Rybář Omela

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
Uživatelský avatar
Omela
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 05 úno 2020 07:37
Reputace: 9
Obrázky: 0

Rybář Omela

Příspěvekod Omela » 05 úno 2020 18:03

Zdravíčko všichni nadšenci!

V pěstování chilli jsem nováček a toto bude má první sezona. Zřejmě nebudu pěstovat z důvodu, z jakého pěstuje převážná většina z vás tady. Pálivé jídla jím pouze zřídka, nicméně se chystám si vypěstovat své vlastní papričky kvůli koření. K čemu, když ho poté nepoužiji do vlastního jídla?

Použiji ho na výrobu krmení na ryby! :dunno: Ryby mají vybíravé chutě a pálivé jim velmi často chutná. Jelikož jsme podobné krmení už dělali z Thajského koření, které mělo 400 000 SHU a bylo poměrně dost úspěšné, rozhodl jsem se zasadit Carolina Reaper. Dvanáct semínek je již vysazeno a musím říct, že sledovat, jak mi první vyklíčilo, byl parádní zážitek a velice mě to chytlo. Proto plánuji zasadit jiné druhy.

Mohli byste mi doporučit nějaké papričky, které mají ve své chuti nějaký ovocný nádech a nejsou příliš náročné na pěstování?

Přikládám foto kapříka, který je stejný nadšenec do pálivého jako vy. :naga:

63152

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rybář Omela

Příspěvekod petr.polasek » 05 úno 2020 18:17

Tak na ryby kapsaicin nepůsobí (jen na savce), jde zde spíš o chuť. Každopádně vítej zde na fóru; pěstovat chilli pro ryby, to jsme tu ještě neměli. Každopádně ovocné tóny v chuti mají odrůdy C. Baccatum, tyto jsou velmi chutné, myslím, že bys jimi nepohrdl ani ty. Každopádně ať to roste, spoustu inspirace najdeš v našich galeriích. A spousta z nás pěstuje i sladké papriky, rajčata a jiné plodiny. Určitě si něco vybereš i do svého jídelníčku :tiphat:

Uživatelský avatar
Omela
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 05 úno 2020 07:37
Reputace: 9
Obrázky: 0

Re: Rybář Omela

Příspěvekod Omela » 05 úno 2020 20:06

petr.polasek píše:
05 úno 2020 18:17
Tak na ryby kapsaicin nepůsobí (jen na savce), jde zde spíš o chuť. Každopádně vítej zde na fóru; pěstovat chilli pro ryby, to jsme tu ještě neměli. Každopádně ovocné tóny v chuti mají odrůdy C. Baccatum, tyto jsou velmi chutné, myslím, že bys jimi nepohrdl ani ty. Každopádně ať to roste, spoustu inspirace najdeš v našich galeriích. A spousta z nás pěstuje i sladké papriky, rajčata a jiné plodiny. Určitě si něco vybereš i do svého jídelníčku :tiphat:
No vidíš, ikdyž jsem velký sportovní rybář, který jezdí i po závodech, tak tuto informaci jsem neměl. Už teď jsem se něco přiučil.
Díky :tiphat:

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rybář Omela

Příspěvekod gandalf » 05 úno 2020 20:17

Jo, rybáři /chť a pusť/ na mně taky chilli mámili - alspoň kdyby řekli, že je to pro ně - nedostali nic :-)

Uživatelský avatar
Omela
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 05 úno 2020 07:37
Reputace: 9
Obrázky: 0

Re: Rybář Omela

Příspěvekod Omela » 05 úno 2020 20:50

gandalf píše:
05 úno 2020 20:17
Jo, rybáři /chť a pusť/ na mně taky chilli mámili - alspoň kdyby řekli, že je to pro ně - nedostali nic :-)
Vím, že hodně rybářů se pokouší vyrábět z chilli, ale ještě jsem nepotkal nikoho, kdo by si i sám vypěstoval a většinou používají jen vonné esence. Proto to beru jako výzvu. :fishman:

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Rybář Omela

Příspěvekod petr.polasek » 05 úno 2020 21:31

Ještě jedna poznámka - taky jsem rybář. Ale jedu trochu jiný styl - muška.

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rybář Omela

Příspěvekod gandalf » 05 úno 2020 21:56

Já taky muškařil - lipan 56 cm.

Uživatelský avatar
Omela
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 05 úno 2020 07:37
Reputace: 9
Obrázky: 0

Re: Rybář Omela

Příspěvekod Omela » 05 úno 2020 22:00

To jsem rád, že je tady tolik rybářů. Vždycky jsem muškaře obdivoval, protože mě už z vláčení bolí ruka. Raději těžkou kaprařinu, u které si můžu lehnout a v klidu odpočívat.


Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti