Žloutnutí lístků

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
Vitas
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 02 úno 2013 23:17
Reputace: 0
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Žloutnutí lístků

Příspěvekod Vitas » 13 úno 2013 19:27

Ahoj,
Potřeboval bych poradit.
Mám chilli rostlinky zasazené v jiffech 26 dní, jsou zhruba 10 cm velký.
Svítím jim lineární zářivkou 36w 6500k 3250l. Teplotu mam, když svítím 27-28 stupňů. Svítím 18/6. Když zářivka nesvítí,teplota padá na 23 stupňů.
Včera jsem zpozoroval, že na odrůdě Habanero White a Trinidat scorpion moruga se objevily žlutý listy.Přiložím foto a chtěl bych poradit, proč žloutnou, co dělám špatně. Přelitý ani suchý nejsou, ale před 3 dny, jsem je dal blíž pod zářivku, zhruba 10 cm.
Nemůžou být spálený od zářivky? Pro jistotu jsem je dal níž. Nebo jestli bych už je z jiffu neměl přesadit do větších květináčů.
Žluté listy se objevily jen na Capsicum Chinenses a na Capsicum Annuum jsou listy v pořádku.

Předem díky za odpověď
Přikládám foto

10979

10978

10977

10976

[dropshadow=blue][sup]http://vitasekk.rajce.idnes.cz/Vitas_2014_Predpestovani_Chilli/[/sup][/dropshadow]


Wiking
Stálý člen
Příspěvky: 182
Registrován: 25 led 2011 19:49
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Brno, Drazdany

Re: Žloutnutí lístků

Příspěvekod Wiking » 13 úno 2013 19:33

Hnojil jsi je uz necim? Nebo jeste ne?
[glow=red]A Chili a Day keeps the Doctor away!!![/glow]

Vitas
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 02 úno 2013 23:17
Reputace: 0
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Žloutnutí lístků

Příspěvekod Vitas » 13 úno 2013 19:36

zatím jsem ničím nehnojil

[dropshadow=blue][sup]http://vitasekk.rajce.idnes.cz/Vitas_2014_Predpestovani_Chilli/[/sup][/dropshadow]


Uživatelský avatar
Chilli.tk
Stálý člen
Příspěvky: 226
Registrován: 08 kvě 2011 22:35
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Žloutnutí lístků

Příspěvekod Chilli.tk » 13 úno 2013 20:04

Ahoj :tiphat:
hele vypadá to na stresnutí teplotou, udělal jsi dobře že jsi je dal dál od zdroje světla a tepla..
V každém případě bych je víc zalil, tyhle jiffy ať jsou klidně pořád nacucané - doporučuji ti ještě mít pařník, jsou maličkatý:)

Ale tohle bude v cajku dokud nezačnou padat listy...
Pokud jde o prevenci, tak brzo vydám článek kde budu mapovat nějaké možnosti prevence
Jednou z nich je houba trichoderma...(viz. google)
Druhou je preventivní nasazení žlutých lepových pásů pro indikaci poletujících škůdců(samotná likvidace je pak záležitostí odnesení lepového pásu k zahrádkáři který prodá přípravek)
Třetí možností je box odvětrávání - ano, kytky nevydýchají mnoho, ale po 8-mi hodinách je vhodné vzduch měnit...
Pokud je to v pařníku, tak dvakrát denně otevřít - zase - proti plísni a kvůli čerstvému vzduchu:)

Seeya Bro!:-)

Chilli.tk

Wiking
Stálý člen
Příspěvky: 182
Registrován: 25 led 2011 19:49
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Brno, Drazdany

Re: Žloutnutí lístků

Příspěvekod Wiking » 13 úno 2013 21:50

Nevim co to je v cem to pestujes, neznam tam slozeni toho substratu a nevim jak to je moc vyhnojeny. Zkus ale kazdopadne prihnojit nejakym dusikatym hnojivem.. neco jako Kristalon Start.. nebo necim podobnym..
Ja tipuji na nedostatek dusiku!!!!!!!!!!
[glow=red]A Chili a Day keeps the Doctor away!!![/glow]

Din0
Stálý člen
Příspěvky: 681
Registrován: 14 lis 2012 09:21
Reputace: 422
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Žloutnutí lístků

Příspěvekod Din0 » 13 úno 2013 22:40

na to, že je to v jiffech, tak jsou ty rostliny až moc velký...doporučil bych přesadit, protože potřebují živiny, hlavně dusík...
Pálí, pálí, to to pálí :firychil: :veryhot: :firy:

Vitas
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 02 úno 2013 23:17
Reputace: 0
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Žloutnutí lístků

Příspěvekod Vitas » 14 úno 2013 06:11

Díky za rady,byla to jedna z možností,kde jsem si myslel,že bude problém.Zítra všechny přesadím do květinačů, mam 10x10 to by mělo snad stačit.Hlínu mám FloraSelf na rajčata, papriky s přírodním hnojivem a přidám perlit.Po jaké době mohu přihnojit a čím ?

[dropshadow=blue][sup]http://vitasekk.rajce.idnes.cz/Vitas_2014_Predpestovani_Chilli/[/sup][/dropshadow]


Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Žloutnutí lístků

Příspěvekod Dr.Pedr » 14 úno 2013 06:29

Pokud přesadíš do FloraSelfu tak máš cca na 4 až 6 týdnů s hnojením vystaráno... :tiphat:


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Antonín a 29 hostů