Pařník pro začátečníky

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
SirPersil
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 05 bře 2015 22:12
Reputace: 0
Obrázky: 0

Pařník pro začátečníky

Příspěvekod SirPersil » 05 bře 2015 22:22

Ahoj chtěl bych si doma vyrobit nějaký domácí pařník a chtěl bych se zeptat co všechno by měl takový pařník mít. Dočetl jsem se tu hodně ale pořád pořádně nevím co všechno by měl mít nebo kdy vlastně bych měl sazeničky z pařníku vyndat a přesadit do nějakého malého květináče. A kdyby mi někdo poradil přímo jak nějaký takový pařník doma vyrobit bylo by to asi úplně nejlepší a byl bych vám moc vděčný.

Předem děkuji :wave: :thumbup:

hudyny
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 23 lis 2014 16:39
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Pařník pro začátečníky

Příspěvekod hudyny » 05 bře 2015 23:14

Záleží na tobě, je tu spousta inspirace, zkus trochu pohledat.
Nejjednodušší je vzít plastovou krabičku třeba od zmrzliny a přikrýt ji poklopem nebo sáčkem, ze spodu vyvrtat otvory aby odtekla přebytečná voda. Někteří tu mají kupované nebo udělané pařeníčky ze všeho možného a celkem vymakané - teploměry, vlhkoměry atd. což je dobré pro rychlejší a lepší růst rostlin, ale obejdeš se i bez toho
Přesazovat až se vytvoří 1 nebo 2 řady pravých listů co jsem se dočetl

Uživatelský avatar
witass
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 25 lis 2014 20:30
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Vysočina

Re: Pařník pro začátečníky

Příspěvekod witass » 05 bře 2015 23:24

hudyny píše: Přesazovat až se vytvoří 1 nebo 2 řady pravých listů co jsem se dočetl
Přesazovat v tomto stádiu do substrátu ano, ale ven z pařníku pod světlo rozhodně hned jak semínko vyklíčí a rostlinka se začne napřimovat. Zabrání se tak přílišnému vytažení rostlinky.

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Pařník pro začátečníky

Příspěvekod Dr.Pedr » 06 bře 2015 07:12

SOSEJ : http://www.srovnanicen.cz/q/%20Minipa%C ... A1t%C4%9B/" onclick="window.open(this.href);return false; :tiphat:

Uživatelský avatar
Berry
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 26 úno 2015 10:25
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Pařník pro začátečníky

Příspěvekod Berry » 06 bře 2015 07:56

SirPersil píše:Ahoj chtěl bych si doma vyrobit nějaký domácí pařník a chtěl bych se zeptat co všechno by měl takový pařník mít. Dočetl jsem se tu hodně ale pořád pořádně nevím co všechno by měl mít nebo kdy vlastně bych měl sazeničky z pařníku vyndat a přesadit do nějakého malého květináče. A kdyby mi někdo poradil přímo jak nějaký takový pařník doma vyrobit bylo by to asi úplně nejlepší a byl bych vám moc vděčný.

Předem děkuji :wave: :thumbup:
Ahoj. Pokud máš doma teplo tak ti bude stačit nějakej obyč pařník třeba z baumaxu nebo z nějaké plastové bedny. Já ale když mám doma průměrně 19 stupňů tak na příští rok vyrábím tohle http://www.chilli-forum.cz/otazky-ohled ... t2846.html. Horší je to pak spíše s tím svícením. Tam to asi opravdu chce jim svítit.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů