Pokroucené listy chilli paprik

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
zodyac
Stálý člen
Příspěvky: 145
Registrován: 05 čer 2011 11:42
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Pokroucené listy chilli paprik

Příspěvekod zodyac » 11 čer 2011 20:34

Caute takze po dlych konveraciach s mopslikom a mojim strykom ktory je agronom a venuje sa tomu sme dospeli k zaveru ze mojim rastlinam asi pravdepodobne ani nechybal vapnity dolomit ale pokrutenie listov bolo sposobene voskami tj. trasenkami.Stryko mi odporucil hnojivo na listy aplikuje sa prekvapujuco na listy :sm: .Dufam ze tymto pomozem aspon niekomu.
Trásněnka vysává pletiva z listu a klade do nich vajíčka. Při nabodnutí pletiv vypouští látku, která způsobuje destrukci chlorofylu, jehož důsledkem je vznik bílých, stříbřitě lesklých skvrn. Vpichy a díry na listech mohou představovat nebezpečí představující vstupní bránu houbovým chorobám.
viewtopic.php?f=75&t=1164#p5837" onclick="window.open(this.href);return false;

Croacker
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 14 zář 2011 10:23
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Pokroucené listy chilli paprik

Příspěvekod Croacker » 08 říj 2011 13:33

Pomooooc...:) Mám problém, listy se mi přes noc začali kroutit a jakoby měknout. Úplně se scvrkávají. Je to ten samý případ jako výše, nebo se mi přihodilo něco jiného?
Díky moc za radu..
6599
6600

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokroucené listy chilli paprik

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 13 říj 2011 08:53

Croacker píše:Pomooooc...:) Mám problém, listy se mi přes noc začali kroutit a jakoby měknout. Úplně se scvrkávají. Je to ten samý případ jako výše, nebo se mi přihodilo něco jiného?
Díky moc za radu..
6599
6600
S největší pravděpodobností to vypadá na přehánění se zálivkou. Zkus míň zalívat a pak napiš. :wave:

Croacker
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 14 zář 2011 10:23
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Pokroucené listy chilli paprik

Příspěvekod Croacker » 14 říj 2011 07:49

Díky moc za radu :) Asi jsem to fakt přepískl, začátečnické nadšení mi velelo nenechat je žíznit až jsem je skoro utopil..:)

katkasy
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 30 bře 2012 18:17
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Pokroucené listy chilli paprik

Příspěvekod katkasy » 30 bře 2012 19:47

Zdravím, mám také podobný problém. U dvou sazeniček Elephant´s trunk se mi začaly kroutit listy. U jedné sazenice to začalo nedlouho po přesazení a u druhé se listy začaly kroutit asi před 14 dny. Špatnou zálivku nemohu vyloučit, ale zalévám odstátou vodou a cca 1 do týdne někdy i déle, spíš podle potřeby. Ostatní chilli sazeničky (38ks) prospívají bez problémů. Proto si myslím, že to nedostatek živin to být nemůže, protože jsou všechny zasazené v substrátu pro výsev a množení. Spodky listů zasažených rostlin jsem kontrolovala ale žádné škůdce nevidím. Můžete mi prosím poradit? S největší pravděpodobností je už nezachráním, ale chtěla bych vědět kde je problém.

7648

7646

7645

Uživatelský avatar
Hami
Stálý člen
Příspěvky: 448
Registrován: 19 čer 2011 21:44
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Mělník

Re: Pokroucené listy chilli paprik

Příspěvekod Hami » 30 bře 2012 20:07

Ahoj,
řekl bych, že se jedná o přehnanou zálivku, případně o výrazné teplotní výkyvy...

katkasy
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 30 bře 2012 18:17
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Pokroucené listy chilli paprik

Příspěvekod katkasy » 31 bře 2012 12:18

Ahoj, s tou zálivkou nevím, protože všechny zalévám stejně. Ostatní sazeničky jsou v pořádku... Mám je na chodbě - takže teplota je víceméně stabilní, ledaže by byla moc nízká. Ale pořád mě mate, že to nedělají všechny, ale jen dvě z 40. Zkusím je dát do obýváku, kde je tepleji. Pěstuji takhle papričky už několik let a nikdy se mi to nestalo.

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2130
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2442
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokroucené listy chilli paprik

Příspěvekod gandalf » 31 bře 2012 13:16

Třeba zrovna ty dvě jsou teplomilnější. Taky možnost. Já jsem to měl u jednoho druhu taky tak, ale jak sazenice obrůstaly, tak začaly růst "normální" listy. Pořád jsem to prohlížel, jestli tam není nějaký parazit, ale byly čisté. Taky je možné, že po přesazení bylo málo výživy. Když se "rozjely", tak bylo po problému. Fakt netuším čím to bylo. Bylo to C. Annuum.


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů