Pěstování na poli

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
javiecholson188
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 16 bře 2018 07:47
Reputace: 0
Obrázky: 0

Pěstování na poli

Příspěvekod javiecholson188 » 16 bře 2018 07:53

Zdravím všechny papričkáře

Letošní rok budu mít asi 150 rostlin chilli paprik a nemám je kde dát v době, kdy je bude třeba přemístit ven. Jednim východiskem je možnost dát je na pole. Je to krajně nezvyklé řešení díky potížím, které se kolem pole vyskytují jesná se např. o škůdce apod. Chci vědět, jestli nemáte nějaké rady a tipy ohledně pěstování chilli na poli.

Díky za odpovědi

Uživatelský avatar
Lexter
Stálý člen
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 dub 2017 08:52
Reputace: 1300
Obrázky: 0
Bydliště: Velké Pavlovice, 150 m n. m.

Re: Pěstování na poli

Příspěvekod Lexter » 16 bře 2018 12:07

Ahoj, já sám na poli nepěstuji, ale viděl jsem tu nedávno jednu fotku chilli na poli a bylo to více než slušné. Ovšem nutno přiznat že šlo o pěstování na Hané. A tam když zasadíš škrpál, vyroste ti druhý.
No, mě dostane máloco: Bo Burnham - Can't Handle This

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9082
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstování na poli

Příspěvekod Tea Racer » 16 bře 2018 12:09

Pěstuji na balkone a neco na pronajaté zahradě. Pole je to samé jako zahrada, spis bych videl škudce v podobě člověka :-)
Mšice apod, chytnes kdekoliv.

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Pěstování na poli

Příspěvekod Chozee77 » 16 bře 2018 12:42

Lexter píše:
16 bře 2018 12:07
Ahoj, já sám na poli nepěstuji, ale viděl jsem tu nedávno jednu fotku chilli na poli a bylo to více než slušné. Ovšem nutno přiznat že šlo o pěstování na Hané. A tam když zasadíš škrpál, vyroste ti druhý.
Ty škrpále... 😂😂😂😎
Ale jo ...rostlo to loni venku moc pěkně..😇😇😇
První mšice přišli asi v červnu?? chytli mě čerstvé výhonky na třešni a ibišku a na paprickach také..ale koupil sem v zahradnictví nějaký postřik a zabralo to...ale dost sem tomu pomohl tak že sem ty nejhorší listy plných mšic otrhal...no a pak sem to vychytal tak...že jak se začali mšice objevovat znova...tak sem použil takový prášek na hubení mravenců...nasypal sem jim na cestičky kde chodili..a za chvilku bylo po mšicích...jak se zabije pasák..tak ty ku....vy se rozutečou a je po nich klid 😎😎😎😇
Tak letos žádný postřik na mšice..ale zabiják na mravenčí pasáky...😁
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

pan_klobouk
Stálý člen
Příspěvky: 414
Registrován: 12 led 2016 21:06
Reputace: 250
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pěstování na poli

Příspěvekod pan_klobouk » 16 bře 2018 14:01

javiecholson188 píše:
16 bře 2018 07:53
Zdravím všechny papričkáře

Letošní rok budu mít asi 150 rostlin chilli paprik a nemám je kde dát v době, kdy je bude třeba přemístit ven. Jednim východiskem je možnost dát je na pole. Je to krajně nezvyklé řešení díky potížím, které se kolem pole vyskytují jesná se např. o škůdce apod. Chci vědět, jestli nemáte nějaké rady a tipy ohledně pěstování chilli na poli.

Díky za odpovědi
podivej se spis zda v tvem okoli neni k pronajmu treba zahradka v zahr.kolonii.
pan_klobouk

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2237
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3660
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Pěstování na poli

Příspěvekod Bacula » 16 bře 2018 17:28

Polem myslíš skutečně lán pole a třeba na kraji ty papriky? Škůdci jsou všude, ale v tom poli bych se bála těch postřiků, která je součástí většiny komerční produkce.
Bacula


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů