Bejbymenu

Recepty na pikantní chilli pokrmy
Uživatelský avatar
Ondřej Liška
Stálý člen
Příspěvky: 117
Registrován: 14 zář 2017 20:04
Reputace: 147
Obrázky: 0
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Bejbymenu

Příspěvekod Ondřej Liška » 01 pro 2017 09:20

Ahoj přátelé,
Připravil jsem pro Vás recept na velice jednoduché menu s chilli. Nejedná se o žádnou petelici pro šílence. Naopak, nebál bych se meníčko připravit pro hosty, kteří nemají žádnou zkušenost s chilli a malinko je do tajů těch úžasných chutí přivézt.

Polévka

Ingredience:
Kuře - cokoliv na vývar, křídla, hřbety...
Kořenovou zeleninu
Chilli olej
Solamyl
Celý pepř
Nový koření
Sůl

U této polévky mě baví faktická nepřítomnost papriky v pokrmu. Pal je přenesen přes ten nejjednodušší nosič a tim je v mém případě olivovej olej. Na dvě porce stačí dvě tři lžíce oleje a třetina lžičky koření, nebo kus celé sušené milionovky. Nechat aspoň jeden den koupat a máme supr olej.

43809

Teď už k samotné polévce. Do hrnce nalijeme pár lžic chilli oleje, v mém případě z Jolokie.

43810

Přidáme osolené kuře a necháme zatáhnout.

43811

Mezi tím očistíme a nakrájíme zeleninu. Skvěle poslouží takovej ten tácek směsi na polévku co maj v každym marketu.

43787

Kuře podlejeme vodou, přidáme celou cibuli, pár kuliček nového koření a celého pepře. Následně necháme ca. hodinku vařit.

43788

Po provaření scedíme, maso sežereme nebo ho obereme a na konci přidáme zpět do polévky. Samotného vývaru si odlejeme trochu do misky a necháme chladnout, zbytek vrátíme do hrnce a přivedeme opět k varu.

43789

Přidáme připravenou zeleninu a povaříme do měkka.

43790

Do vývaru v míse přidáme dvě polévkové lžíce Solamylu a rozmícháme.

43791

Následně postupně přiléváme do polévky až do požadované konzistence. Hustotou by se měla rovnat jiným krémovým polévkám.
Wualá, hotovo.

43792



Hlavní chod

Ingredience:
ca. 300g kuřecích prsou
čerstvé Jalapeno plus jiné sledké papriky v poměru asi 1:2
cibule
kari
solamyl
pepř
oliv. olej

V hlavním jídle bude dominovat opět kuře. Přílohu neuvádím, skvěle se k tomu však hodí například rýže nebo hranolky.

Na olivovém oleji z prudka zasmahnem půlku na jemno nakrájené cibule a na kolečka nakrájené papriky.

43794

Kuřecí maso nakrájíme na kostky, přidáme lžičku kari, půl lžičky soli a velkou lžíci solamylu.

43795

Maso důkladně promícháme a obalíme ve směsi.

43796

Následně přidáme samotné obalené maso k paprikám na pánev a dále z prudka restujeme.

43797

Zbylý solamyl a koření v misce po mase zalejeme studenou vodou a na konec tim orestované maso s paprikami podlejeme a necháme zhoustnout.

43798

Jednoduché, rychlé a skvělé.

43799





Dezert

Suroviny:
1l plnotučného mléka
1 čerstvá Jalapeno
ocet
sůl

Jako dezert jsem připravil sýr Cottage s Jalapeno. Ano, samozřejmě, že mléčný výrobek a chilli v jednom je kontraproduktivní. Avšak jako dezert k chilli menu je vyloženě hodící. I méně trénovaný chilližrout závěrem sní ještě jednu čerstvou Jalapeno a přitom si krásně uklidní chuťové pohárky v ústech. No neni to skvělé?

Tak tedy, 1 litr mléka přivedeme k varu, odstavíme, přidáme polévkovou lžíci octa a necháme vysrážet.

43800

Následně přecedíme přes utěrku, cedník, nebo jinou pomůcku. Já si dělám Cottage častěji, tak jsem si koupil za pár korun přímo nějakej bazmek na to. Neni však nutné.

43801

Odteklou syrovátku vylejeme nebo uschováme (Co se syrovátkou třeba někdy příště). Zbylý vysrážený sýr osolíme, přidáme na jemno nakrájenou papriku Jalapeno, promícháme a dáme uležet do lednice.

43807

To je vše. Velice jednoduché a chutné.

43808

Děkuji za pozornost a doufám, že jsem inspiroval aspoň někoho z Vás. Pokud ano, přeji dobrou chuť.

S pozdravem

Ondřej Liška

Uživatelský avatar
honzek86
Stálý člen
Příspěvky: 918
Registrován: 21 zář 2017 12:13
Reputace: 761
Obrázky: 0
Bydliště: Újezd u Uničova

Re: Bejbymenu

Příspěvekod honzek86 » 01 pro 2017 10:44

Výborný :) diky za nápady. Možná to bude způsob, jak tu moji věčnou odmítavku přivést na chilli cestu :veryhot:
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna
honzek86 2019 - druhá sezóna
https://www.chilli-forum.cz/vnitrni-galerie-pestovani-chilli/honzek86-2019-druha-sezona-t7683-40.html

Uživatelský avatar
Findejs
Stálý člen
Příspěvky: 140
Registrován: 21 srp 2012 22:16
Reputace: 4
Obrázky: 0

Re: Bejbymenu

Příspěvekod Findejs » 01 pro 2017 22:28

Sýr děláš z obyčejnýho mlíka?(normální krabičák,plnotuk).

Uživatelský avatar
Ondřej Liška
Stálý člen
Příspěvky: 117
Registrován: 14 zář 2017 20:04
Reputace: 147
Obrázky: 0
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Bejbymenu

Příspěvekod Ondřej Liška » 02 pro 2017 09:26

Ano z obyč krabicáka.

Hornas
Stálý člen
Příspěvky: 165
Registrován: 04 říj 2017 00:36
Reputace: 91
Obrázky: 0
Bydliště: Světlá nad Sázavou - Vysocina

Re: Bejbymenu

Příspěvekod Hornas » 02 pro 2017 11:28

Tak toto menu vypadá vážně luxusně. A když tak na to koukám, jaký gurmánům a gastonomove tu jsou, asi bych v soutěži vyhlášené Lobem neměl co dělat. Hlavně by me zajímal ten sýr, jelikož o kuřecí moc nestojím. Ale určitě by slo nahradit jiným masem. Určitě vyzkousim, pravé jedu do obchodu, tak vemu platí mléka a jdu na to.
A zeptám se, kolik sýra cca bude z jednoho litru mléka?
:jolokia: :chipotle: :naga: :jalapeno:

Uživatelský avatar
Ondřej Liška
Stálý člen
Příspěvky: 117
Registrován: 14 zář 2017 20:04
Reputace: 147
Obrázky: 0
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Bejbymenu

Příspěvekod Ondřej Liška » 02 pro 2017 19:44

Z 1l mléka ca 250g sýra / 2porce.

Hornas
Stálý člen
Příspěvky: 165
Registrován: 04 říj 2017 00:36
Reputace: 91
Obrázky: 0
Bydliště: Světlá nad Sázavou - Vysocina

Re: Bejbymenu

Příspěvekod Hornas » 02 pro 2017 20:28

Skvělý, zítra se do toho pustím. Už se na nej tesim :)
:jolokia: :chipotle: :naga: :jalapeno:

Uživatelský avatar
Ondřej Liška
Stálý člen
Příspěvky: 117
Registrován: 14 zář 2017 20:04
Reputace: 147
Obrázky: 0
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Bejbymenu

Příspěvekod Ondřej Liška » 04 pro 2017 14:57

Jsem velmi rád, že se vám sýr Cottage líbí. Malá inspirace na jiné zpracování.

Tentokrát jsem schválně zkusil udělat sýr z toho nejlevnějšího marketového mléka.

43832

I to se dá. Sýru je po odečtení váhy plastu 230g. U kvalitnějšího mléka samozřejmě množství sýru diametrálně přibývá.

43837

Tentokrát sýr jen malinko osolíme, víc nic.
Na pánvičce nebo v rendlíčku si rozehřejeme kus másla a přidáme lžičku milionovky (v mém případě Moruga). Necháme stát. Po chvilce zase rozehřejeme a přilijeme do rendlíku s třemi lžícemi dobrého džemu. Já použil skvělej manželčin jahodovej zázrak.

43835

Omáčku je třeba pořádně rozmíchat do jemné konzistence.

43838

Hotovo. Máme nádhernej domácí sýr Cottage s chillijahodovým přelivem. Chutná fantasticky.

43839

Ani masožrouti nemusí klesat na mysli, pár plátků kuřecích steheních řízků vůbec nic nezkazí.

43840

Přeji dobrou chuť.


Zpět na „Recepty na pikantní chilli pokrmy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů