Moje první sezóna

Venkovní pěstování chilli
Xklop
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 09 úno 2024 16:11
Reputace: 100
Obrázky: 0

Re: Moje první sezóna

Příspěvekod Xklop » 12 bře 2024 12:19

MartinS píše:
12 bře 2024 09:34
Jasne, tak usmiknout muzes v nejhorsim vzdycky. Pokud to mas kam dat, tak to resit nemusis. Ja to mam v growboxu, ktery je vysoky 70cm.
Predloni jsem daval z boxu za okno kytky co mely 35-40cm a 12-15pater listu vsechny, proste pomerne huste. Mno a behem 14ti dni za oknem vytahly o 20cm treba. Tim jak tam nebylo tak silne svetlo jako v growboxu. Jako nicemu to nevadilo, otrhal jsem nekolik spodnich pater, pockal dva dny a zasadil jsem vetsinu o neco hloubeji pri presazovani do finalu.

Přesně jak píšeš nakonci. Myslel jsem, že až budu přesazovat tak bych otrhal spodní listy a zasadil je hlouběji. Jen nevím jestli můžu dát rostlinku třeba 20cm hlouběji, nebo by to mohlo nějak poškodit stonek.
Ta má samodomo krabice má světlo co lze zvedat tak dobře do 70cm, ale tu plochu nezvetším a kytky se dost roztahují.
83420

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3588
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3872
Obrázky: 0

Re: Moje první sezóna

Příspěvekod MartinS » 12 bře 2024 13:52

Ono jde i o velikost kvetinace, moje textilaky maji kolem 25cm na vysku.
Takze abych nechal dole alespon 5cm na nove koreny, tak ono to treba u me o tolik nejde v realu, treba o 10cm nize nez normale.
Jen prave z duvodu jak moc je to velke, jsem letos zamerne zacal sazet vyklicena seminka az v pulce Unora.
Bez prisvitu bych si to uz nedokazal predstavit. Sice mam okno na Jih, ale ten boost umelym svetlem je neskutecne znat.
Drive jsem kombinoval prirodni svetlo + prisvit ledkami, ale to uz u manzelky neprojde. Hlavne kocku by to asi moc zajimalo.
No jsem zvedav letos, neco mam i v mensich nez 1l air-pot a to do Dubna nevydrzi.

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2206
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4527
Obrázky: 0

Re: Moje první sezóna

Příspěvekod Pedro » 12 bře 2024 19:07

Ahoj. Kytky máš parádní a mám radost z nového vlákna. Já tady tak před lety začínal čtením vláken a námětů. Pak jsem hledal odrůdy, jak vlastně vypadají. A velikost kytek. Souhlasím se vším co psali MartinS a Baron. Byl jsem také nedočkavý, ale co pak s kytkama v dubnu, když tady u nás opravdu každý rok ti "zmrzlí" přijdou. Takže teď hezky v klidu první únorový víkend namočím a tento víkend jsem dal poslední vlnu těch co bych chtěl.
No a jalapeno mají ještě týden čas. On je to pak hroznej fičák.
V každém případě ať se daří a budu se těšit na pokračování.

Xklop
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 09 úno 2024 16:11
Reputace: 100
Obrázky: 0

Re: Moje první sezóna

Příspěvekod Xklop » 12 bře 2024 19:30

Pedro píše:
12 bře 2024 19:07
Ahoj. Kytky máš parádní a mám radost z nového vlákna. Já tady tak před lety začínal čtením vláken a námětů. Pak jsem hledal odrůdy, jak vlastně vypadají. A velikost kytek. Souhlasím se vším co psali MartinS a Baron. Byl jsem také nedočkavý, ale co pak s kytkama v dubnu, když tady u nás opravdu každý rok ti "zmrzlí" přijdou. Takže teď hezky v klidu první únorový víkend namočím a tento víkend jsem dal poslední vlnu těch co bych chtěl.
No a jalapeno mají ještě týden čas. On je to pak hroznej fičák.
V každém případě ať se daří a budu se těšit na pokračování.
Ahoj, díky.
Já byl taky nedočkavý. Semínka jsem koupil už v říjnu:-) Něco mě zbylo z loňských Habaňer a ještě jsem dostal pár Jalapeňo papriček od známých..... A pak ještě loňska špatná zkušenost s růstem, kdy jsem o pěstování vůbec nic nevěděl a nechal malé papričky s jedním párem pravých listů v sadbových minikvětináčíc, asi 2x2cm a jen s vysevním substrátem a oni za měsíc nevyrostli ani o centimetr :-).....a až po přesazení do větších začali pěkně růst. Tak jsem letos nechtěl nic podcenit a zase to roste až moc :-)

Xklop
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 09 úno 2024 16:11
Reputace: 100
Obrázky: 0

Re: Moje první sezóna

Příspěvekod Xklop » 17 bře 2024 23:40

Ahoj,
tak kytky stále slušně rostou. O víkendu přišly nové květináče na balkón.... tak jsem pár kytek vzal na chvíli ven ať se seznámí :-), vlastně kvůli vyzkoušení kolik budoucích kelímků se tam vejde. Všechny chinnese mají listy jak lopuchy. Annum mají listy menší a podobné paprikám co znám od rodičů na poli.
Dále jedna Jalapeňo která byla z boxu trochu utlačovaná a přišla mě trochu vytáhla padla na oltář pokusu....ušmyknul jsem ji :-) Tak jestli to nebude cesta jak některé rychlíky trochu nezpomalit.

Xklop
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 09 úno 2024 16:11
Reputace: 100
Obrázky: 0

Re: Moje první sezóna

Příspěvekod Xklop » 17 bře 2024 23:41

834478344883449834508345183452

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3588
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3872
Obrázky: 0

Re: Moje první sezóna

Příspěvekod MartinS » 18 bře 2024 09:37

Modelky krasne a solidni amputace. Bude se hezky vetvit a chvili to potrva.

Xklop
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 09 úno 2024 16:11
Reputace: 100
Obrázky: 0

Re: Moje první sezóna

Příspěvekod Xklop » 18 bře 2024 19:15

MartinS píše:
18 bře 2024 09:37
Modelky krasne a solidni amputace. Bude se hezky vetvit a chvili to potrva.

Ahoj, díky. Amputace:-). Šmiknul jsem jeden kelímek a to pěkně dole a teď počkám týden dva co se stane..... je to pokusný králík.

Dnes jsem koupil granulovaný kravský hnůj, agro vitality komplex, wuxal a mykoryzní houbu.
Vitality komplex už začnu používat.... Mountfield substrát měl být předhnojený, ale už ho rostliny cucají 7 týdnů a jsou i docela veliké. Ale chtěl bych to ředit na 1/4 doporučené dávky a uvidím co na to kytky.


Zpět na „Venkovní galerie pěstování chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů