Jaká používáte hnojiva na papričky?

Hnojení paprik
Xklop
Stálý člen
Příspěvky: 50
Registrován: 09 úno 2024 16:11
Reputace: 122
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Xklop » 07 kvě 2024 00:25

Antonín píše:
06 kvě 2024 09:01
:rolleyes: Máš moc pěkný rostlinky. Nebudou jim ty truhlíky malé ?
Ještě jsem se snažil v každém truhlíku nakombinovat vysoké rostliny s nižšími. Takže bude plno v dolním i horním patře. Během následujících dní bych chtěl ještě ostříhat některé spodní listy, aby bylo dole trochu volněji a více "průvanu".

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3624
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3943
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod MartinS » 07 kvě 2024 01:04

Sam jsem se s timto na balkone potykal. V nejakym 41l jsou i tri holky. Nekde dve. Vetsinu mam po jedne.
Idealni je fakt jedna kytka, jeden konteiner 15-60l. Ale ja s tim dost bojuji. Dost jsem rozdal v praci, ale zase jsem dostal nove druhy a nejak jsem to musel proste tam dostat :-D

Jsem pripraveny to pak lehce prostrihnout nebo ohybat abych se vesel. Normalne jsem proti tomu, letos to ale zrejme bude potreba.

Pokud se vice rozjedou, jako nouzovku muzu pouzit i cast vychodniho balkonu. Jenze tam je prime slunecni svetlo jen cca do 11h.

Kytky mas hezke a uz poradne tedy, tak at se jim i tobe dale dari :-)

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5436
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9127
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Tea Racer » 07 kvě 2024 07:42

Xklop, truhlíky ok, ale není dobré tam mít třeba Aji a podobně. Rosení je zbytečné už, venku je dobrá vlhkost, to není jako v bytě, když už tak večer před zaléváním a treba vitality komplex jako hnojivo na list. Jinak krystalizace nevadí, přilít vodu a protřepat a nemíchat.

Xklop
Stálý člen
Příspěvky: 50
Registrován: 09 úno 2024 16:11
Reputace: 122
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Xklop » 11 kvě 2024 19:16

MartinS píše:
07 kvě 2024 01:04
Sam jsem se s timto na balkone potykal. V nejakym 41l jsou i tri holky. Nekde dve. Vetsinu mam po jedne.
Idealni je fakt jedna kytka, jeden konteiner 15-60l. Ale ja s tim dost bojuji. Dost jsem rozdal v praci, ale zase jsem dostal nove druhy a nejak jsem to musel proste tam dostat :-D

Jsem pripraveny to pak lehce prostrihnout nebo ohybat abych se vesel. Normalne jsem proti tomu, letos to ale zrejme bude potreba.

Pokud se vice rozjedou, jako nouzovku muzu pouzit i cast vychodniho balkonu. Jenze tam je prime slunecni svetlo jen cca do 11h.

Kytky mas hezke a uz poradne tedy, tak at se jim i tobe dale dari :-)
Děkuji. Některé kytky rostou fakt závodní rychlostí. Na jedné Jalapeňo už začínají zelené papričky měnit barvu na "černou", předpokládám že začínají "dozrávat??
S místem na balkoně nic udělám. Krom těch paprik tam jsou tři 60l keramické truhlíky s okrasnými stromky.:-)

Xklop
Stálý člen
Příspěvky: 50
Registrován: 09 úno 2024 16:11
Reputace: 122
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Xklop » 11 kvě 2024 19:23

Tea Racer píše:
07 kvě 2024 07:42
Xklop, truhlíky ok, ale není dobré tam mít třeba Aji a podobně. Rosení je zbytečné už, venku je dobrá vlhkost, to není jako v bytě, když už tak večer před zaléváním a treba vitality komplex jako hnojivo na list. Jinak krystalizace nevadí, přilít vodu a protřepat a nemíchat.
Díky za odpověď. Kombinaci v truhlíku určovala velikost kytek než druh.... Ale mám v tom trochu hokej...:-) Ty zmiňované Aji, to je druh bactum?. Já mám tři druhy Chinese (Scott Bonet, Habaňero, Trinidad Moruga) a pak tři druhy Annuum (2* Jalapeňo a Black Pearl). Nebo je těmi Aji obecně myšleno že chtějí být vždycky sami?

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3624
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3943
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod MartinS » 11 kvě 2024 19:26

Jala purple naprikad i cerne perly dozravaji do cervene.
I kdyz prochazi klidne ze zelene pres cernou. Cerna jako finalni je dost vyjimecna a spise to muzes potkat u nejake superpalivky.

Xklop
Stálý člen
Příspěvky: 50
Registrován: 09 úno 2024 16:11
Reputace: 122
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Xklop » 11 kvě 2024 19:45

MartinS píše:
11 kvě 2024 19:26
Jala purple naprikad i cerne perly dozravaji do cervene.
I kdyz prochazi klidne ze zelene pres cernou. Cerna jako finalni je dost vyjimecna a spise to muzes potkat u nejake superpalivky.
No já předpokládám že to není finální barva. Ty Jala by měla být červená. Ale teď jdou ze zelené do černé.83773

83774

Xklop
Stálý člen
Příspěvky: 50
Registrován: 09 úno 2024 16:11
Reputace: 122
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Xklop » 11 kvě 2024 19:51

A ty Black Pearl můžou být klidně zase červený, i když jsou teď černý jako bota:-)
. 83776


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti