Tragické sazenice

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Setix
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 04 črc 2011 17:36
Reputace: 0
Obrázky: 0

Tragické sazenice

Příspěvekod Setix » 10 dub 2014 17:57

Ahoj,
zasadil jsem semínka zhruba začátkem ledna, jelikož jsem měl k dispozici dostatek prostoru i umělé osvětlení, bohužel po zhruba dvou měsících růstu se kytky zasekly a teď vypadají absolutně tragicky, malé, slabé, sotva dvě patra listů a ani se nehnou. Přesazené jsou, přidával jsem i kořenový stimulátor, lehce hnojiva. Za ty roky co pěstuju, jsem něco takového neviděl, dost jsem jich musel vyhodit. Z toho vyplývá otázka co teď? Doufat, že se zase vzpamatují, a nařízkovat ty nejlepší, nebo vysadit poslední zbytky semínek? Na výsev už je celkem pozdě ne?
Budu rád za jakékoliv tipy. Fotku zatím přihodit nemůžu, ale pokusím se to nějak vymyslet.
Díky

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2132
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2447
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tragické sazenice

Příspěvekod gandalf » 10 dub 2014 18:24

Jak máš velký nádoby? Jaký substrát? Světlo je vhodné?

Setix
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 04 črc 2011 17:36
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Tragické sazenice

Příspěvekod Setix » 10 dub 2014 20:25

Světlo celý den, jsou v zimní zahradě, teplota kolem 20°C, substrát univerzální s trochou hnoje a perlitu a květináčky jsou tak akorát, nedávno jsem právě přesazoval z kelímků do něčeho většího, kořeny nepoškozeny plus posypány stimulátorem.
Fakt netuším co by mohlo být špatně.

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Tragické sazenice

Příspěvekod Dr.Pedr » 10 dub 2014 20:30

Foto ..možná napoví... :dunno:

Uživatelský avatar
stalker251
Stálý člen
Příspěvky: 300
Registrován: 16 pro 2012 00:33
Reputace: 18
Obrázky: 0

Re: Tragické sazenice

Příspěvekod stalker251 » 10 dub 2014 23:05

Teplota.... pokád ti nestupa cez 20stupnu nemožeš sa divit , teplota substátu je neskutečne duležita, korene musá byt pekne v teplučku a vlhku... aj ked rastliny maju hodne svetla a nevytahuju sa tak potrebuju hodne tepla aby sa správne vstrebávali živiny
napr fosfor potrebny na rast korena , a čim včší koren tím večší rastlina , sa vstrebáva až od 15 stupnu takže ked ti tam teplota padá pod 15 , cely den sa spotrebuvana do nekonečneho kruhu kde sa rastlina snaži iba oteplit
alebo ti škodci žeru primoumerne korene jak rostne rastlina a proto ti rostlina nerostne
chilli zdar
http://www.youtube.com/user/stalker2512?feature=mhee" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Tragické sazenice

Příspěvekod proki73 » 11 dub 2014 19:57

stalker251 píše:Teplota.... pokád ti nestupa cez 20stupnu nemožeš sa divit , teplota substátu je neskutečne duležita, korene musá byt pekne v teplučku a vlhku... aj ked rastliny maju hodne svetla a nevytahuju sa tak potrebuju hodne tepla aby sa správne vstrebávali živiny
napr fosfor potrebny na rast korena , a čim včší koren tím večší rastlina , sa vstrebáva až od 15 stupnu takže ked ti tam teplota padá pod 15 , cely den sa spotrebuvana do nekonečneho kruhu kde sa rastlina snaži iba oteplit
alebo ti škodci žeru primoumerne korene jak rostne rastlina a proto ti rostlina nerostne
chilli zdar
máš možná pravdu ale tak proč seminka chilli.cz doporučují u vetších sazenic snížit teplotu na 18-19°C aby se nevytahovali do víšky? nejsem sice botanyk ale na tom co jsi napsal něco bude já mám u rostlin stabilně 23°C a tak se ptám jakou udržuješ teplotu ty? koukal jsem se na ty tvoje rostlinky a jsou krásné smekám :tiphat:

Uživatelský avatar
Mac
Stálý člen
Příspěvky: 75
Registrován: 04 bře 2014 08:57
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Tragické sazenice

Příspěvekod Mac » 11 dub 2014 22:24

kdyz snizis teplotu, rostliny zpomali rust nadzemni casti. Zaroven vsak posili koreny. Takze v delsim behu budes mit silnejsi rostliny.

Setix
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 04 črc 2011 17:36
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Tragické sazenice

Příspěvekod Setix » 20 dub 2014 16:28

Zdravím kytky se celkem vzpamatovaly, asi to fakt bylo tou teplotou.
Teď bych měl ještě jeden dotaz, a to tento. Mám k dispozici celkem hodne velkych zipovych sáčku, myslíte, že by kytkam mohlo pomoct kdyby kazda mela svůj sáček nahoře s dirkama pro čerstvý vzduch, takže by vlastně měly takový minisklenik?
Dík za odpovědi


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti