prosim o radu

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
zelwa
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 15 srp 2015 15:26
Reputace: 0
Obrázky: 0

prosim o radu

Příspěvekod zelwa » 15 srp 2015 15:59

Ahojda,
jsem absolutni amaterka, ktera se tesila, ze v novem bytecku bude pestovat papricky. A jelikoz to vedelo i okoli, tak kratce po nastehovani jsem jednu rostlinku dostala od kolegyne. Je koupena na farmarskych trzich a zatim vypada, ze se ji docela dari, ale bohuzel nevim o jaky druh jde. Puvodne pry mela byt cervena, ale zatim to na to moc nevypada...
Nevite o jaky druh jde?
Jak poznam, ze jsou papricky dostatecne zrale a ja je muzu utrhnout a zpracovat?
Od spodu zacaly trochu zloutnout listy, cim to je?
Dekuji

26192
26193

Uživatelský avatar
IgoVlk
Stálý člen
Příspěvky: 175
Registrován: 26 dub 2015 14:47
Reputace: 10
Obrázky: 0

Re: prosim o radu

Příspěvekod IgoVlk » 15 srp 2015 16:49

Ahoj,
to žloutnutí bych tipoval na přelití. Aspoň mi to tak celkově připadá i podle toho substrátu, ve kterém je. Většina paprik je spíše suchomilná.

Jinak plody už vypadají jedle, ale je pravda, že to nemusí být ještě botanická zralost (vyvinutá a zralá semena). V tomhle případě bych se nebál to už koštnout. Kdybych si chtěl z ní nechat semínka, tak tam jednu papričku nechám déle a budu jí sledovat.

Jackof25
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: 02 led 2014 16:25
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: prosim o radu

Příspěvekod Jackof25 » 16 srp 2015 04:59

Ahoj, mohlo by se jednat o Memorial Day viz http://www.seminka-chilli.cz/memorial-day-82529.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Rozhodně bych přesadil do většího květináče aby jsi dostala více plodů.
Co se týče žloutnutí jak radil kolega zkus nechat rostlinu trošku proschnout a teprve až na pohmat ucítíš listy že jsou takové měkké teprve zalij. Taky se podívej jestli na spodu listu neuvidíš nějaké breberky co tam být nemají.
viz choroby-a-skudci-chilli-paprik/problemy ... -t837.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Hodně štěstí

zelwa
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 15 srp 2015 15:26
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: prosim o radu

Příspěvekod zelwa » 16 srp 2015 09:54

Dekuji, necham tedy vic proschnout.
Nevim jestli ji mam uplne na vhodnem miste, je na okne kde na ni celej den prazi slunicko a naopak mi prisla furt takova usychajici, zalejvam malicko a do misticky.
Breberky tam nejsou, ale je pravda, ze nektere listy maji na sobe mapy.

A papricky jsem uz sebrala a uz se susej:-) ale teda na me palej pekne:-D
26209

26208

26207

Muze to byt take z preliti?

Soaker
Stálý člen
Příspěvky: 207
Registrován: 16 pro 2014 19:00
Reputace: 7
Obrázky: 0
Bydliště: Zvolen, Slovensko

Re: prosim o radu

Příspěvekod Soaker » 16 srp 2015 10:37

najskor preliatie,

1. polieva sa do kvetinaca tolko, az ti zacne voda vytekat do podmisky a stop
2. znovu zalej, az zacnu maknut-vadnut listy
3. v tom zltom kvetinaci nevidis, ci tam nestoji voda, lepsia podmiska, alebo zalievat mino zlteho, az zacne vytekat voda, dat naspat do zlteho

zelwa
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 15 srp 2015 15:26
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: prosim o radu

Příspěvekod zelwa » 16 srp 2015 10:43

Dekuju:)
voda urcite nestoji, to si kontroluju, je tam docela videt
a zatim jsem nestuhala resit neco jineho, takto jsem ji dostala

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim o radu

Příspěvekod chilli-max » 16 srp 2015 11:49

Ty listy skoro vypadají jako od nějakého škůdce ... koukni pořádně lupou ... třásněnky nebo svilušky snadno přehlídneš ...a přitom jsou to mrchy pekelné :-)
http://www.foto-tapety.cz

Ctirad
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 18 srp 2015 08:09
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: prosim o radu

Příspěvekod Ctirad » 27 srp 2015 19:30

Zdravím všichni,

mám otázku a nechci zakládat nové vlákno, tak to vkládám sem. Mám letos takovou pokusnou úrodu - 2x Jalapeno Maylon, 1x Squash Jamaycan Yellow a 1x Habanero Maya Red. Všechny sazeny relativně pozdě (ale to neva), všechny sazeny do Jiffy tablet - 2 semínka na tabletu a všech 8 semínek vzešlo. Jak jsem zde nedávno četl, tak to nevadí, protože se vzešelé rostliny navzájem podporují.

Teď se ale dostáváme k problému, který nastal u Habanera. Je v dostatečně velkém květináči, ale dal jsem jí relativně málo substrátu. Teď má nasazeno hodně plodů i květů a začaly žloutnout a padat listy a to hlavně ty velké na hlavním kmenu ale i některé menší. Hnojím pravidelně dle návodu na hnojivech - na růst jsem měl hoštické na papriky s guanem, na květ hoštické slepičince a na plod teď mám Naturu pro celou zahradu. Čím si myslíte že to může být? Jestli tím nedostatkem substrátu, lze to ještě řešit přesazením do květináče s větším množstvím substrátu, případně substrát dosypat? Z toho co jsem zde vyčetl jsem otrhal nově nasazené květy... mám otrhat i ostatní nasazené květy případně i malé nové plody aby to nebralo sílu celé rostlině? budu rád za každou radu.

Ctirad


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů