Galerie výstavby foliovníků z kari sítí - 2015

Naše chilli papričky v roce 2015
Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Galerie výstavby foliovníků z kari sítí - 2015

Příspěvekod proki73 » 07 bře 2015 21:03

už se to rýsuje

Uživatelský avatar
vavy.p
Stálý člen
Příspěvky: 457
Registrován: 13 úno 2014 17:18
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie výstavby foliovníků z kari sítí - 2015

Příspěvekod vavy.p » 08 bře 2015 11:15

Velko-Plantážník...... :-) pěkně ti to roste.....tohle bych nechtěl zalejvat.

Uživatelský avatar
DarthVikta
Stálý člen
Příspěvky: 503
Registrován: 04 kvě 2013 10:09
Reputace: 769
Obrázky: 0
Bydliště: KM City

Re: Galerie výstavby foliovníků z kari sítí - 2015

Příspěvekod DarthVikta » 08 bře 2015 14:18

Nebojíš se, co to udělá při poryvu větru?
Jinak mně to na MNV nepovolili, tak bych zkusil dotace z Bruselu. Tak 3-4 míče by mohly stačit :D

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie výstavby foliovníků z kari sítí - 2015

Příspěvekod chilli-max » 08 bře 2015 17:15

vavy.p píše:Velko-Plantážník...... :-) pěkně ti to roste.....tohle bych nechtěl zalejvat.
Jo bude to zajímavé...ale minulý rok tam záhony byly, takže jsem to zalíval taky ...akorát ted mi to nezaleje déšt :-)
DarthVikta píše:Nebojíš se, co to udělá při poryvu větru?
Jinak mně to na MNV nepovolili, tak bych zkusil dotace z Bruselu. Tak 3-4 míče by mohly stačit :D
Při poryvu větru to bude pružit, to jo, ale celkově je takonstrukce tak provázaná a přidělaná k pevné základně, že demolice nehrozí :-) Ono to není vidět, ale v každém čele mám natažený vázací drát který dělá zavětrování a tužší konstrukci.
Co ti nepovolili na MNV :-) ? Pokud vím, tak na foliák do 40m čtverečných není třeba ani oznámení. Minulý rok jsem to študoval, ale možná záleží na místních vyhláškách.

Dnes jsem dodělal třetí konstrukci a na okraje jsem nandal mirelon (ještě musím přichytit k latím), přes který se bude lámat folie. No a pokud vyjde počasí, tak bych rád příští týden udělal komplet folie.

22063
http://www.foto-tapety.cz

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Galerie výstavby foliovníků z kari sítí - 2015

Příspěvekod proki73 » 08 bře 2015 20:37

mooooc hezké ještě vyfoť to zavětrování na to jsem zvědav a jinak máš to křivě :D ale to je jen moje úchylka

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie výstavby foliovníků z kari sítí - 2015

Příspěvekod chilli-max » 08 bře 2015 21:02

Křivě to mám..to vím....u těchto foláků na estetiku nehraju :-)
Ono to zavětrování je jednoduché. Z rohu u země, kde mám drát uchycený ke krajině, je vyšponovaný k vršku těch svislých latí. Tím pádem z jedné strany táhne jeden drát proti tomu z druné strany. Zpevňuje to konstrukci jen v jedném směru. V podélném směru si myslím že je pevnost dostatečná.
http://www.foto-tapety.cz

Uživatelský avatar
DarthVikta
Stálý člen
Příspěvky: 503
Registrován: 04 kvě 2013 10:09
Reputace: 769
Obrázky: 0
Bydliště: KM City

Re: Galerie výstavby foliovníků z kari sítí - 2015

Příspěvekod DarthVikta » 08 bře 2015 21:06

chilli-max píše:Při poryvu větru to bude pružit, to jo, ale celkově je takonstrukce tak provázaná a přidělaná k pevné základně, že demolice nehrozí :-) Ono to není vidět, ale v každém čele mám natažený vázací drát který dělá zavětrování a tužší konstrukci.
Co ti nepovolili na MNV :-) ? Pokud vím, tak na foliák do 40m čtverečných není třeba ani oznámení. Minulý rok jsem to študoval, ale možná záleží na místních vyhláškách.
Toš to jsme klidní... :)
Šel jsem kolem družstva, tak jsem tam z hecu vlez, přičemž tam seděla nějaká ženská, která tam zakořenila už někdy v sedmdesátých letech, proto i ten výraz, kterej jsem samozřejmě splet, protože jsem myslel OPBH... :) No co ti budu povídat - hleděla na mě jestli jsem normální, tak jsem jí řek, že bych to dělal i pro lidi a nechal bych tam jednou za čas přespat bezďáka :D V tu chvíli jsem pochopil, že s ní nebude rozumná řeč a myšlenku na foliák za bytovkou zavrhnul... :-)

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie výstavby foliovníků z kari sítí - 2015

Příspěvekod chilli-max » 21 bře 2015 19:07

Dnes počasí přálo, tak jsem makal a značně postoupil.
Lepenkou jsem polepil všechny spoje sítí, spíš teda ty koncové dráty. No a pak začalonatahování folie.... sám natáhnout folii byla celkem akrobacie, ale čekal jsem to horší. Když se natahuje postupně z boku tak se to ve výsledku není tak náročné...nesmí ovšem moc foukat vítr. Když jsem natahoval třetí, tak už občas přišel poryv větru a bral mi folii z rukou :-) Od 8:00 do 17:00 jsem zvládnul udělat všechny tři kousky. Je tedy jen hlavní folie, ale okna dveře atd. už bude takové hraní. Fotky všech třech dodám až zítra, zaplnila se mi pamětová karta a fotky se neukládaly :-(

PS: konstrukce se folií krasně zpevnila a už se tak nevlní... s pevností jsem takto spokojen :-)

natažená folie 8x6m bez uchycení
22315

folie je podélně na obou bocích přichycena a přední čelo je také finál :-)
22316
http://www.foto-tapety.cz


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2015“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host