Jaká používáte hnojiva na papričky?

Hnojení paprik
Uživatelský avatar
Vasjis
Stálý člen
Příspěvky: 1333
Registrován: 26 úno 2015 08:21
Reputace: 490
Obrázky: 0
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Vasjis » 31 kvě 2016 17:07

OMO píše:6) http://www.indickybezec.cz/plzak-spanelsky/ ale asi sežerou i ten zbytek zahrady :)
Kamarád je má a prej žerou jen jitrocel pampelišky atd a na zahrádku prej se ani podívat nejdou ale je bez slimáků :)

rak102
Stálý člen
Příspěvky: 282
Registrován: 12 kvě 2015 21:24
Reputace: 178
Obrázky: 0
Bydliště: Kostelany nad Moravou

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod rak102 » 31 kvě 2016 19:09

Moc pekne kachny,ale ja bych je pres zimu asi sezral.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5422
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9100
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Tea Racer » 31 kvě 2016 21:28

Dnes jsem použil kapalné guano na to co už je v květu, tak jsem zvedav.

GrenyD
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 28 kvě 2016 20:51
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Boskovice

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod GrenyD » 01 čer 2016 06:15

rak102 píše:Moc pekne kachny,ale ja bych je pres zimu asi sezral.
Díky za pobavení. Aspoň ten den nebude stát, tak za prd, jak to vypadalo :jalapeno:
Tea Racer píše:Dnes jsem použil kapalné guano na to co už je v květu, tak jsem zvedav.
Já jsem si teď požídil tekuté slepičince - tady na fóru to používá hodně lidí a byli s tím spokojení, tak proč to nezkusit :-)

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Kendy » 01 čer 2016 08:37

Jenom k těm slepičincům. Je to hnojivo s převažující složkou fosforu. Je to dobré na plod a květ. Používá se až později. Až rostlina nabere sílu a zelenou hmotu. Do té doby by bylo lepší nějaké dusíkaté hnojivo.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5422
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9100
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Tea Racer » 01 čer 2016 13:27

GrenyD píše: Já jsem si teď požídil tekuté slepičince - tady na fóru to používá hodně lidí a byli s tím spokojení, tak proč to nezkusit :-)
Já používám granulované slepičince. Jak Ti už psal Kendy, ty jsou na kvet. Já pestuji celoročně, takže dvouletky mi nakvétají, tam jsem dával už slepicince a tam kde už je čas (vysévám na etapy). Pokud není rostlina veliká tak máš čas.
Připomínám, že radeji hnojit v mensich dávkach a časteji. Organická hnojiva maji mensí nebo temer žádnou tendenci k zasolovaní půdy, narozdích od chemických, ale to si pak vychytáš.
Guano letos používam poprvé, tak to je pro me také premiéra. :-) Jinak granulovaný hnůj, pri vysadbe kravsky nebo konsky nebo mix... pak až slepicince.

POkud Ti rostliny rostou a nic jim nechybí, není důvod hnojit! Nepřežen to... mnoho substrátů byvý predhnojeno!

Pozor na hnuj rovnou z přirody, neni sterilizovaný a ona žižala ve skleníku je radost, ale v kvetníku mnohdy i smrt.....

GrenyD
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 28 kvě 2016 20:51
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Boskovice

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod GrenyD » 01 čer 2016 19:58

Tea Racer píše:
GrenyD píše: Já jsem si teď požídil tekuté slepičince - tady na fóru to používá hodně lidí a byli s tím spokojení, tak proč to nezkusit :-)
Já používám granulované slepičince. Jak Ti už psal Kendy, ty jsou na kvet. Já pestuji celoročně, takže dvouletky mi nakvétají, tam jsem dával už slepicince a tam kde už je čas (vysévám na etapy). Pokud není rostlina veliká tak máš čas.
Připomínám, že radeji hnojit v mensich dávkach a časteji. Organická hnojiva maji mensí nebo temer žádnou tendenci k zasolovaní půdy, narozdích od chemických, ale to si pak vychytáš.
Guano letos používam poprvé, tak to je pro me také premiéra. :-) Jinak granulovaný hnůj, pri vysadbe kravsky nebo konsky nebo mix... pak až slepicince.

POkud Ti rostliny rostou a nic jim nechybí, není důvod hnojit! Nepřežen to... mnoho substrátů byvý predhnojeno!

Pozor na hnuj rovnou z přirody, neni sterilizovaný a ona žižala ve skleníku je radost, ale v kvetníku mnohdy i smrt.....

No asi jsem udělal začátečnickou chybu a přehnojil jsem - ale to už zakládám do jinho tématu :-) Co se týká okamžiku, kdy začíná rostlina plodit - co je vhodné jako doplněk stravy pro kytičku?? :-)

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5422
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9100
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Tea Racer » 01 čer 2016 20:20

Když začíná plodit, prave ty slepicicnce, ten fosfor a draslík na dozravani... proste slepicinec, ale neprehnat to.


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů