Chilli z Vysočiny 2017

Naše pěstitelské snažení v roce 2017
kejpex
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 31 srp 2016 11:21
Reputace: 47
Obrázky: 0
Bydliště: Jihlava, 525 m.n. m.

Chilli z Vysočiny 2017

Příspěvekod kejpex » 03 pro 2016 14:05

Nazdar přátelé,

v příštím roce bych rád zkusil vypěstovat pár, pro mne, zajímavých odrůd chilli. Bude to můj první rok tak doufám, že z toho něco bude. Vše budu pěstovat venku v záhonu, který je orientovaný na jižní stranu. Něco málo možná nechám v ca 20ti litrových květináčích. Rozhodl jsem se, že žádné ukrutné masakry pěstovat nebudu a po dlouhém vybírání zasadím totok:

1 Scarlet Lantern
2 Filius Blue
3 Long Slim Cayenne
4 \\hungarian Hot Wax
5 Cherry Chocolate - mam i seminka o mistniho clena tak pak muzu porovnat s nově nakoupenými
6 Thanksgiving Chilli
7 Medusa
8 Aji White Fantasi - od mistniho clena
9 Habanero Orange
10 Naga Morich

Vím, že poslední 2 odrůdy se ze seznamu svou pálivostí trochu vymykají, ale prostě jsem to chtěl zkusit. :thumbup:

Semínka mám z webu seminka-chilli.cz a jako bonus jsem dostal na ochutnání koření Bhut Jolokia. Paráda... :chilli11:

Doufám, že se zadaří, abych Vám během příštího roku mohl ukázat pár fotek svého snažení a snad i zralých plodů.

Ať Vám to roste a pěkně hřeje :firy:

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Chilli z Vysočiny 2017

Příspěvekod Erben61 » 03 pro 2016 14:27

Ahoj, dost pěkný seznámek jsi předložil.Kdybys jej chtěl ještě rozšířit napiš mi mám několik odrůd které mám ověřený a rád.A jelikož mám obrovskou várku nových druhů, které chci vyzkoušet, rád Ti pošlu semínka aby Ti pěkně zaplodily a udělaly radost.Píšeš o záhonku tak zřejmě máš více místa, to mi trochu chybí.Odrůdy pod čísly 2.6.7. jsou takový spíš okrasky , těm postačí a nejlíp Ti půjdou v truhlíku. Chybí mi v tvém seznamu nějaký Jalapeňo,to je klasika a i pro začátečníka dobře pěstovatelná kytka se slušnám výnosem. Pokud bys chtěl něco semen Ti pošlu zadara.Když tak písní SZ. Zdar Tvému úsilí. :thumbup:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

kejpex
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 31 srp 2016 11:21
Reputace: 47
Obrázky: 0
Bydliště: Jihlava, 525 m.n. m.

Re: Chilli z Vysočiny 2017

Příspěvekod kejpex » 03 pro 2016 15:40

Ahoj, díky za reakci. Zapoměl jsem napsat, že pár kytek bude v truhlíkách na parapetech na jižní straně. Daám tam ty o kterých jsi psal, že jsou okrasné. Aspoň bude mít žena radost, že zkrášluji dům. :thumbup:

Ještě jsem se zapoměl zeptat na dost podstatnou věc. Vím, že každá odrůda má jiné nároky na místo, ale jak daleko od sebe mám kytky dávat. Stačí třeba 50 čísel nebo víc.

Taky díky za nabídku semen. Letos vystačím s tím co už mám a když se zadaří tak tvou nabídku využiju třeba příští rok.

s

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Chilli z Vysočiny 2017

Příspěvekod matoha » 03 pro 2016 17:08

prvý rok a nemáš morugu alebo carolinu?tak to sa fakt vymyká zaužívanému zvyku :-) na annuumky ti škoda dávať 20 litráky bohate im stačí 10.a 50 cm na spon tiež.ešte trošku prehodnoť zoznam a vymeň alebo pridaj si niečo viac z c.baccatum na chuť ;-)
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

kejpex
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 31 srp 2016 11:21
Reputace: 47
Obrázky: 0
Bydliště: Jihlava, 525 m.n. m.

Re: Chilli z Vysočiny 2017

Příspěvekod kejpex » 03 pro 2016 17:39

Ja mensi kvetinace nemam :-) Meli jsme v nich thuje tak je aspon vyuziju. Carolinu ani morugu pestovat nechci. Bezne se to neda jist a carolinu kazdy rok dostavam od kolegyne na kost. Staci mi jich par a mam zas na rok vystarano. Mam radsi odrudy ktere muzu v klidu jist ke kazdemu jidlu a nemuset se bat ze zas probdim celou noc s bolavim zaludkem :-)

Uživatelský avatar
wlasta1
Stálý člen
Příspěvky: 579
Registrován: 07 led 2015 05:35
Reputace: 266
Obrázky: 0
Bydliště: Hradec Králové

Re: Chilli z Vysočiny 2017

Příspěvekod wlasta1 » 04 pro 2016 05:15

Ahoj, smekám klobouk za tvůj přístup k pěstování Morugy a Karolíny. Drtivá většina noviců tohle prostě musí mít i když pořádně neví k čemu.
Přeju ti hodně zdaru a bohatou úrodu...

P.S: Popřemýšlej nad tím Jalapeñem ... pokud chilli rád přikusuješ, tohle opravdu nevynech.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Chilli z Vysočiny 2017

Příspěvekod Kendy » 04 pro 2016 11:41

kejpex píše: Ještě jsem se zapoměl zeptat na dost podstatnou věc. Vím, že každá odrůda má jiné nároky na místo, ale jak daleko od sebe mám kytky dávat. Stačí třeba 50 čísel nebo víc.
Opravdu záleží na odrůdě. Jestli jsi nakupoval na semínka-chilli, tak tam u každé odrůdy mají zhruba výšku x šířku. K tomu radši něco přidej.

Ty Long Slim Cayenny mám (a jsem s nimi spokojený). U ní ten půlmetr bude bohatě stačit. Nedá se to říct úplně přesně, protože jsou kytky /jako třeba RoF) které se tahají do výšky, jiné spíš do šířky. Mrkni an ten web, zhruba si udělej plán, nech si nějakou rezervu a pak s tím stejně budeš šibovat podle toho, jak se které kytce bude chtít růst.

Uživatelský avatar
bajajanik
Stálý člen
Příspěvky: 192
Registrován: 09 srp 2016 11:37
Reputace: 101
Obrázky: 0
Bydliště: Kremnica

Re: Chilli z Vysočiny 2017

Příspěvekod bajajanik » 05 pro 2016 07:19

držím ti palce, nech si na koncy sezóny nadmieru spokojný!
bajajanik :smoketoil:
2017 2018


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů