2012 první sezona - Nagri

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Nagri
Stálý člen
Příspěvky: 50
Registrován: 18 úno 2012 10:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

2012 první sezona - Nagri

Příspěvekod Nagri » 26 úno 2012 09:12

Ahoj, před týdnem 18.2. jsem zasel v životě první semínka papriček. Semínka jsou od SEMO a ve všech kelímcích vzešly.
Nejvíc si zatím dávaj na čas červené kulaté feferonky. Ale už se to tam taky začíná bělat.
Zítra bych mohl mít v poště semínka od mopslíka. Hned je zaseju páč už je nejvyšší čas.
Jak se tak probírám zdejšími diskusemi, usoudil jsem po zralé úvaze, že experimentálně zhotovím menší foliovník. Jestli teda do něj budu mít co dát že...
Máte li nějaké vychytané řešení sem s ním prosím.
Ahoj, Nagri
Naposledy upravil 1 dne Nagri; celkem upraveno 25x.

Nagri
Stálý člen
Příspěvky: 50
Registrován: 18 úno 2012 10:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: 2112 první sazona - Nagri

Příspěvekod Nagri » 01 bře 2012 08:24

Ahoj, semínka přišla, parádně zabalená, s přídavkem namletého chilli (jalapeňo?) pro namlsání a povzbuzení.
Mopslíku děkuju. Všechna už jsou v substrátu po jednom hezky vysetá :sm: . Tak jsem zvědav.
Taky jsem přepikýroval dvacet rostlinek z první setby. Vše je v substrátu pro výsev a množení.

Jak se mi to pod oknem začíná zelenat, tak vidím, že jen za oknem to všechno nevypěstuju :sm: :sm: .
Pomalu uvažuju o tom, že bych sestrojil jednoduchý foliovník.
První nápad byl tento: Mám na zahradě nad sklepem betonovou plochu, na kterou bych udělal dřevěnou kostru potaženou folii. Přední stěna odnímatelná a horní otvírací. Celé by to bylo vysoké cca 150cm. Rostlinky bych umístnil do 12-15lt kbelíků ('takové ty černé plastové s pevným uchem) na plechové misky. Máte k tomu někdo něco? Radu, varování, zkušenost......atdatd.
Ahoj, chillgreenhorn Nagri

Nagri
Stálý člen
Příspěvky: 50
Registrován: 18 úno 2012 10:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: 2112 první sazona - Nagri

Příspěvekod Nagri » 06 bře 2012 15:01

Ahoj, tak už to leze :firy: Dokonce i dvě habanera???
Jen mám problem. Zřejmě klasika - na některých klíčcích je bílá plíseň. Nechal už jsem to odkryté, tak uvidím, ale co s těmi napadenými klíčky, mám je vyhodit, nebo z toho vyrostou?
Nagri

Nagri
Stálý člen
Příspěvky: 50
Registrován: 18 úno 2012 10:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: 2112 první sazona - Nagri

Příspěvekod Nagri » 07 bře 2012 18:18

07 bře 2012 18:18 --

DĚKUJU ZA REAKCE :chipotle: :jolokia: :jalapeno:
Ještě jeden dotaz zkusím - má ještě teď význam papričkám svítit, nebo už délka dne stačí. A když svítit tak čím a jak dlouho. Zářivku bych pořídil, drahé lampy ale ne.
Ať Vám to všem roste. Nagri

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: 2112 první sazona - Nagri

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 08 bře 2012 09:38

Zhotovit můžeš cokoliv, kašírovanou fólií na folník koupíš v každém zahrádkářství. Pokud nechceš zůstat u improvizací můžeš zkusit postavit konstrukci z polykarbonátu. Konstrukce může být ze střešních latí - impregnované proti plísni.

Plíseň na osivu, nebo na substrátu je způsobeno nadměrnou vlhkostí. Pokud zvýšíš teplotu a snížíš vlhkost je po starostech.

Pokud máš okno situované na jižní stranu, kde je největší intenzita svitu, není zapotřebí uměle přisvicovat. Pokud se paprik táhne, můžeš zastřihnotu jeho vrchol - nad 4 - 5 patrem, aby ze spodních větví vylezli větve sekundární. Pro umělé svícení je doporučené používat periodu 18/6 světlo/tma.

Nagri
Stálý člen
Příspěvky: 50
Registrován: 18 úno 2012 10:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: 2112 první sazona - Nagri

Příspěvekod Nagri » 09 bře 2012 08:47

Ahoj, díky, pořád si říkám, že když chilli jdou u vás na severu, tak tady ve Znojmě to musí být jednodužší. Jenže mám zpoždění a to skoro dva měsíce. Dal jsem na radu, že papriky se sejou v půli ůnora a čekal jsem. Proto jsem se ptal, jestli bych růst přisvicováním neurychlil.
Takže nechám na okně a uvidíme. Díky, ahoj,. SHU zdar - Nagri

Nagri
Stálý člen
Příspěvky: 50
Registrován: 18 úno 2012 10:43
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: 2112 první sazona - Nagri

Příspěvekod Nagri » 22 dub 2012 11:05

Zdar paprikáři. Procházel jsem fotky od Chilli.tk a hlasitě závidím. Díval jsem se ale, že přesazuje jak o život.
to mě přivedlo k otázce :smart: . Mám rostlinky v kelímcích od jogurtu, jsou už docela pěkné. chtěl jsem je zasadit přímo do kbelíků, ale možná by jim na pár týdnů prospěl cca litrový květináč. Dejte radu prosím :jolokia: :chipotle: :jalapeno: .
Odrůdy . Tabasco, Habanero Red, Assam, Jalapeno Summer heat,
Děkuju, Nagri

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2130
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2442
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: 2112 první sazona - Nagri

Příspěvekod gandalf » 22 dub 2012 11:24

Nevím jak ostatní, já je přesazuji postupně do větších nádob. Ale spíš je to proto, že je do poloviny května musím mít doma.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů