Moje první sezóna

Venkovní pěstování chilli
Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2206
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4527
Obrázky: 0

Re: Moje první sezóna

Příspěvekod Pedro » 18 bře 2024 22:25

Xklop píše:
18 bře 2024 19:15
MartinS píše:
18 bře 2024 09:37
Modelky krasne a solidni amputace. Bude se hezky vetvit a chvili to potrva.

Ahoj, díky. Amputace:-). Šmiknul jsem jeden kelímek a to pěkně dole a teď počkám týden dva co se stane..... je to pokusný králík.

Dnes jsem koupil granulovaný kravský hnůj, agro vitality komplex, wuxal a mykoryzní houbu.
Vitality komplex už začnu používat.... Mountfield substrát měl být předhnojený, ale už ho rostliny cucají 7 týdnů a jsou i docela veliké. Ale chtěl bych to ředit na 1/4 doporučené dávky a uvidím co na to kytky.
Vitality komplex jsem taky kupoval a používal už na sazenice, ale protože je to vlastně žížalí čaj a my si založili doma před dvěma lety vermikomposter a tak už nekupuju a žížalák dávám prckům taky. Výhoda je, že nelze předávkovat. A v létě pak kytky jely jak splašený.
Ať to roste.

Xklop
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 09 úno 2024 16:11
Reputace: 100
Obrázky: 0

Re: Moje první sezóna

Příspěvekod Xklop » 24 bře 2024 23:14

83503
Tak týden po amputaci se zdá že pacient žije a roste. Tak šli pod kudlu i některé další. :-)

Antonín
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 29 úno 2024 19:33
Reputace: 53
Obrázky: 0

Re: Moje první sezóna

Příspěvekod Antonín » 25 bře 2024 09:41

:rolleyes: Mocka krásný rostlinky

Xklop
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 09 úno 2024 16:11
Reputace: 100
Obrázky: 0

Re: Moje první sezóna

Příspěvekod Xklop » 01 dub 2024 18:17

Ahoj všem,
měl bych dotaz ohledně zásahu nebo ponechání. Na Black Pearl během několika dní vyskočilo spoustu postranních listů. Viz foto. Co stím.... začít vylamovat, a všechny krom větvení na vrcholu, nebo některé nechat?
Nebo nechat úplně růst bez úprav?

83564

83563

Četl jsem několik článků kde jeden tábor vše vylamoval a druhý nechal růst bez zásahu.....a tak babo raď :-)

Předem díky za doporučení.

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2206
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4527
Obrázky: 0

Re: Moje první sezóna

Příspěvekod Pedro » 01 dub 2024 19:09

Ahoj. podle toho co chceš aby vyrostlo. Jestli chceš stromeček, tak vše vylámej... Jestli chceš košatou hezkou kytku, tak nevylamuj. Já to nechávám a stojí to za to... Black Pearl je hezký keřík.

Xklop
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 09 úno 2024 16:11
Reputace: 100
Obrázky: 0

Re: Moje první sezóna

Příspěvekod Xklop » 01 dub 2024 20:31

Pedro píše:
01 dub 2024 19:09
Ahoj. podle toho co chceš aby vyrostlo. Jestli chceš stromeček, tak vše vylámej... Jestli chceš košatou hezkou kytku, tak nevylamuj. Já to nechávám a stojí to za to... Black Pearl je hezký keřík.
Děkuji. Nechám to růst jak se jí bude chtít. Zatím se mě moc líbí, ten fialový stonek a ty tmavé listy jsou super. Celkově to je zatím pro mě překvapení. "Normální" vzhled papriky mají jen Jalapeňos. Mogura má stonek a řapíky listů trochu zabarvený do červena, Habaňero má také trochu to hlavní žilkování listů trochu červené, Scot Bonnet je úplně celý sítě zelený a všechny uvedený druhy mají strašně tlustý stonek a obrovský listy jak lopuch. Bez řapíku, pouze list 16cm. Takže vlastně jsem zvědavý co to vlastně pěstuji. V pátek jsem většinu rostlin přesadil do 1 litrových květináčů, na spodek jsem dal granulovaný kravský hnůj a pak kuliček osmocot co jsem našel při úklidu v šatně, plus trochu perlitu. Základní substrát od Mountfield mě dost zklamal.....byl dost hrubý, dost klacků, sem tam takové plesnivé kusy a byl plný smutnic.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3590
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3872
Obrázky: 0

Re: Moje první sezóna

Příspěvekod MartinS » 01 dub 2024 23:31

Nech to rust. Black pearl je okraska a ne stromova plodnice. Nahodou je to super, ze uz to tak brzy takhle hezky obrazilo. Vetsinou se to u takto malych rostlinek udela jen po topnuti, ale u tebe to viditelne se rozjelo drive. Takto hezky to vetsinou obrazi az venku. Za me jedine plus :-) Nebo jsi vrsek daval pryc? Podle fotky to neda poznat.

Xklop
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 09 úno 2024 16:11
Reputace: 100
Obrázky: 0

Re: Moje první sezóna

Příspěvekod Xklop » 02 dub 2024 07:48

MartinS píše:
01 dub 2024 23:31
Nech to rust. Black pearl je okraska a ne stromova plodnice. Nahodou je to super, ze uz to tak brzy takhle hezky obrazilo. Vetsinou se to u takto malych rostlinek udela jen po topnuti, ale u tebe to viditelne se rozjelo drive. Takto hezky to vetsinou obrazi az venku. Za me jedine plus :-) Nebo jsi vrsek daval pryc? Podle fotky to neda poznat.

Děkuji. Zatím jsem asi před deseti dny otrhal pár malých nasazených květů. S vrškem jsem nic nedělal. Vypadá to, že se začíná na vršku rozdělovat sama. Nechám to růst a i květy už nebudu nijak otrhávat.


Zpět na „Venkovní galerie pěstování chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů