Jaká používáte hnojiva na papričky?

Hnojení paprik
Uživatelský avatar
Blixa
Stálý člen
Příspěvky: 404
Registrován: 13 črc 2021 07:50
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Stredné Slovensko, 568m n.m.

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Blixa » 18 led 2024 11:05

Zdárek,
objednal som z eshopu Vitality Komplex na paradajky a papriky. Dátum výroby 06/2018, hmmm. Na fľaši píšu, Minimálna trvanlivosť 5 rokov (+skladovacie podmienky). Mám dilemu či to teda vrátiť (nechce sa mi to moc riešiť), alebo ho používať aj po záruke. Môže sa to nejako "pokaziť"? Má niekto skúsenosti s použitím hnojív po záruke? Díkes.
Hudobná výchova no.28 - LEXUS - Jedu si na Slovensko... chaka boom!

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod petr.polasek » 18 led 2024 13:00

Bez problémů

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 351
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 1025
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Mikymoto » 18 led 2024 13:04

Předpokládám, že by to neměl být větší problém z hlediska použití.
Ale určitě bych minimálně kontaktoval prodejce a požadoval nějakou slevu - předpokládám, že to nebylo prodáváno jako prošlé.


Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 351
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 1025
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Mikymoto » 18 led 2024 15:02

Na to právě ale předpokládám prodejce spoléhá - že si to zákazník nechá líbit a nekvákne. Vím že jde z hlediska financí o prd, ale takové chování by nemělo být tolerováno. V médiích se neustále brečí o tom, jak je u nás draho a jak nás šidí - přitom si za to můžeme sami. Lidi kupují i zjevně předražené a nekvalitní zboží a drží pysk. Já sem myslím celkem klidnej člověk a snažím se problémy řešit smírně, ale jak se mnou někdo zkouší vydrbat, tak mě bouchnou saze. Stačila mě jednou vytočit dost arogantní reakce prodejce k reklamaci a málem to šlo k soudu - nakonec se do toho vložil oficiální distributor a já dostal novej telefon přímo od něj - co si pak řekli s tím prodejcem už nevím, ale zacvakali i znalecký posudky. Věřím tomu, že dost prodejců to prostě zkusí a jelikož mu to většinou projde, tak vlastně nemá důvod přestat a bude to dál zkoušet.
Naposledy upravil 1 dne Mikymoto; celkem upraveno 18x.

Uživatelský avatar
Blixa
Stálý člen
Příspěvky: 404
Registrován: 13 črc 2021 07:50
Reputace: 1311
Obrázky: 0
Bydliště: Stredné Slovensko, 568m n.m.

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Blixa » 18 led 2024 15:05

Ok, rozumiem. Kontaktoval som predajcu, tak uvidíme ako sa k tomu postaví.
Díky.
Hudobná výchova no.28 - LEXUS - Jedu si na Slovensko... chaka boom!

Antonín
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 29 úno 2024 19:33
Reputace: 53
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Antonín » 04 bře 2024 20:03

Zdravím Je potřeba něčím do začátku pohnojit substrát (univerzal od Mountfieldu) který uvádí že je předhnojený cca na 6 týdnů ? Nějak nejsem přesvědčený ,že je tomu tak. Vypadá hezky ale nějak postrádám v origo.otevřeném pytli vizuálně použité hnojivo , eventuálně jestli by jste se někdo přiklonili k preventivnímu přihnojení pro vysazení rostlin na stanoviště ? Uvítám veškeré poskytnuté rady skalních pěstitelů. Děkuji. Antonín

Antonín
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 29 úno 2024 19:33
Reputace: 53
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Antonín » 20 bře 2024 11:11

83463Hezký den všem. Rád bych se zeptal má- li někdo z Vás nějaké zkušenosti s tímto tekutým hnojivem. . Vím že má spoustu doplňkových přísad ale dle prodejců údajně stačí jen tato základní složka na celý růst , květ i plod.rostliny. :tiphat:


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů