Queenas - 2.sezóna pálivek

Naše chilli papričky v roce 2013
queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod queenas » 25 led 2013 23:22

Zdravíčko. Pěstuju v Praze. Máme jižní balkon, takže až budu moct, přemístím kytky tam:) Jo a ikdyž ten nick, nejsem žena;)

Letos budu pěstovat toto:

3x Trinidad Scorpion Butch T (od Hamiho)
3x Chocolate Bhut Jolokia (od Hamiho)
3x 7 Pot Douglah (od Hamiho)
2x Chile de Árbol
2x typ Kozí Roh
1x Trinidad Scorpion Yellow
3x Big Jim Chilli
2x Peter Pepper Red
2x Thai Red

plus tu mám nějaký no name z minulého roku ve stádiu keře (3kytky ve větším květináči). Měla to být bhut jolokia objednaná ze zesemen.cz, ale nevypadá to. Přítelkyni vyrostly 2kytky a zaplodily. Obě měly rozdílné plody a ani jedny nebyly bhut jolokia, ale chinense to bylo.. :dunno:
Mně nakvétaly, ale nějak jsem je jednou v létě zalil a po chvíli šoupnul na ostré sluníčko a nějak to celé opadalo a do teď nevykvetlo, snad se to probudí na jaře, jinak to poletí. Možná z toho zkusím udělat bonchi:)


photos jsou z mobilu, na foťák jsem byl trošku líný dneska, kdyby byl ale zájem (čemuž nevěřím:D) nafotím za denního světla s proper foťákem:)

foto z října, kdy jsem zasadil prvního Butche T a Chocolate bhut jolokii (Butch nalevo): 20.10.2012
Obrázek

tady je butch napravo: 27.10.2012
Obrázek

tady je choco bhut jolokia po pár týdnech: 20.11.2012
Obrázek

a tady její kamarád butch t v ten samý čas (to pidi u něj je trvalá bazalka - ocimum gratissimum): 20.11.2012
Obrázek

a tady je 2x Butch T (ten velkej je ten z října, a prcek teď asi týden starý): 25.1.2013
Obrázek

prcek "detail": 25.1.2013
Obrázek

tady 2x Chocolate Bhut Jolokia (ta velká opět ta z října, prcek pár dnů starý): 25.1.2013
Obrázek

prcek "detail": 25.1.2013
Obrázek

a tady 5semínek chile de árbol a 2semínka 7 pot douglah (po focení jsem přidat 3.semínko), které jsem dal dneska večer klíčit. (na světle jsou jen z důvodu focení, jinak je mám ve stínu): 25.1.203
Obrázek

To je zatím všechno. PS. až bude trochu víc času, tak tu větší bhut čokoládu přesadím do většího, už se jí nechce moc růst... Pokusím se poctivě updatovat.

-- 26 led 2013 00:24 --

Jo a budu rád za připomínky nebo komentáře. Člověka to vždycky povzbudí v tom, co dělá :)
Naposledy upravil 15 dne queenas; celkem upraveno 2x.

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod stankar » 26 led 2013 08:53

Pekne ti to roste, zatim je mas zdrave silne a zdrave, ale pozor na vysku, az se ti to bude zdat vysoke, tak to zastrihni a nech to rozvetvit (ono se to zacne vetvit samo, ale nekdy az pozdeji), jinak seminka kupuj radsi odsud od zdejsich pestitelu nebo primo z obchodu, taky jsem koupil na aukru nejake ty chinense, ale jelikoz mi od lonska neuplodili nic, tak letos bych mel zjistit, jestli je to opravdu to, co psali, ale asi ne.
Tak at to roste :)

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod queenas » 26 led 2013 22:25

stankar píše:Pekne ti to roste, zatim je mas zdrave silne a zdrave, ale pozor na vysku, az se ti to bude zdat vysoke, tak to zastrihni a nech to rozvetvit (ono se to zacne vetvit samo, ale nekdy az pozdeji), jinak seminka kupuj radsi odsud od zdejsich pestitelu nebo primo z obchodu, taky jsem koupil na aukru nejake ty chinense, ale jelikoz mi od lonska neuplodili nic, tak letos bych mel zjistit, jestli je to opravdu to, co psali, ale asi ne.
Tak at to roste :)
Díky za rady. Původně jsem byl minulý rok zastříhávat, pak jsem od toho nějak upustil, ale máš pravdu, zasstřihnu. Loni jsem taky jednu papriku zastřihl a nádherně se rozvětvila. Jinak semínka jsem právěže letos bral od Hamiho (našel jsem ho na jiném webu, ale je i tady), ten má na tamtom webu hezkou fotogalerii kytek, ze kterých semínka pochází, tak už nemám takové obavy, ale je fakt, že pyl není nikdy jistý a on zrovna pěstoval papriky celkem pohromadě mi přišlo.

PS. Píš sem, že jsem do úvodního příspěvku přidal fotky těch dvou vzrostlých rostlin, když byly ještě prckové. Narazil jsem teď na fotky v mobilu, není to super kvalita, ale tak pro představu :wave:
PPS. tady je ta pidi prďolka ze včera - choco bhut jolokia, dneska už není tak pomuchlaná (nebudu updatovat každý den, tohle je výjimka:)) 26.1.2013
Obrázek

Jo a kytkám se nijak přehnaně nevěnuju (snažím se). Co se světla týče, dostávají jen severní okno přes den a navečer 30w z lampičky, co mi tu osvetluje pokoj navečer, hrozně hřeje a pochybuju, že bude dobrá na pěstování kytek :)
Naposledy upravil 2 dne queenas; celkem upraveno 31x.

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod queenas » 28 led 2013 19:09

Tak jsem se dneska trochu činil (přesazoval do nějakých nádob, co jsme měli ve sklepě), tady jsou výsledky plus update prcků.

28.1.2013
nejdřív ten nejmenší prcek - bhut jolokia čokoládová
Obrázek

pak druhej prďola Trinidad Scorpion Butch T
Obrázek

tady je křoví (3 středně velké a jedna malá kytka), co mi zbylo z minulého roku, jen tak stojí pod severním oknem od září... (může to být cokoliv, kupováno jako bhut jolokia, ale přítelkyni z jednoho semínka vyrostlo nějaké haba a z druhého něco jako fatalii...
Obrázek

tady je Choco bhut jolokia před vložením do nového květináče (kořenů jsem čekal víc):
ObrázekObrázek

Choco bhut jolokia v novém květináči, vedle původní:
Obrázek

a konečně Trinidad Scorpion Butch T v novém (kořeny jsem zapomněl blejsnout, ale bylo to podobné jako té choco):
Obrázek
Naposledy upravil 1 dne queenas; celkem upraveno 31x.

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod queenas » 29 led 2013 10:20

tak dneska radost po probuzení. Vylezla mi moje první 7 pot douglah (v listopadu jsem klíčil jedno semínko a nevylezlo, něco jsem rozdal, tak jsem se začínal bát, že nebudu mít ani jednu). Radost je o to větší, že jsem nechal hodně semen klíčit v těchto rašelinových kelímcích a řeknu vám, to je šílenost. Vysychají závratnou rychlostí, člověk aby to rosil pomalu 2x denně... poprvé, když jsem šel na den pryč, tak jsem to zalil, přikryl folií a den na to už to bylo celé plesnivé zvenku..
pak jsem zas zmizel na den nebo dva, nepřikryl to a totálně to vyschlo.. dokonce mi tam něco klíčilo a chudák to uschlo těsně nad zemí.. myslím, že to zabilo většinu semínek, ale zaléval jsem dál a po pár dnech vylezla právě ta jedna pidi choco bhut jolokia a teď konečně 7 pot douglah (tak se vyplatilo, že jsem to ještě nevyhodil a to jsem chtěl.. teď počkám ještě týden)
Klíčivost v tomhle mám okolo 20%, po dvou týdnech a navíc to pořád trošku plesniví, takže už NIKDY :firy:
tady jsou fota: 29.1.2013
ObrázekObrázek
Naposledy upravil 1 dne queenas; celkem upraveno 31x.

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod stankar » 29 led 2013 10:47

Ja to davam vzdycky do malych kelimku od jogurtu apod primo do hliny, pokyprim hlinu a pretahnu igelitakem, hodim nad radiator a klicivost jsem mel nejak 90%, ale jak jsem zjistil loni, z tech 90% je dobre jeste vyselektovat ty silnejsi rostliny a slabe vyhodit, ty silnejsi se daji pozdeji narizkovat :)
Jinak Jolokie mas nadherne a Butch T uz se ti taky pekne rozrusta :)

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod queenas » 29 led 2013 13:56

Určitou selekci mám v plánu, ale spíš ve stylu, že slabší kousky dám do menších květináčů, popř rozdám (rostlinek nebude moc a ikdyž znám jejich matky, je možné, že některé budou sprcnuté s něčím jiným, proto chci tentokrát nechat všechny naživu).
Mně se na to klíčení nejvíc osvědčil ten vatový tampón, tak se ho asi budu už držet. Ale správných způsobů je určitě víc :)
Jde o to, že jsem právěže v zásobě neměl žádné kelímky od jogurtů a náhodou jsem na tyhle rašelinové kelímky narazil v hornbachu, tak jsem je vzal a šoupnul semínka rovnou do nich.. moje hloupost :bashead:

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Queenas - 2.sezóna pálivek

Příspěvekod queenas » 31 led 2013 17:10

Tak mám menší update:) Přesazeným kytkám se daří ve velkých květináčích skvěle.
Jinak, co klíčím semínka na vatovém tamponu, tak bohužel všechny tři 7 pot douglahy napadla plíseň, opláchl jsem je v chlorované vodě a hodil do hlíny, ale moc jim už nevěřím... byly pohromadě se semínky chile de arbol a fatalii (nebo něco podobného), ty jsou v pohodě. Pytlík s těma douglahama jsem otevřel hodněkrát, takže je možné, že jsem to na ně nějak zanesl já, kdo ví... nakonec můžu být rád za tu jednu rostlinku, co mi vzešla.. snad bude prosperovat a snad není s ničím sprclá:)
A ještě jedna věc mě naštvala. Dneska jsem byl v hornbachu s přítelkyní, když jsem tam narazil na kozí roh, jenže to už hrozně spěchala, tak jsem ho narychlo vzal. No a doma se z něje vyklubal nekozí roh:
ObrázekObrázek

a tady je menší update prcků (zleva), Butch T, malá Choco bhut jolo a vymodlený 7 pot Douglah (minule jsem sem dával fotku klíčku. Snad to nepřeženu s péčí :D): 31.1.2013
ObrázekObrázekObrázek

PS. ke všem fotům jsem přidal data, takže lze odvodit, jak jsou všechny zhruba rostliny staré.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2013“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host