sezóna 2014, sezóna první

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
sipkar
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 10 čer 2014 14:45
Reputace: 0
Obrázky: 0

sezóna 2014, sezóna první

Příspěvekod sipkar » 12 čer 2014 10:36

[font=Century Gothic]Zdravím všechny palivce :tiphat:

Počátky:
Pálivé jsem měl vždy rád. Obzvláště se mi líbily takové ty ministromečky s papričkama, které prodávají všudemožně.
Ale teprve loni, když mne trochu nakopla přítulkyně, jsem se rozhodl zkusit si i sám něco vypěstovat.
Semínka jsem zakoupil na seminka-chilli.cz, stejně tak jiify a hnojivo.
Měl jsem obavu, zda to vůbec půjde, ale myslím, že jsem našel velice kvalitní podmínky.
Semínka od půlky února klíčila v plastovém miniskleníku, který byl umístěn v komoře s akumulačními nádržemi na teplou vodu hned vedle kotelny (stálá teplota kolem třiceti stupňů), denně až obden roseno a ono se to podařilo. Klíčivost si již přesně nepamatuju, ale myslím, že jsem počítal něco kolem 90%. Mám zasazeno šest druhů chilli. Bohužel, kromě Jalapena, které bylo klíčeno samostatně, nevím co je co, neb během klíčení došlo k nehodě, kdy se jednotlivé tablety kompletně promíchaly a můj papírový plánek se stal bezcenným kusem papíru (poučení pro příště, značit jednotlivé tablety přímo na nich).
Následovalo přesazení do plastových kelímků a nakonec průběžně do velkých květináčů.
Pro pěstování jsem si přesil řádně uleželou hlínu z kompostu a namíchal si směs této hlíny, zahradního substrátu a kokosové kůry.
Pro ty jsem na zahradě vyrobil:

Pytlovník:
Od kamaráda jsem získal spoustu pytlů od peletek. Ty jsem rozřezal a svařil za pomoci pájky přes pečicí papír do požadovaných rozměrů.
Tuto "plachtu" jsem následně umístil na konstrukci po bývalé líhni hus (chválabohu, že byla k použití, s mou šikovností bych asi vlastní konstrukci dělal hodně dlouho). Přibitá je natvrdo hřebíky, kde jako podložky působí rozklepané pivní zátky (tahle část výroby prostředků pro stavbu mne bavila nejvíc :thumbup: ).
Konstrukce je postavena na dvou řadách cihel a podložena černou igelitovou plachtou. Vcelku dobře to eliminovalo plevel i mravence. Mšice se (klep! klep! klep!) rovněž neukázaly.
Uvnitř na cihlách trůní prkna a nich již samotné papričky, které v současné chvíli (12.6.2014) začínají nasazovat mnoho květů.

Foto:
Základní výbava
Obrázek
Napuštěno
Obrázek
Už to klíčí
Obrázek
Už to roste
Obrázek
Pytlovník, první verze
Obrázek
rosteme
Obrázek
rosteme
Obrázek
plachta na pytlovník v.2.00
Obrázek
hlavní spoj
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek[/font]

Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů