Deformované listy, květy

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
Kami435
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 29 led 2019 21:25
Reputace: 0
Obrázky: 0

Deformované listy, květy

Příspěvekod Kami435 » 21 čer 2019 08:20

Dobrý den, zahálela jsem s prosbou o pomoc, nechtěla jsem zakládat další témata, když na pokroucené listy je tu toho tolik, hledala jsem ve fórech, na pěstitelských stránkách,... A asi jsem to pohnojila dlouhým čekáním a přímo takové poškození, které se mi tu rozjelo na jedné kytce, jsem už nikde nenašla. Resp. Vlastně jsem ze začátku myslela, že jde o přehnojení. Na některých rostlinách se mi začaly po přesazení objevovat miskovitě zkroucené listy. Podle fotek to skutečně vypadalo jako přehnojené. Možná mizerný substrat. :dunno: na ostatních rostlinách to ale není tak patrné (viz např. listy, které jsou vidět dole na fotce z jiné rostliny), ale tahle jedna začala vypadat šíleně. Další možnost byla nedostatek vápníku, ale když bylo ve hře i to prehnojeni, bala jsem se to stříknout, tak jsem zalévala jen vodou a čekala.
Nebo škůdce? Pouhým okem na rostlině nic není vidět a na ostatních to takhle nepostupuje. Teď mě napadlo, že možná žádná nemá takový přírůstek, aby to bylo takhle hodně znát. Takže by to měly vlastně všechny nakonec takhle... Teda až na ty, které si vesele rostou a zřejmě je to nepostihlo. Nebo že by to byl vápník a možná by se dalo říct, že na těch menších to není nebo jen málo (vystačí si s málem, co tam je)? Např. Prairie Fire se má čile k světu, krásně kvete, začíná plodit. Zase přehnojení by asi spíš postihlo ty menší, ne? A zrovna Prairie Fire by to tedy odnesla nejvíc... Předem děkuji všem za pomoc. Připadám si, jako bych přišla o svátku na pohotovost s dvoutýdenním problémem. :smart:
58530
58531

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Deformované listy, květy

Příspěvekod petr.polasek » 24 čer 2019 09:12

Anuumky mi dělají letos totéž prakticky bez ohledu na odrůdu. Vzhledem k tomu, že mají stejný režim jako loni, je dle mého názoru toto způsobeno rozmary počasí - vysoké teploty a díky silným dešťům přemíra vláhy. V tom důsledku mohou mít kytky blokaci příjmu prvků. Já osobně vyzkouším aplikovat Wuxal na list. Je pravda, že se některé kytky v květináčích začínají vzpamatovávat, na záhoně se už rozjíždějí. Odrůdy C. Baccatum a Chinenses mi toto letos nedělají.

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Deformované listy, květy

Příspěvekod stankar » 27 čer 2019 23:00

Nechci strasit, ale vzal bych lupu a okouknul vsechny ty deformovane listecky, vypada to na svilusky. Pokud ne, tak potom nepravidelna zalivka a hnojeni, urcite nemaji zdravou barvu listu, tak bych prestal na cas hnojit.

Kami435
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 29 led 2019 21:25
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Deformované listy, květy

Příspěvekod Kami435 » 06 črc 2019 18:50

Omlouvám se, že odpovídám s takovým zpožděním, nemohla jsem se dostat na chilli fórum a pak už zahájila všelijaké pokusy dle rad jinde. Díky moc oběma za rady. Taky jsem se nakonec přiklonila... :dunno: Asi teda. K rozmarum počasí. I s tímhle názorem přišel jeden pěstitel, který má stejný problém. Lupa, mikroskop, všechno proběhlo a nic neobjeveno. Oškubala jsem špatné listy. Padl názor i na roztočíka, tak jsem to už dvakrát stříkla. Nehnojila jsem, až teď jsem je postříkala harmonii vápníkem. Přidala jsem na zálivce, k tomu by stejně vzhledem k těm tropům došlo. A vypadá to dobře. :thumbup:

Palko
Stálý člen
Příspěvky: 203
Registrován: 24 led 2017 18:48
Reputace: 818
Obrázky: 0

Re: Deformované listy, květy

Příspěvekod Palko » 12 črc 2019 15:24

Zdravím, kolega má u této rostliny nějaký problém. Pokroucené listy které nemají zdravou barvu. Můj tip byl přelití nebo přehnojení. Váš názor? Dík

59260

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Deformované listy, květy

Příspěvekod petr.polasek » 12 črc 2019 22:46

Na přehnojení je rostlina moc světlá. Tipuji blokaci příjmu prvků vlivem extrémních výkyvů počasí. Doporučím Wuxal calcium na list.


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů