Výživa a hnojení chilli papriček

Hnojení paprik
Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Filichilli » 05 črc 2013 13:34

No chlape, mě osobně pomohlo už dřív co jsi někde psal o důležitosti draslíku a né tak důležitém fosforu, měl jsem mylné informace. A pak jsem použil organo hnojivo Agro kde je poměr NPK 6.4.8 tuším na papriky a habanera přestaly tak shazovat květy a začly ve velkém plodit :) Možná to je i úpravou vlhkosti ve skleníku a zvýšená pozornost při zalívání. Každopádně díky :) Tvoje zkušenosti jsou tady ceněny, letí karma ;)

x46x
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 13 lis 2012 09:38
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod x46x » 29 črc 2013 13:10

určitě mělo takové složení? Jediné které jsem našel je toto a má složení dusík – fosfor – draslík (4 - 2 - 8) Je to ono?
http://www.agrocs.cz/zahradni-divize/pr ... i-hnojiva/" onclick="window.open(this.href);return false;

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Filichilli » 29 črc 2013 13:24

Jak už jsem psal, nevím to zpaměti, ale nedávno jsem se koukal a ano 4:2:8 poměr, což na plod je optimální bych řekl.

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod chilli-max » 29 srp 2014 18:44

Vzhledem k tomu že je konec srpna a nově narůstající papričky (u chinesek) už pravděpodobně nestihnout dozrát a značná část paprik už dozrává, má smysl stále pravidelně přihnojovat.
Jak dlouho hnojíte? Hnojit už jenom wuxalem na list?
http://www.foto-tapety.cz

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod proki73 » 29 srp 2014 19:42

ja už hnojím jen jednou za měsíc když už vše dozrává a používám kristalon plod a květ

JuraS.
Stálý člen
Příspěvky: 240
Registrován: 18 lis 2013 13:39
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod JuraS. » 30 srp 2014 11:09

Pořád hnojím. Teď jsem zrovna prolil kytky vermičájem...někde jsem tady našel odkaz na hnojivo co někdo používá. Obsahuje prý navíc jód a stříbro pro ochranu kytek před cizopasníky. Tak jsem si našel v čem se dá sehnat E174 což je nano-stříbro a v čem je jód a hnedle to přidám žížalkám. A budu mít vermičaj se stříbrem i jodem na to šup. Ještě přidám zeleninu nebo ovoce s hodně železa, fosforem, a podobně. Další potřebné minerály dodá jedna obyčejná petka s minerální vodou.

Majky
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 21 zář 2014 21:18
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Majky » 21 zář 2014 21:44

Zdělím vám zde osobní zkušenosti + obecné informace která vám snad pomohou před psaním otázek typu kdy jaké hnojivo atd...
Začínam hnojit když je rostlinka vzrostlejší což je když má cca 2-3 patra v květníku ve kterém zůstane a vidím že po přesahení začala růst první dávka bývá většinou 1/3 klasické dávky popsané v návodu na aplikaci růstovým hnojivem hnojím do chvíle kdy už je většina květů opílená a začíná nasazovat plody (kouknu na květy vidím že sou suché a začínaji být vidět plody) změním na bloom a jednou cca za 4 hnojení ( což je asi jednou za měsíc) použiju růstové hnojivo kvůli doplnění dusíku a květovým hnojivem hnojím do chvíle kdy začínaji být 2/3 plodů vybarvené ( pokud je to v květníku v zemi 1/3) pak dávám jen vodu a rostliny v květníkach prvních cca 3-5 zálivek připravím pro každou rostlinu cca 1,5-2l vody záleží na velikosti květníku to pozor a proliju je a vodu nechám odtéct vyliju z pod tácku aby se půda vypláchla a nechám hlínu proschnout.
Druhá věc otázka hnojiv bio-minerální atp...... Je skoro jedno co použijete NPK jsou pořád stejné látky rozdíl je v tom jak se do té lahvičky dostali jestli různými výluhy všeho možného nebo drcením a následným louhováním rozpouštění atp. navíc si ty látky každá rostlina sama vstřebá a přestaví na látky které potřebuje takže jediná důležitá věc posledních 14-30dni nechat rostliny jen na vodě aby se rostliny vyčistila a neschromažďovala v sobě živiny co nespotřebuje

Tak doufám že to někomu pomůže jinak sem to psal úplně zbytečně :-D

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3591
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3873
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod MartinS » 21 zář 2014 23:57

Takhle vedecky jsem to zatim neresil. Jedu prvni sezonu teprve. Ze zacatku jsem kytky hnojil 1x tydne chillifocusem. Od srpna jsem 1x tydne hnojil Kristalonem plod+kvet. Mozna prilis jednoduche, ale u me to fungovalo :-). + mel jsem pripravenej Kristalon zdrave rajce a okurka kde je vapnik atd, ale to nakonec nebylo treba protoze k nedostatku nedochazelo...

Poslednich 14-30 dnu nechat bez hnojiva pises. Jake je mysleno obdobi? Nez pujdou kytky zazimovat? Pred predpokladanym dozranim plodu nebo jak je to mysleno?
Tohle se tezko odhaduje kdyz na jedne rostline mam klidne i 4 faze vyvoje papricky a planuji nejakej keriky nechat zkusit zazimovat, takze i ty co jsou ted male zelene jeste zkusim nechat dozrat, i kdyz jsem s tim puvodne vubec nepocital ze jeste neco vyleze :-D
Sam nevim jestli stahnu rostlinky z balkonu na konci zari nebo v pulce listopadu, zalezi jak bude venku.


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů