Jaká používáte hnojiva na papričky?

Hnojení paprik
MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3590
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3872
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod MartinS » 20 bře 2024 14:26

Ja jej jeste netestoval, mam v planu az me dojdou Mills zasoby, nektere hnojky mam otevrene uz asi 3 roky, tak snad to jeste bude fungovat.
Ale az to dodelam, tak to chci zkusit, protoze substrat je od nich skvelej. Takze pocitam az pristi sezonu.

JukliceCZ
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 05 dub 2022 13:39
Reputace: 10
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod JukliceCZ » 21 bře 2024 09:36

Ahoj, možná to bude hloupá otázka, ale jak to máte s hnojením sazeniček, kupříkladu, pokud použiji hnojivo typu kristalon start, měl bych s ním počkat až bude rostlinka nějak starší, nebo je možné ho více zředit a použít i na malé rostlinky mající třeba jen pár lístků?
Nebo bych měl v této fázi použít něco více organic, jako třeba bokashi, či vitality komplex?
Díky za odpověď. :)

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3590
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3872
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod MartinS » 21 bře 2024 11:31

Vitality komplex neni hnojivo. Je to spise takova dobrota pro kytky.

Kristalonu bych se vyhnul, i kdyz pred 10 lety jsem s nim take zacinal, kdyz jsem jeste nic nevedel.

Sazenicky se vetsinou prvni mesic vubec hnojit nemusi, zalezi na substratu jaky mas. Vzdy plati, mene je vice.
Rozhodne zacit treba jen s 1/4 doporucenym davkovanim.

Ja pestuji v Soil mixu od bionovy, kytky jsou mesic a tyden stare a dostaly zatim jen vodu. Pokud ale je mas ve vysevnim, tak klidne neco pridej.
Hlavne ale opatrne, treba tim kristalonem muzes dost rychle prehnojit.

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2206
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4527
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Pedro » 21 bře 2024 12:19

Já pro sazenice vitality komplex ano. Nepřehnojíš a chutná jim. Moje výhoda je, že mám už 3 roky svůj vlastní žížalí čaj a tak je to v pohodě. A zalévám vodou z akvária, kde je také spousta dusíkatých látek.
Pořídil bych něco organického a tekutého...kristalon ne. Ten jsem si vozil jen do Afriky, protože se mi dobře vešel do kufru.

JukliceCZ
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 05 dub 2022 13:39
Reputace: 10
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod JukliceCZ » 21 bře 2024 12:22

Ano, zatím mám výsevní substrát, pro začátek jsem zkusil dát k jedné sazeničce roztok bokashi šťávy zředěný cca na polovinu dávky, tak uvidím, co to s ní udělá.
Co je vlastně na tom kristalonu tak špatného? Jen ze zvědavosti.
Jinak minulou sezonu jsem primárně používal vitality komplex a střídal jsem ho s Forestina Profík na chilli.

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 351
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 1025
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Mikymoto » 21 bře 2024 12:44

Kristalon je minerální hnojivo - někdy také nazývané jako průmyslové. Při přehnojení hrozí zasolení půdy a toho se dá "pod střechou" dosáhnout snáze než venku, kde Ti to propláchne déšť. Obecně je lepší používat organická hnojiva, kde se vyskytují přírodě bližší složení živin.

JukliceCZ
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 05 dub 2022 13:39
Reputace: 10
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod JukliceCZ » 21 bře 2024 12:56

Aha, děkuji za osvětu, pokusím se tedy sehnat něco organičtějšího. :)

Xklop
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 09 úno 2024 16:11
Reputace: 100
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Xklop » 29 bře 2024 22:20

Mikymoto píše:
21 bře 2024 12:44
Kristalon je minerální hnojivo - někdy také nazývané jako průmyslové. Při přehnojení hrozí zasolení půdy a toho se dá "pod střechou" dosáhnout snáze než venku, kde Ti to propláchne déšť. Obecně je lepší používat organická hnojiva, kde se vyskytují přírodě bližší složení živin.
Ahoj, asi píchnu do vosího hnízda....... Ale na minerálním hnojivu není vůbec nic špatného. Stačí jen dodržet dávkování. A opak organické nebo "bio" hnojivo může fungovat jako homeopatikum bez jakéhokoliv efektu.
Obecně rostliny potřebují světlo, CO2 a živiny ve formě NPK + mikroprvky všechno ostatní je bonus navíc.


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů