tea Racer » 17 srp 2022 09:28

Ano, přimlouvám se, je to hodně otravné. Já mam na foru captcha a psát ho obráceně a je to uplně super, ale admin si poradí, asi je na dovolené.

Uživatelský avatar
Praha
Moderátor
Příspěvky: 483
Registrován: 05 srp 2015 10:50
Reputace: 1010
Obrázky: 0
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Spam boti

Příspěvekod Praha » 22 srp 2022 10:52

Omlouvám se přátelé, ale měl jsem dlouhej pracovní týden.Škodovka sice umožní přístup na internet, ale jen omezeně. Na fórum se sice dostanu, přes moderátorský panel můžu odstrańovat příspěvky a blokovat uživatele, ale pokročilé úkony prováděné přes administraci už ne. A mobilní aplikace je přizpůsobená uživatelům. Já když se přihlásím, tak se mi zobrazí navíc dlaždice moderování a administrace. ve finále se všech pět dlaždic navzájem překrývají a blbě se s tím pracuje. Navíc nechci riskovat smazat někomu účet a podobně. A v neposlední řadě já a ty Vaše slavný chytrý telefóny...........

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3498
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3581
Obrázky: 0

Re: Spam boti

Příspěvekod MartinS » 22 srp 2022 10:56

Jasne vsak to neni na tebe :-) Tohle byl spise dotaz jeste vyse, jestli by neslo neco udelat s registracemi aby to neprolomil kazdy bot.

Uživatelský avatar
Praha
Moderátor
Příspěvky: 483
Registrován: 05 srp 2015 10:50
Reputace: 1010
Obrázky: 0
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Spam boti

Příspěvekod Praha » 22 srp 2022 11:14

Bohužel vlastník fóra nemůže sehnat nějakého spolehlivého programátora, který se vyzná v phpBB

slovakchilijunkie
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24 srp 2022 17:45
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Spam boti

Příspěvekod slovakchilijunkie » 24 srp 2022 18:21

akože upraviť registračný proces nie je nič zložité. dlhšie som v php nerobil ale dať tam na splnenie podmienku že človek musí napísať aktuálny dátum atd nie je nič zložité, takže nejakým random generickým útokom by to predišlo, no nie cieleným ak by chcel niekto spamovať.. každopádne by som radšej implementoval ip quality score, čo je služba ktorá detekuje vpn,tor,open proxy ktoré tieto boty využívajú, tiež by som ip obmedzil iba na cz a sk ipčky, prípadne iba na rezidentálne isp (ip od orange,o2,telecom,vodafon...).

slovakchilijunkie
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24 srp 2022 17:45
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Spam boti

Příspěvekod slovakchilijunkie » 24 srp 2022 18:28

ešte ďalšia vec ktorá by efektívne predišla útokom je sms overenie na reálne číslo . (reálne číslo je číslo hostované v sieti gsm u reálneho operátora), to žiadny spam bot nevie obísť lebo majitel by potreboval vela reálnych sim kariet..

peret
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: 23 srp 2022 10:31
Reputace: 48
Obrázky: 0
Bydliště: Hradec Králové 230 m.n.m

Re: Spam boti

Příspěvekod peret » 27 srp 2022 14:22

Bohužel vlastník fóra nemůže sehnat nějakého spolehlivého programátora, který se vyzná v phpBB

IT moc nerozumím, ale co vím server Citrusy.cz je také postavený na phpBB, asi by šlo kontaktovat administrátora.

Jinak Web Citrusy.cz je déle trvající už není moc aktuální, ale diskusní fórum je trochu jinak strukturované než zde, je víc oddělená část odborná a část drbací. Pokladem jsou velmi kvalitní tematické příspěvky. Nevýhoda běžný člen fóra nemůže mazat nebo opravit ani svůj sebeblbější výtvor.
Mám ještě spoustu dobrých rad, ale Vám už docházejí... :chilli11:


Zpět na „FAQ - Všeobecné pokyny chilli fóra“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti