Black Pearl - přezimování

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
spomator
Stálý člen
Příspěvky: 117
Registrován: 26 bře 2015 08:26
Reputace: 163
Obrázky: 0

Black Pearl - přezimování

Příspěvekod spomator » 30 pro 2015 11:04

Na konci sezony jsem si přenesl jednu Black Pearl do kanceláře. V kanceláři je 18-22 stupňů, světlo přiměřené roční době (okna na jih). Nejedná se tedy o klasické zazimování. Kytku jsem nijak nezastřihoval, pouze jsem ji přesadil do jiného květináče. Zalévám když vyschne, cca jednou za 10 dní. Občas spadne nějaký list ale jinak vypadá zdravě a mohla by to přežít.
V květnu ji budu přesouvat zpět na zahradu, případně do skleníku. Jde mi o to jak ji připravit na novou sezonu. Určitě ji přesadím do většího a do nové hlíny.

Hlavně ale nevím zda nějak zastřihovat / nezastřihovat? A pokud ano, tak kdy je na to vhodná doba? Přijde mi totiž že kytky již netvoří květy na starých větvích (v místech kde již květy/plody byly), ale pouze na nových. Prostě budu rád za nějakou radu jak dát kytce do nové sezony ten správný boost a nebo zda tomu nechat volný průběh.

27968

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Black Pearl - přezimování

Příspěvekod Kendy » 30 pro 2015 11:48

spomator píše:
Hlavně ale nevím zda nějak zastřihovat / nezastřihovat? A pokud ano, tak kdy je na to vhodná doba? Přijde mi totiž že kytky již netvoří květy na starých větvích (v místech kde již květy/plody byly), ale pouze na nových. Prostě budu rád za nějakou radu jak dát kytce do nové sezony ten správný boost a nebo zda tomu nechat volný průběh.
To o těch květech, které se nevytvoří na místě, kde už jednou květ byl, určitě neplatí vůbec, nebo jenom částečně.

Minulou sezónu jsem vyštipoval první květy na všech kytkách. První květy na místě prvního rozdělení větví. Na některých kytkách jsem vyštípal i pár dalších.

Nicméně na mnoha (nejsem si jistý, jestli můžu napsat "na všech") kytkách mi na místě prvního rozdělení (tedy tam, kde jsem květ určitě vyštípl) vyrostl časem další květ a z něho později plod. Tedy není pravdou, že na starých větvích nevyroste květ a plod. Možná to platí u některých konkrétních odrůd, ale rozhodně ne všeobecně.

Když se dívám na tu tvoji kytku, tak bych neřekl, že je to nějaké strašné houští, kde větve jdou proti sobě a navzájem se dusí.

Možná bych probral listy, které vyrůstají přímo z hlavního stonku, nebo trošku probral některé malé větvičky, které směřují do prostoru, kde je už "plno", ale nepřipadá mi to jako nějaká nutnost.

Případně s tím počkej na jaro (možná začátek léta) až se ti zase rozroste. Uvidíš kam ti porostou výhonky.


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů