Mruuh - klapka poprvykrat

Naše chilli papričky v roce 2013
queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Mruuh - klapka poprvykrat

Příspěvekod queenas » 13 úno 2013 19:26

všechno není ztracené, musíš to trošku rosit a až to trochu změkne, nejlíp ještě dneska to zkus pinzetou nebo nůžtičkama sundat, gl.
Bez tvojí pomoci to nejspíš nepřežije...

Din0
Stálý člen
Příspěvky: 681
Registrován: 14 lis 2012 09:21
Reputace: 422
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Mruuh - klapka poprvykrat

Příspěvekod Din0 » 13 úno 2013 19:27

já pomáhal opatrným zmáčknutím na hrany semínka, tím se zvětší prostor ve straně, kudy pak semínko snáze vyleze ;)
Pálí, pálí, to to pálí :firychil: :veryhot: :firy:

Uživatelský avatar
mruuh
Stálý člen
Příspěvky: 135
Registrován: 30 zář 2012 16:33
Reputace: 23
Obrázky: 0

Re: Mruuh - klapka poprvykrat

Příspěvekod mruuh » 13 úno 2013 19:40

Vdaka za tipy pani, opatrnym zakrokom pinzetou a spickou maleho noza som rastlinku oslobodil. Nestacilo zmacknut hrany semienka, aj ked to dost pomohlo - musel som opatrne narezat otvor pri jednej hrane asi pol milimetra, potom to uz slo hladko. Habanero prenesene pod svetlo k ostatnym, jiffy navlhcena, moze veselo zacat rast. :)
10980

Uživatelský avatar
mruuh
Stálý člen
Příspěvky: 135
Registrován: 30 zář 2012 16:33
Reputace: 23
Obrázky: 0

Re: Mruuh - klapka poprvykrat

Příspěvekod mruuh » 16 úno 2013 19:22

Tak maly update. Rastlinky som preniesol do jednej vitriny a prizdobil dvoma lampami (cold daylight a slabsia warm daylight), ako aj bielym papierom. Vsetko su to jalapeno early, az na tych prckov vzadu vpravo, a na zarodok fikusu vlavo. :)
11041

Toto je detail na prckov, jedna sa o 3x jalapeno summer heat, a jeden habanero baby yellow.
11042

Uživatelský avatar
mruuh
Stálý člen
Příspěvky: 135
Registrován: 30 zář 2012 16:33
Reputace: 23
Obrázky: 0

Re: Mruuh - klapka poprvykrat

Příspěvekod mruuh » 19 úno 2013 01:37

bcm píše:Ano je to pekne ale oni ti teraz vsetku energiu budu minat na zakorenenie a iba mala cast energie im zostane na rast a v tvojom pripade to moze mat neziaduce nasledky v podobe vytahovania.
Tak maly update. Dve jalapena ktore vyklicili ako prve mam v mensich kvetinacoch, a tri dalsie, ktore ich nasledovali postupne vzdy po jednej po par dnoch (posledna vyklicila skoro o tyzden neskor ako prva) mam v o trochu vacsich kvetinacoch. Zaujimave je, ze dve z tych troch neskorsich uz maju vacsie listy ako tie prve dve, a to aj ta posledna, ktora je sice o jeden par listov pozadu, ale listy ktore uz ma su uz rovnako velke ako u prvych dvoch, ak nie vacsie.
Vyskovo su na tom vsetky zhruba rovnako, a nemyslim ze trpia nedostatkom svetla alebo vody.

Zda sa ze ten vacsi kvetinac im len prospieva, uvidime ako to bude dalej. :)

Uživatelský avatar
mruuh
Stálý člen
Příspěvky: 135
Registrován: 30 zář 2012 16:33
Reputace: 23
Obrázky: 0

Re: Mruuh - klapka poprvykrat

Příspěvekod mruuh » 26 úno 2013 17:50

Dnes po navrate z prace som k velkemu poteseniu zistil ze druhemu Habanero Baby Yellow semienku sa konecne (po viac ako 2 tyzdnoch) uracilo vyklicit. Taka drobna blbost a kolko radosti to cloveku urobi. :)

Uživatelský avatar
mruuh
Stálý člen
Příspěvky: 135
Registrován: 30 zář 2012 16:33
Reputace: 23
Obrázky: 0

Re: Mruuh - klapka poprvykrat

Příspěvekod mruuh » 11 bře 2013 13:45

Po par tyzdnoch zase par fotiek, vsetko mi pekne rastie.

Male Habanera (Baby Yellow). To vacsie chcem uz niekedy tento tyzden presadit do kvetinaca. V pravom hornom rohu mlada rajcinka (tusim krickove Bajaja).
11495

Jalapena - Early (x4) a Summer Heat (x2). Svetlo z vonku pekne presvecuje listy, dava im tu trochu zvlastnu farbu. :)
11496

Jalapena uz vyhanaju puciky, budem si musiet kupit nejake vhodne drobne noznicky, lebo dostat sa k nim bez porusenia zvysku rastliny je obcas celkom umenie.

Uživatelský avatar
mruuh
Stálý člen
Příspěvky: 135
Registrován: 30 zář 2012 16:33
Reputace: 23
Obrázky: 0

Re: Mruuh - klapka poprvykrat

Příspěvekod mruuh » 13 dub 2013 14:35

Po dvoch mesiacoch, fotene nekvalitnym fotakom (mobil sa mi rozbil, tak som musel vyhrabat stary s dost slabym fotakom):

2x Jalapeno Summer Heat - nejak sa rozbehli, a aj ked boli sadene neskor nez moje styri Jalapena Early, su ovela vacsie. Neviem ci je to charakteristicke pre tuto odrodu, alebo sa im u mna proste paci. :)
Na fotke su pri prvej tohtorocnej navsteve balkona - konecne svieti slnko, a je dostatocne teplo aby som ich tu cez den nechal.
12194

4x Jalapeno Early - pripominaju skor male bonsai stromceky, ale napriek drobnejsiemu vzrastu je na ne pekny pohlad.
12195

Habanero Baby Yellow - rastie si pomalicky, ako sa na chinensku patri. Snad sa to s prichodom slnecneho pocasia zlepsi.
12196


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2013“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti