Přenos pálivosti na živočichy

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Přenos pálivosti na živočichy

Příspěvekod JuraS. » 28 lis 2013 13:10

Tak mě napadlo jedna otázka. Na kabelu říkali, že někteří živočiši mají svoji jedovatost podle toho co žerou, Tak mě napadlo co by se stalo (jestli by to vůbec sežrala) kdyby housenky od běláska dostali cíleně nějakou pálivku. Zda by se v jejich těle neuložil capsaicin a co by se pak stalo po zakuklení. A nebo jste někdo nezkoušeli dát pálivku nějakému jinému savci ? Křečkovi, morčeti, králíkovi ? Manželka co bydlela na vesnici mi říkala, že když se dávala cíleně některým králíkům vybraná tráva, že měli pak jiné maso (s jinou chutí) než ostatní.a taky v tv říkali, že alpské krávy co nahoře v alpách de fakto požírají jen bylinky a koření mají speciální mlýko ze kterého dělají ty jejich proslulé sýry. Co tak "vyrobit" králíka co bude mít rovnou pikantní maso ?

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2130
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2443
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přenos pálivosti na živočichy

Příspěvekod gandalf » 28 lis 2013 14:55

Juro, škůdci /larvy, slimáci ...../ chilli běžně žerou a nevadí jim to /nepálí je to/. Na kapsaicin jsou citliví savci /jo, není to alkaloid, jak se traduje/. Pochopitelně že kvalita masa se odvíjí od krmiva - nejjednodušší pro srovnání je koupit si třeba t.zv. kukuřičné kuře a kuře normálně krmené granulemi /nejrychleji to poznáš při placení/. O těch alpských kravách je to asi v současnosti více reklamy, než pravda. Nevim, jak bys přinutil třeba králíka k sežrání chilli, aby maso bylo "pikantní". Asi bys ho neukecal :-) Jednodušší by bylo maso naložit do chilli marinády.

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přenos pálivosti na živočichy

Příspěvekod JuraS. » 28 lis 2013 15:04

Je otázka jestli ti pravidelní hnusní, slizcí strávníci nebudou geneticky za pár let upravení..zvlášť když obliba pěstění chilli tady není desítky let ale posledních pár...

jirka83
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 22 lis 2013 06:20
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Přenos pálivosti na živočichy

Příspěvekod jirka83 » 26 led 2014 14:46

Ahoj, já měl v pařníku kozí rohy, které mi myši okousávali. Neměli sice vysokou pálivost jako chinese, ale myši to žrali i se semínky. Jelikož je králík taky hlodavec možná by mu to chutnalo. Králíky nechovám, tak to nemůžu vyzkoušet, ale rád bych ochutnal pálivého králíka.

Sagitr
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 26 led 2014 14:12
Reputace: 0
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Přenos pálivosti na živočichy

Příspěvekod Sagitr » 26 led 2014 18:26

Králík ochutnal papričku, snědl asi půlku a ještě by si dal. Já jsem po jednom kousnutí málem umřel :hot:
(Mexická paprička "noname")

Obrázek

Jokogerikekomi
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 06 úno 2014 14:59
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Přenos pálivosti na živočichy

Příspěvekod Jokogerikekomi » 07 úno 2014 16:40

Teda kralik ma teda apetit! :-) me chodila na Chilli mys ale vic jak pulku nikdy nedala a podle toho bordelu kolem si asi pekne spalila čumak! Hold Česka myš a Indicke Chilli! :-P

:veryhot:

jirka83
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 22 lis 2013 06:20
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Přenos pálivosti na živočichy

Příspěvekod jirka83 » 24 zář 2014 12:30

To není vůbec špatný nápad, ale jde o to, jestli to ten králík bude vůbec žrát. Králík je dost vybíravý. Navíc než abych dal králíkovi třeba 10 škorpionů, tak to si je radši sním sám a na králíka mi pak stačí jedna. Jako experiment by to bylo ale dost zajímavý.

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Přenos pálivosti na živočichy

Příspěvekod proki73 » 24 zář 2014 15:31

lidičky pokud by to bylo vubec možné tak ten živočich nesmí byt savec protože jedině savci cítí pálivost spůsobenou capsaicinem


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti