Kdy klíčit a sázet pro vytápěný skleník ?

Ptejte se vše kolem semen a sazenic

Kdy klíčit a sadit ?

Spusť to klidně teď, rostliny si nedostatek světla dokáží nahradit.
1
33%
Počkej s tím až na vánoce tak, aby vzrostlé kytky se dostaly na světlo s končícím jarem.
2
67%
Vykašli se na to a kup si skleník. :-)
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 3

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Kdy klíčit a sázet pro vytápěný skleník ?

Příspěvekod JuraS. » 09 zář 2014 10:00

Napadlo mě jedno zajímavé řešení. Kdo kdy bydlel v paneláku ví, že tam jsou nebytové prostory. Mám klíče od bývalé kočárkárny kterou zabezpečili mřížemi a mysleli si, že mladé maminky s kočárky za 20.000 je tam budou skladovat. A nebo kola za sto kolíků. Tak je kočárkárny která je vytápěna radiátorem (ale je bez elektřiny) s jednou stěnou z luxferů na odpolední slunce volná. Sousedí s mým bytem a tak bych mohl i provrtat stěnu a natáhnout tam elektřinu. To ještě dořeším jestli tam půjdou kytky v hydroponii a nebo v květináčích a hlíně. Otázkou je kdy je tam dát. Naklíčit můžu i dneska dát. Ale když vyrostou, vytáhnou se a pak příjde zima a šero půl dne. Bez elektřiny jim nemůžu ani svítit. Má to cenu ? Teplo tam bude trvale +- 24C ale světla podle ročního období. Co vy na tohle řešení ? Mám dát klíčit už teď a nebo počkat na zimu a začít o vánocích ? Mít elektřinu tak to neřeším. Vím o případě kdy můj známým měl v bytě, v obýváku v rohu místnosti, v bytě otočeném za východ banánovník který mu plodil a měl tam i kávovník který taky vyplodil plody.

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Kdy klíčit a sázet pro vytápěný skleník ?

Příspěvekod bremic » 09 zář 2014 17:53

Budu testovat něco podobnýho ale v RD. Zkusím jak se jim bude dařit pod BIO zářivkama. Topení mám do 200 W s malým ventilátorem. Přemýšlel jsem i sodíku ale nechci v tom utopit rodinej rozpočet. :tiphat:


Takže letos hodlám vyzkoušet pěstovat ve sklepě rostliny, které jsem vlastně pěstoval už od jary, ale cíleně nedostávaly prostor a nijak významně hnojiv. Některé jsem prostě letos pěstoval pro příští rok. No a jen co trošku "oschnou" semínka z letošnímé neúrody půjdou hned do substrátu a něco zkusím i do rockwoolu pro hydroponii :tiphat:

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Kdy klíčit a sázet pro vytápěný skleník ?

Příspěvekod Dr.Pedr » 10 zář 2014 09:10

Mám takovou sklepní místnost již vyzkoušenou....přezimují zde několikaleté chilli stromky a samozřejmě pěstuji zde i od semínka. ...

Capsicum Baccatum, Frutescens, Chinenses, Pubescens vysévám koncem ledna.
:jalapeno:
Capsicum Annuum o měsíc déle konec února začátek března.

V místnosti je malé větrací sklepní okno ...u stropu vedou trubky od plynového kotle ( vytápění RD ). Jako osvětlení používám dvě 120cm zářivky
( http://www.seminka-chilli.cz/zarivkove- ... 82565.html" onclick="window.open(this.href);return false; ) zavěšené na řetízku či lanku abych mohl posouvat co nejblíže k rostlinkám ...v rohu místnosti mám ventilátor (pohyb vzduchu ..klidně může být i z PC ...spotřeba energie). :tiphat:


Zpět na „Otázky ohledně setí a sazenic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů