Co to je za havěť??

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Nicklas
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 02 kvě 2014 19:27
Reputace: 0
Obrázky: 0

Co to je za havěť??

Příspěvekod Nicklas » 02 kvě 2014 19:37

Ahoj všem,
začal jsem sázet chilli papričky a tak sem se rozhodl že začnu pěkně z "ostra".Tak sem si vybral 5 nejpálivějších papriček. Úspěšnost zatím dobrá chytlo se mi asi 90% a maj se k světu. Ale proč píšu: Dneska sem zahlédl že některé listy jsou děravé, miniaturní dírky ale je to jak cedník, a zespodu listů jsou miniaturní černý tečky. Asi nějaká havěť protože jde rukou sundat.Nevite co to je ? Čim je to způsobený a jak se toho zbavit ? Ani jsem to nefotil jelikož je to tak malý že na to nemám foťák aby to bylo vidět.
Díky za info :)

Nicklas
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 02 kvě 2014 19:27
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Co to je za havěť??

Příspěvekod Nicklas » 02 kvě 2014 22:48

Tak podle toho co sem četl tak je to buď Sviluška a Třásněnka. Našel jsem asi i zdroj.Vedle papriček sem měl bonsai a ta byla asi napadená protože už mi jednou uplně opadali listy a znova narostli.A měla na sobe pavučinky. Naštěstí to zasáhlo jen jednu kytku.Tak sem ji očistil a osprchoval.Bonsai taky a tu sem dal pryč.Jen doufám že sem ty ku...y nerozfoukal na další kytky.Budu to dál sledovat jak se to bude vyvíjet.

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Co to je za havěť??

Příspěvekod Dr.Pedr » 03 kvě 2014 08:46

Nicklas píše:Ahoj všem,
začal jsem sázet chilli papričky a tak sem se rozhodl že začnu pěkně z "ostra".Tak sem si vybral 5 nejpálivějších papriček. Úspěšnost zatím dobrá chytlo se mi asi 90% a maj se k světu. Ale proč píšu: Dneska sem zahlédl že některé listy jsou děravé, miniaturní dírky ale je to jak cedník, a zespodu listů jsou miniaturní černý tečky. Asi nějaká havěť protože jde rukou sundat.Nevite co to je ? Čim je to způsobený a jak se toho zbavit ? Ani jsem to nefotil jelikož je to tak malý že na to nemám foťák aby to bylo vidět.
Díky za info :)
Ať je to sviluška,třásněnka či (nejpravděpodobněji) nějaká odnož červců..jedná se tedy o žravý a savý hmyz...a podle toho (co nejdříve) použij insekticid ...( já používám Mospilan SP 20 (1,8g za cca 30 kaček) )

PS: http://www.agromanualshop.cz/insekticid ... na-skudce/" onclick="window.open(this.href);return false;

Nicklas
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 02 kvě 2014 19:27
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Co to je za havěť??

Příspěvekod Nicklas » 03 kvě 2014 12:29

A postřik přímo na listy ? Mám stříkat i na nezasažený rostliny ?

Uživatelský avatar
carpal
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 22 bře 2012 20:24
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno

Re: Co to je za havěť??

Příspěvekod carpal » 03 kvě 2014 12:51

Postrikej vsechny rostliny, jinak se toho nezbavis. Strikej na listy i zespodu, tam se nejradsi schovavaji. Postrikej i substrat.At se toho zbavis, pocitej s tim, ze postrik budes muset opakovat.


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů