Foliovnik :) Prosím o radu ohledně rozměrů

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
glorei
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 08 čer 2013 20:57
Reputace: 0
Obrázky: 0

Foliovnik :) Prosím o radu ohledně rozměrů

Příspěvekod glorei » 03 lis 2014 12:16

Zdravím zdejší chilli maniaky :) Chystám se udělat si foliák. V práci mám možnost sehnat si ohradníky v rozměru EUR - 120x80 výška 20 cm - objem jedné této bedny je 190 l. Celkem budu potřebovat na stavbu 22 těchto rámů - cca 4200 litrů zeminy - už teď si nezávidím. Hnůj sem si sehnal za odvoz, takže chtěl bych míchat 1:1 a zbytek dokoupit substrát profi - 250 l za 350 kč... ( zde mám poloviční cenu ). No a teď nákres :) Příjde mi to brutálně velké, šířka je OK těch 3,2 ale délku 4,4 mi příjde hodně. Jinak teď jsem dělal provizorní foliák - poouze nabouchal do hlíny 8 fošen - 8 x 8 cm ve velikost 3,2 x 2 a celé to objel strečovací folií - toho mám neomezené mnnožství :) No a čekla jsem co to udělá ve větru dešti atd...Foliák přežil i hodně vysoké nárazy větru a stojí doteď. Fólie nepopraskala nikde. Úroda byla solidní, jen mi trošku ze začátku zavařili slimáci :( Cena bude největší za hlínu. Fošny mám též skoro zadarmo.
Nákres:

Obrázek

no a zde co jsem našel na netu - toto jsou ty ohradníky - v nákresu jedno pole = 2 ohradníky na sobě
Obrázek

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Foliovnik :) Prosím o radu ohledně rozměrů

Příspěvekod proki73 » 03 lis 2014 17:47

ahoj je to zajímavé ale 40cm chodník je málo a zčeho bude konstrukce?

glorei
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 08 čer 2013 20:57
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Foliovnik :) Prosím o radu ohledně rozměrů

Příspěvekod glorei » 03 lis 2014 17:55

Konstrukce bude z fosen bud 8x8 nebo 10x10... Rozměr upravil pac je to fakt velké :D

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Foliovnik :) Prosím o radu ohledně rozměrů

Příspěvekod lobo » 03 lis 2014 18:22

Ja bych rekl ze rozmery jsou v pohode, v tom bych urcite problem nevidel. Podobny foliovnik stavel chilli.max ale ten mel delku tusim 6m a sirku 3m, jinak pudorys hodne podobny. :tiphat:

Ja osobne budu tez rozsirovat, puvodne jsem chtel tez stavet ze dreva ale nakonec jsem se rozhodl pro pohodlnejsi variantu. Zakoupit z obchodu foliovnik 3,5 x 2m s kasirovanou folii za 2 700 Kc tam jsem puvodne take chtel dovnitr udelat z fosen ohradky na hlinu, nakonec jsem se rozhodl pestovat v kontejnerech. Sehnal jsem 10l kyble za 10Kc/kus. Mam v planu tam umistit 15- 20 kytek, samozrejne jsem musel promyslet ktere odrudy, protoze 7m ctverec. Neni moc tak musim rostliny zvolit podle velikosti,
7rostlin nejvetsiho vzrustu ty pujdou po obvodu a kazda bude mit na kazdou stranu 50cm do sirky volno
6rostlin stredniho vzrustu
7 rostlin nejmensiho vzrustu v tom vidim velkou vyhodu pestovani v kontejnerech, kdy muzu rostliny libovolne rozestavet tak aby si vzajemne neprekazeli. :tiphat:

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Foliovnik :) Prosím o radu ohledně rozměrů

Příspěvekod chilli-max » 03 lis 2014 20:09

Jo jo na jaře jsem taky budoval. venkovni-galerie-pestovani-chilli/galer ... t2900.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mám rozměr 6x4m ... pěšinky mám těch cca 40cm a v pohodě, až poslední dva měsíce se tam nedalo projít...ale to může být dané moc velkou hustotou rostlin. Ty chceš použít trámy 10x10cm na konstrukci ? Já to stavěl ze střešních latí 6x4cm.
Zatím. L
http://www.foto-tapety.cz

glorei
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 08 čer 2013 20:57
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Foliovnik :) Prosím o radu ohledně rozměrů

Příspěvekod glorei » 03 lis 2014 20:51

No říkám si že čím větší hranol tím lepší :-) ale asi to změním pač to je velké a mordovat se s hlinou nevom nevím :-) večer tu dám obrázek jak to asi bude uz konečné

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2130
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2442
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Foliovnik :) Prosím o radu ohledně rozměrů

Příspěvekod gandalf » 04 lis 2014 10:22

Nezapomeň, že to budeš muset namořit. Já jsem to kdysi řešil tím, že jsem po obvodu folijovníku zarazil provrtané kovové trubky a teprve k nim jsem přišrouboval dřevěnou konstrukci tak, aby dřevo nebylo ve styku se zeminou. Sice jsem tím životnost konstrukce o pár let prodloužil, ale nakonec jsem to musel stejně strhnout /vysoká vlhkost, houby a plísně udělaly své/. Vyřešil jsem to nakonec kovovým rámem a mám po starosti.

glorei
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 08 čer 2013 20:57
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Foliovnik :) Prosím o radu ohledně rozměrů

Příspěvekod glorei » 04 lis 2014 23:24

No takže dneska jsem zjišťoval za kolik budu mít hranoly 8 x 8 a vychází mě celkem 42 metrů na 600 kč :) Ještě započítám vruty a ostatní položky a uvidím na kolik mě to výjde...Jinak zahradu mám pronajatou na 3 roky, takže předpokládám, že by to mělo vydržet, co se stane s tím potom, je už jedno :( Zahradu budu kupovat až splatím hypotéku - ještě cca 5 let :(


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti