Martinuv balkon 2022

Naše chilli papričky v roce 2022
MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3498
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3581
Obrázky: 0

Martinuv balkon 2022

Příspěvekod MartinS » 16 úno 2022 10:11

Ahoj lidi.
Teprve v prvním únorovém týdnu jsem dal naklíčit 4 semínka Brown bič z papričky ze srazu, který jsme si udělali na chilli festivalu ve Staropramen arealu.
V druhém pak AJi Ahuachapau 3 semínka od Petra Poláška.
V sobotu jsem zasadil první Aji, v neděli a pondělí zbytek.
Brown bič pak v úterý a dnes ráno.

Aji tedy vyklíčila hodně rychle, cca 3-4dny. Brown bič, tam to bylo cca 10-12 dní.
Dělám to tak, že vezmu kuchyňský ubrousek, namočím a lehce vyždímu.
Přeložím na několikrát, až je z toho 5x10cm, vložím semena a přeložím.
Takto dám do zip sáčku, který nechám pootevřený. A ten pak dám do tmy, do skřínky kde je NAS a je tam tedy tepleji kolem 24-27°C
Tuhle metodu místo hození do vody používám poslední dva roky velmi úspěšně. Jednou za dva dny rozprašovačem doplním vlhkost a přitom překontroluji jestli něco nezačalo klíčit a to je vlastne celé.

Klíčivost 100%, takže mám 7 vyklíčených semínek v navlhčeném substrátu (Bionova) v 1l air-potech, ze kterých se pak geniálně přesazuje a rosím to 2x denně
Zatím tam svítím jen 26W SJ TLED, až se objeví první pravé lístky, rozjedu tu novou ledku Sanlight :-)

Až to začne lézt ven, tak bych něco nafotil, zatím mě to příjde zbytečné. Dával jsem to do substrátu s cca jen 1-2mm klíčky.

Uživatelský avatar
lazar
Stálý člen
Příspěvky: 916
Registrován: 11 srp 2020 12:38
Reputace: 2972
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Martinuv balkon 2022

Příspěvekod lazar » 16 úno 2022 10:32

Zadarec Marťas... tak u NASu povidáš... :rolleyes:.. Tak to se nedivím že lezou všechna semínka, asi jsou zvědavá co pak to tam máš uložený...
To mi připomíná ten ftípek.... Žena píše sms manželovi: Prosím ulož dědi... A on odepisuje: A mám je "uložit", nebo "uložit jako"
Ať se daří :thumbup:
Každé sousto je lepší než to poslední.. :angry1:
> foto 2021 < - > foto 2022 <
> foto 2023 < - > foto 2024 <

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3498
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3581
Obrázky: 0

Re: Martinuv balkon 2022

Příspěvekod MartinS » 16 úno 2022 13:20

JJ tak NASko nejede pořád, ale obecně je v tom prostoru, jakožto součásti obyvákové stěny, tepleji.
Ted už jen čekat pár dnů, jestli se chytnou. Proto jsem zasadil všechno co vyklíčilo a uvidíme.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3498
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3581
Obrázky: 0

Re: Martinuv balkon 2022

Příspěvekod MartinS » 18 úno 2022 09:28

Takže po cca 5ti dnech, se z vyklíčených semínek stávají první semenáčči.
3x Aji + 1x BB (ta s tím brčkem)

Takže se vůbec nedivím, že někomu dřepí chinense třeba 14dnu v jiffu než vyleze. Protože když sečtu ty časy, vyjde to podobně.
Každopádně tím jak dávám do substrátu již semínka, která reálně klíčí, snižuji riziko nezdaru na minimum.

77594
77595

Nechám vyrůst první pravé lístky a sundám pak improvizované humidity dome. Dýchat přes to mohou, světla mají habakuk, takže není důvod spěchat. TLED 26W SJ je prakticky 1-2cm nad krabičkami, takže cca reálně 12cm od rostlinek.
Bude to šok stejně, po sundání mini pařníků z cca 70% RH na cca 45%, ale s prvními pravými lístky už by to rostlinky měly dát.
Zase z nich nechci dělat úplné voňavky.

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2173
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4428
Obrázky: 0

Re: Martinuv balkon 2022

Příspěvekod Pedro » 18 úno 2022 10:35

MartinS píše:
18 úno 2022 09:28
Takže po cca 5ti dnech, se z vyklíčených semínek stávají první semenáčči.
3x Aji + 1x BB (ta s tím brčkem)

Takže se vůbec nedivím, že někomu dřepí chinense třeba 14dnu v jiffu než vyleze. Protože když sečtu ty časy, vyjde to podobně.
Každopádně tím jak dávám do substrátu již semínka, která reálně klíčí, snižuji riziko nezdaru na minimum.

77594
77595

Nechám vyrůst první pravé lístky a sundám pak improvizované humidity dome. Dýchat přes to mohou, světla mají habakuk, takže není důvod spěchat. TLED 26W SJ je prakticky 1-2cm nad krabičkami, takže cca reálně 12cm od rostlinek.
Bude to šok stejně, po sundání mini pařníků z cca 70% RH na cca 45%, ale s prvními pravými lístky už by to rostlinky měly dát.
Zase z nich nechci dělat úplné voňavky.
Dělám to kamaráde stejně. Klíčím na ubrousku v krabičce od nanukáče. A naklíčená semínka pak do substrátu (letos do jiffy)
Každopádně ať to roste.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3498
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3581
Obrázky: 0

Re: Martinuv balkon 2022

Příspěvekod MartinS » 18 úno 2022 11:14

Ja právě zvolil kompromis 1l air-pot. V tom to musí vydržet od začátku do finálního přesazení.
Hlavně v tom air-potu to dýchá jak v textilu a luxusně se z toho přesazuje. Takže je to ideálka když človek má jen pár sazenic.
Takže je to pak skok z 1l do 15l třeba. Ale já nemám čas se s tim bůhví jak crcat.
Nouzově budu umět zprovoznit opět třeba na měsíc východní box, který je metr vysoký a slouží mě teď jako úschovna pěstitelských potřeb.
Letos, ale chci začít sám zastřihávat a nenechávat to na přirozeném větvení. To u Ajin klidně může být až v třeba v půl metrové výšce.
2metrové koště jako předminulý rok již nechci na balkóně mít. Tak zkusím kytku trochu vytrénovat. uvidíme :-)

Ted mě limituje cca 40cm pěstební prostor když odečtu místo na Led a nutnou minimální vzálenost. Nicméně uvidíme, některé roky jsem se nebál dát rostlistvo ven už během Dubna.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3498
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3581
Obrázky: 0

Re: Martinuv balkon 2022

Příspěvekod MartinS » 22 bře 2022 14:26

Maly update.
Zkusil jsem vyndat z boxu jednu Aji a jednu Brown Bic

Aji se vzpamatovavaji a rostou pomalu. Brown Bic ma lehke znamky prehnojeni, ale nic zasadniho.

Aji vlevo v 1l air-potu.
Brown Bic je v 3l air potu, ktery je rozpulen. Takze objem kolem 1,5l i kdyz se to zda vizualne vice. Brown Bic ma stonek uz cca 5mm silny. Aji spise preziva - neresim. Budu si jich mene vsimat a uvidime.

Vzhledem k tomu ze Unor byl kratsi mesic. Tak defacto toto jsou mesic stare kytky. Pred mesicem prave vylezly delozni listky ze substratu.

Na pokud jsem vyndal jednu Aji a jednu Brown Bic z boxu a nechavam jen za oknem.
Za mesic bych chtel porovnat rozdil oproti zbytku v Growboxu.

77841

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1362
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3307
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Martinuv balkon 2022

Příspěvekod Baron z Žop » 22 bře 2022 16:37

Zdarec Marťas :tiphat: !!!
Jdeš na to vědecky nóó to jsem zvědav za měsíc při porovnání Growbox versus okno... :thumbup: :respect: :jalapeno:


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2022“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů