vyber substratu

Ptejte se vše kolem semen a sazenic
tvor
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 12 lis 2014 15:34
Reputace: 0
Obrázky: 0

vyber substratu

Příspěvekod tvor » 12 lis 2014 15:38

Caute, mam dilemu medzi vyberom substratu. Potrebujem radu, ktori z tychto substratov je lepsie na pestovanie chili v kvetinaci doma :
SUBSTRÁT FORESTINA - RAJČATA, PAPRIKY
alebo
Floria zahradnický substrát a mykorhizou

Diky

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3587
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3856
Obrázky: 0

Re: vyber substratu

Příspěvekod MartinS » 12 lis 2014 16:10

Ahoj, Mel jsem ten na rajcata a okurky a pak nejaky udajne predhnojeny zahradnicky a prislo mi to uplne stejne...
Mozna v tom zahradnickem bylo vice klacku a vetsich kusu a ten na okurky a papriky byl lepsi, ale zalezi dost na vyrobci.
Myslim ze podle obrazku co jsem se koukal, jsem mel ten forestina a byl v pohode. Koupil jsem ho v Bauhausu.

Uživatelský avatar
DarthVikta
Stálý člen
Příspěvky: 503
Registrován: 04 kvě 2013 10:09
Reputace: 769
Obrázky: 0
Bydliště: KM City

Re: vyber substratu

Příspěvekod DarthVikta » 12 lis 2014 16:24

Já mám velmi dobrý zkušenosti se substrátem Rašelina s vermikompostem.
http://eshop.raselina.cz/z18386-substra ... eninu-50-l" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: vyber substratu

Příspěvekod proki73 » 12 lis 2014 19:54

lidičky normálně by mě zajímalo proč utrácíte tak nelidské peníze za hlínu když stačí úplně obyčejný univerzální substrát který kupuji za 90kč 80l předhnojený je úplně stejně jako ostatní substráty jako zde představujete a když už na to přijde tak stačí po sezoně použitý substrát očistit od kořenu a sesypat do pytel a na novou sezonu promíchat z troškou nového a granulovaným hnojivem nebo hnojivo přimíchat do zálivky a pokud už chcete utrácet tak si kupte kvalitní osvětlení pro předpěstování

Uživatelský avatar
DarthVikta
Stálý člen
Příspěvky: 503
Registrován: 04 kvě 2013 10:09
Reputace: 769
Obrázky: 0
Bydliště: KM City

Re: vyber substratu

Příspěvekod DarthVikta » 12 lis 2014 20:16

Tak mně třeba necelý pětikilo za 200 litrů substrátu, při ostatních nákladech, nepřijde jako nějaká extra částka. Někomu třeba ano, ale já píši o svých zkušenostech, ne o zkušenostech ostatních. Navíc netuším, jak se vylučuje použití daného substrátu s kvalitním osvětlením pro předpěstování...

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: vyber substratu

Příspěvekod proki73 » 12 lis 2014 21:05

DarthVikta píše:Tak mně třeba necelý pětikilo za 200 litrů substrátu, při ostatních nákladech, nepřijde jako nějaká extra částka. Někomu třeba ano, ale já píši o svých zkušenostech, ne o zkušenostech ostatních. Navíc netuším, jak se vylučuje použití daného substrátu s kvalitním osvětlením pro předpěstování...
nijak se to nevylučuje jen říkám že je hloupost utrácet za drahy substrát když za to mohu mít více levnejšího a stéjně kvalitního substrátu a ještě ušetrím na osvětlení ovšem pokud máš dost peněz tak je to jen tvoje záležitost jen chci upozornit na zbytečné utrácení za hlouposti jinak já za pětikylo pořídil 400l substrátu a ktomu 10m plastového pletiva na plot a tomu říkám správně využití prostředků

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3587
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3856
Obrázky: 0

Re: vyber substratu

Příspěvekod MartinS » 12 lis 2014 21:45

No ja bych treba pres zimu nemel kam dat pouzity substrat, kdyz bydlim v panelaku :-D
Tusim ze prvni pytel jsem kupoval 120litru zahradnicky substrat v OBI a nebylo to za moc, asi kolem stovky. Ten na rajcata a okurky stal taky kolem stovky, ale bylo jej mene. Spis pristi sezonu budu asi resit ten Liapor misto Perlitu, tam vidim prostor na usetreni. Pak misto drahych plastovych vetsich kvetinacu co uz stojej pres kilo bez misky mam ty zednicke kyble. Stejne hnojiva, Vertimec a Mospilan na neco vyjde. Ale tak je to konicek a ten proste neco stoji :-) Za tu krasnou urodu to ale stoji.

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: vyber substratu

Příspěvekod lobo » 12 lis 2014 22:51

No ja rozhodne doporucuji do hliny zainvestovat. V tech hlinach je nevyhoda, ze byvaji zamoreny prezimujicimi skudci, pak se jich clovek nezbavi. Takle koupis kvalitni hlinu a ta sance na skudce ze tam jsou je mensi. Takze staci jen preventivni postriky, na skudce kteri teprve prileti odjinud ale jak uz jsou v pude tak je to o hodne horsi se jich zbavit.

Jinak co se tyce tech zivin to ma Proki pravdu sam si muzes dodat co chces takze ve finale muzes pestovat v sutrech s piskem kdyz to budes dobre hnojit.

Vem si hydroponii taky zadna hlina a kytky rostou. Vse je jen o zivinach ktery kytce dodas ty sam. Rozhodne bych se nespolihal na to ze je substrat predhnojen.


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů