Zalevání do podmisek ?

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
TashonkaWitko
Stálý člen
Příspěvky: 67
Registrován: 23 srp 2012 09:27
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Kuřim u Brna

Zalevání do podmisek ?

Příspěvekod TashonkaWitko » 24 zář 2012 12:42

Takový hloupejší dotaz k zalívání paprik (zatím je mám docela prťavý). Že zalívát spíše méně už vím, ale otázkou je, zda by bylo možno rostlinky zalívat ne přímo, ale spíš do podmisek, ve kterých květináče stojí. Prostě tam nalít víc vody (v rozumné míře) a nechat je, ať si naberou co chtějí.

A proč ? Vymyšlím si tady takový zkušební zavlažovací systém (za inspiraci díky "zrizenci" zde na foru), ale .. mám těch rostlinek výrazně víc. A pokud by měla ke každému květináči vést vlastní hadička, vypadalo by to tam jak v té "líhni z Matrixu" :-). Nemluvě o tom, že by se těch x hadiček všude pletlo, zavazelo, upadávalo, voda by tekla na nábytek atd ... mnohem jednodušší by pro mě bylo prostě smerovat a nalívat tu vodu do podmisek - těch je výrazně mín, protože jsou společné pro x květináčků.

Díky předem za odpověď.

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2125
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2425
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zalevání do podmisek ?

Příspěvekod gandalf » 24 zář 2012 12:52

Já bych to do těch podmisek nelil. Papričky si nevezmou co potřebují, ale substrát nasaje co bude moci a to rostlinám tohoto typu vůbec nebuse vyhovovat. Možná až budou plně vyvinuté a prokořeněné, tak čas od času bych do té podmisky trochu dal, aby se dostalo i na spodní kořeny, ale střídmě. Holt ti nezbyde než zalévat jednu po druhé /jako já :-)/ a to jich doma mívám až 150.

-- 24 zář 2012 12:54 --

TashonkaWitko
Stálý člen
Příspěvky: 67
Registrován: 23 srp 2012 09:27
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Kuřim u Brna

Re: Zalevání do podmisek ?

Příspěvekod TashonkaWitko » 24 zář 2012 13:21

díky za info. Já si říkal, že to nebude jen tak, protože by to bylo příliš ideální řešení ... a ono jak něco vypadá jako idealní, dopadne to většinou blbě :-) No nic, takže podmisky nebrat.

Já osobně s tím zalíváním zas takový problém nemám, ale vymýšlím nějaký řešení až tady nebudu (teda ne až umřu, ale jako spíš až budu někde odjetej :-) což bývám čas od času docela často a třebas i s manželkou). Máma mi to sice slíbila zalívat, ale mám tu dva indoorky a možná přibude třetí .. v nich bude tak 50 kytek a k některým se musí po žebříku (je to nad kuchyňskou linkou) a to se mi moc s ohledem na mámin věk moc nezdá jak dobrej nápad...

Budu bádat dál .. nicméně díky moc za odpověď.

Uživatelský avatar
stankar
Stálý člen
Příspěvky: 1364
Registrován: 06 dub 2012 18:16
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Nový Jičín, 285mnm

Re: Zalevání do podmisek ?

Příspěvekod stankar » 24 zář 2012 18:29

stejne zkusenosti jako gandalf mam i ja, taky jsem to lil do podmisek, at to nemusim furt zalevat, ale u tech neprorostlych mensich rostlinek se o drzelo dlouho a ze spodku bylo proste blato a uz to nesalo, ale u prorostlych vetsich uplne bez problemu, nalil jsem skoro plnou podmisku a hned si to nacucalo pulku a dalsi den byla dalsi pulka pryc a vydrzi mi tak 4-5 dni bez zalevani (teda v lete tak 3 dny)

Matesak
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29 kvě 2012 17:58
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Zalevání do podmisek ?

Příspěvekod Matesak » 25 zář 2012 18:18

Ahoj,

v parnym lete (jak bylo tech cca 35 Celsiusu a jeste vic Fahrenhajzlu) to byla jedina sance jak ty kytky udrzet nazivu nez se vratim z prace.

Mel jsem je v cca 13 l kvetnikach a vzdy jsem jim rano nalil plny misky a prolil je zeshora. Vecer byl substrat lehce vlhkej, misky prazdny a kytky v pohode.

Pokud bych to takhle zalil pri 20-25 stupnich tak to asi shnije...

miroslav
Stálý člen
Příspěvky: 208
Registrován: 10 pro 2013 17:39
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: okres Be (Bejrut) :)

Re: Zalevání do podmisek ?

Příspěvekod miroslav » 18 pro 2013 13:03

Prosím, máte někdo tip na jakousi lodnu pod multiplata, která budou pod umělým světlem, budu mít vedle sebe tzv.šestadevadesátky, asi šest vedle sebe a tudíž potřebuji vyřešit lodnu na zalévání, díky

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zalevání do podmisek ?

Příspěvekod JuraS. » 18 pro 2013 13:32

Protože mám parnej balkon tak řeším jak to vymyslím aby mi to všechno neusychalo jako letos při těch parnech. Zatím jsem vymyslel kapénkové zalévání ale to je závislé na tlaku vody. Mám sice na balkoně 220 lt sud na vodu ale ten i kdyby měl dole kohout (jako, že nemá) tak prý pro prodávané systémy je tak slabý. Takže sháním co nejlevněji (stačí mi použité) infuzní sety na které dám tenké jehly co zapíchnu k rostlině. Na druhém konci je připojím ke kýblu na 25 lt do kterého jen večer doliju vodu..nechám to kapat jak se mi to podaří seštelovat.

Uživatelský avatar
Chilli.tk
Stálý člen
Příspěvky: 226
Registrován: 08 kvě 2011 22:35
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zalevání do podmisek ?

Příspěvekod Chilli.tk » 20 pro 2013 05:03

Juro, protože čtu tvé příspěvky, dovolil bych si upozornit tě na řešení Tropf Blumat, které se dá přes internet sehnat a funguje na principu samospádu.
Snad pomůže...


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti