Pokroucené listy chilli paprik

Choroby rostlin paprik, škůdci, identifikace, likvidace!
katkasy
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 30 bře 2012 18:17
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Pokroucené listy chilli paprik

Příspěvekod katkasy » 31 bře 2012 18:12

Díky za názor. Tak zkusím je dát na samotku a do teplejší místnosti. Pro jistotu ještě přidám do vody granulát vápence a uvidíme. I ta teplota může být jeden z faktorů, ale určitě ne jen jediný - mám ještě další sazenice rodu c. Annum (Black Pearl, Bulgarian Carrot, Medusa...) a všechny jsou zasazené ve zemině ze stejného pytle, na stejném místě...

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokroucené listy chilli paprik

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 02 dub 2012 13:37

katkasy píše:Zdravím, mám také podobný problém. U dvou sazeniček Elephant´s trunk se mi začaly kroutit listy. U jedné sazenice to začalo nedlouho po přesazení a u druhé se listy začaly kroutit asi před 14 dny. Špatnou zálivku nemohu vyloučit, ale zalévám odstátou vodou a cca 1 do týdne někdy i déle, spíš podle potřeby. Ostatní chilli sazeničky (38ks) prospívají bez problémů. Proto si myslím, že to nedostatek živin to být nemůže, protože jsou všechny zasazené v substrátu pro výsev a množení. Spodky listů zasažených rostlin jsem kontrolovala ale žádné škůdce nevidím. Můžete mi prosím poradit? S největší pravděpodobností je už nezachráním, ale chtěla bych vědět kde je problém.

7648

7646

7645
Doporučil bych zalévat méně vydatně zato častěji. Paprika musí mít stále vlhký substrát, ale nikoliv přemokřený. Jinak kdybych vypěstoval takovouto rostlinu já, řekl bych o ní, že se jedná o "mutanta", chyba v genech.

ad granulát vápence, s ním opravdu opatrně. Spíš bych se mu vyhnul. Rostliny mají v kupovaném substrátu vše co potřebují.

katkasy
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 30 bře 2012 18:17
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Pokroucené listy chilli paprik

Příspěvekod katkasy » 03 dub 2012 21:39

Ahoj, díky za radu. Je pravda, že ta první nejvíc postižená už zaznamenala malé zlepšení. Spíš jsem měla strach, aby se nejednalo o nějakou chorobu nebo škůdce a tím pádem se neohrozily i ostatní rostlinky. Uvidím co se stane až půjdou do skleníku. Tam budou mít kapkovou závlahu, takže by podobný problém neměl nastat.

katkasy
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 30 bře 2012 18:17
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Pokroucené listy chilli paprik

Příspěvekod katkasy » 22 dub 2012 12:42

Byl mi doporučený výtažek z mořských řas Bio algeen s 90. Včera jsem všechny postříkala, tak uvidíme co udělá tahle "vitamínová" injekce s těmi poškozenými.

katkasy
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 30 bře 2012 18:17
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Pokroucené listy chilli paprik

Příspěvekod katkasy » 28 kvě 2012 12:42

Pokud by někdo měl stejný problém. Může to být napadení sviluškami. Diagnozu určil jeden rostlinolékař, který se na ně podíval pod mikroskopem.


Zpět na „Choroby a škůdci chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů