Kozel zahradníkem.

Vaše koníčky, krom pěstování chilli :tiphat:
JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Kozel zahradníkem.

Příspěvekod JuraS. » 19 lis 2013 13:18

Zdravím,
vždycky jsem měl zájem o nějaké to kyti, knížky o zelené trávě v květináči jsem kupoval už za komančů a zkoušel vypěstovat to či ono. Úspěchem pro mě bylo sehnat hlízu aronovy hůlky a pak se rychle zbavit krásné kyti co nás smradem v kanceláři málem zabila. Někdo kdysi řekl, že vypěstuju i kladivo..no nevím, to jsem zatím nezkoušel. Bydlím 4 tým rokem v přízemí žižkovského paneláku a mám balkon 5.5 metru otočený na jihozápad. Slunce mi tam praží od cca 10 hodin do západu. Na balkoně je takový vedro, že plnej sušák prádla uschne za hodinu. Kvůli tomu, že bydlím v přízemí tak aby mi na balkon (jak už se stalo) nelezli šmejdi tak osazuji hranu zábradlí truhlíky s pelargoniemi. Letos jsem měl i nějaké koření. Pažitku, tymián, rozmarýn, libeček, mátu aj. běžně tam dávám i truhlík s fazolemi abych ty táhl přes okno kvůli stínu. Nehnojím, nepoužívám speciální hlíny..de fakto všechno sadím do hlíny z velikého balíku pro pelargonie. zalívám jen a zásadně vodou z akvárií. Stejně tam musím měnit vodu a tak to plnou živin dávám do petek (těch mám už tolik, že s tím něco musím udělat) a těmi pak zalívám. Všechno roste tak, že musím zkracovat abych se vůbec na balkon vešel. Tak je to už 2 roky po sobě.
Papriky jsem tam už taky měl. První rok, ale to nebylo tak super když jsem se nastěhovali na konci června...na podzim byli ještě malé a zelené jak nos Rákosníčka.
Sám ostré nesnesu. No ne že by mi to dělalo problémy, ale když mě pálí huba pak je jedno zda jím palačinku s medem a nebo steak z mladého argentinského býčka.
Rád ale klohním a kuchtím a vařím. A taky rybařím. Pro ryby hledám nové, neokoukané chutě abych donutil ty největší kapřiska aby se zajímali o to co jim házím do vody. Z těch nezralých papriček jsem si nasušil cosi co jsem na cca 3 roky dal do oleje který jsem asi 3x zahřál, nechal schladnout a zase dal uložit..to jako doplněk pro rybí pochutinu. Sám bych to neochutnal, protože to pálilo pohledem na skleničku.
Nicméně když jsem se rozhodl (ježura furt otravoval co mi má naložit) že napěstuju nějaké ty žhavé podkovy a dal to vědět po rodině tak zavládla radost protože se ozvali jedinci s azbestovou hubou.
Prozatím jdou poštou semínka CZ black, Trinidad Scorpion Butch T :firychil: , Chocholate sweet, Purple Beauty sweet. Ježura dodá další a já ještě doplním o něco zajímavého.
Plánuju uklohnit nějakou omáčku kde ale nebudu dávat cukr ale melasu a pak pro ryby něco vyrobím.
Omáčku asi vyrobím tak, že papriky rozkrojím, vyberu jádra, na pečící papír dám papriky slupkou dolů a dám je do trouby a řádně je upeču..pak je seškrábnu ze slupky a rozmixuju s dalšími ingrediencemi (ty musím ještě domyslet).
Kdyby byla udírna (domluvím se v rodině) tak bych nechal vyudit pár paprik (řádně, aspoň 12 hodin) a ty bych pak použil...a budu rozdávat omáčky...
tak asi tak..nafotím až příjdou semínka...jo a máme taky jeden volný pokoj ale na východní stranu, tam moc nesvítí...ale taky nebytové prostory v baráku...tam možná dám pár kýblů s paprikami...do sklepa třeba..

Jirka

Uživatelský avatar
HotFox
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: 24 led 2013 13:38
Reputace: 9
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozel zahradníkem.

Příspěvekod HotFox » 24 lis 2013 18:06

:noexpression:

Uživatelský avatar
Chilli.tk
Stálý člen
Příspěvky: 226
Registrován: 08 kvě 2011 22:35
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozel zahradníkem.

Příspěvekod Chilli.tk » 05 pro 2013 11:46

Ahoj, tohle je konečně pořádný úvod - musím upozornit že vyuzené chilli papričky jsou naprosto skvělou pochutinou a pokud člověk nebude extrémní šílenec(Trtinidad Scorpion Butch T) a vybere si rozumnou alternativu stylu Aji Cito, či Ají Cristal popřípadě nějaké méně pálivé Jalapeňo - pak se dá ochutit i mimořádně jemné jídlo jako jsou rybky a chuť o podpoří tím správným směrem.

Přeji hodně úspěchů a hlavně: Okořeň si podle SVÉ chuti.

Chilli.tk

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozel zahradníkem.

Příspěvekod JuraS. » 05 pro 2013 13:08

Založena galerie a taky samostatná otázka o vnitřně balkovním pěstováním

Uživatelský avatar
Chilli.tk
Stálý člen
Příspěvky: 226
Registrován: 08 kvě 2011 22:35
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kozel zahradníkem.

Příspěvekod Chilli.tk » 05 pro 2013 17:24

Kdyby jste chtěl nějaké tipy, můžete se proklikat přes obrázky v mém podpisu na celkem kvalitně udělané growreporty, ale těch už se tu povaluje takhle habakuk...

Chilli.tk


Zpět na „Představte se v chilli fóru“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů