Nósy koutek 2024

Venkovní pěstování chilli
Nosa
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24 úno 2024 18:37
Reputace: 62
Obrázky: 0

Re: Nósy koutek 2024

Příspěvekod Nosa » 26 úno 2024 14:00

lazar píše: Parádně ti to jede.. :jalapeno: Jestli plánuješ dál pěstovat venku tak, za pár týdnů z toho bude pěkná džungle a nebudeš vědět kam to vrazit..
Když ti to tak pěkně roste tak příště to chce začít později... :thumbup:
Jo jo, to kdybych věděl, že se takto krásně ujmou, ještě bych s vysazením počkal :firy:

Ale už je to rozjeté, teď bych od vás uvítal radu, objevují se květy, ale nic to opylovat nebude, protože to mám uvnitř a venku ještě nic nelítá. Nechat být nebo?
83343

Uživatelský avatar
lazar
Stálý člen
Příspěvky: 928
Registrován: 11 srp 2020 12:38
Reputace: 3002
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Nósy koutek 2024

Příspěvekod lazar » 26 úno 2024 14:07

Nech to být, příroda si poradí sama...
Každé sousto je lepší než to poslední.. :angry1:
> foto 2021 < - > foto 2022 <
> foto 2023 < - > foto 2024 <

Antonín
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 29 úno 2024 19:33
Reputace: 53
Obrázky: 0

Re: Nósy koutek 2024

Příspěvekod Antonín » 05 bře 2024 11:41

Ty chupentina a morugy jsou moc krásný rostlinky - takový festovní :yes:. Ať se jim u tebe daří.

Nosa
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24 úno 2024 18:37
Reputace: 62
Obrázky: 0

Re: Nósy koutek 2024

Příspěvekod Nosa » 14 bře 2024 16:53

Kytkám se daří víceméně skvěle, ale chtěl jsem se zeptat, už dost kytek nasadilo a nasazuje květy a někde jsem četl, že v tuhle dobu by se měly štipnout, dokáže mi to tady někdo vysvětlit prosím?

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3588
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3872
Obrázky: 0

Re: Nósy koutek 2024

Příspěvekod MartinS » 14 bře 2024 18:17

No, nekdo to dela, aby mely kytky vetsi silu rust a nevenovaly se ted plodum.
Ja to delal prvni dva roky pestovani a ted uz to hodne let nedelam. Vetsina opada, neco si necha. Nemam cas se s tim tak crcat.
Prijde me to vzdycky jak zabava pro autistu. Ono kdyz je tam par kvetu tak asi proc ne, ale pri desitkach kvetu uz drive z toho vykvetu ja.

Takze uz to nedelam. Neresim. Jedinne co obcas udelam je zastrihnuti vrsku, aby se rostlinka drive vetvila a tolik se netahla.
Dalsi vec je ze treba predloni jsem mel fakt hodne plodu na superpalivkach a obecne na vsech kerich, a take je pravda, ze prvni kvety se vetsinou objevi az s prvnim vetvenim nahore.
To bylo treba po 15ti patrech listu a v tu dobu jiz pak byly kytky venku (Duben)

Dostanes asi ruzne odpovedi zde na foru. Ja osobne jiz nestriham, netrham. Defakto to neni nic co by zasadne rozhodlo o urode. I kdyz me to pred 10ti lety lide snazili vnutit, tento nazor.
Poslednich 8 let to nechavam a nedostatkem netrpim. Mnohem vetsi vliv na urodu ma substrat, hnojeni, kvetinac, slunicko...

Jinak, kytky mas nadherne. Ja zacinam v 1l air-potech. Mam i par mensich kvetinacku, protoze toho vylezlo dost a budu mit na rozdavani nekdy behem Dubna.

V Dubnu koncem vetsinou davam uz ven, u nas nemrzne a zaroven presadim do 15l+ textilu.
Takze si myslim ze v 2,5l neni vubec problem mit treba 60cm ker, vubec bych se toho nebal.

Koukni co se do litru v pohode vejde

7818978188781877818678184

Vytahly se az kdyz se nevesly do boxu a musel jsem je dat asi na dva tydny za okno
Predtim byly krasne. Ale zasadil jsem hloubeji a ono se vse srovnalo, kere pak suprove:

Po vyndani z boxu
78076

jeden z keru
79827
79953

celek, skoro, pohled z jedne strany
79823

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2206
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4526
Obrázky: 0

Re: Nósy koutek 2024

Příspěvekod Pedro » 15 bře 2024 19:57

Souhlasím s Martinem. Já vyštípnu jen první květ. Pak už ne.
Psal jsem to tu kdysi a napíšu znovu. Není to atomová fyzika. Nestavíme reaktor, ale pěstujeme kytky.
Podle to spousta lidí moc dramatizuje. Ona je to jen příroda a ta je mocná.... no a kdo si trošku vzpomene třeba na přírodopis, tak ví, že kytka potřebuje světlo, živiny a vláhu. Popřípadě opylovače. Nic víc. Koukněte na hydroponii, nebo moje pěstování v Africe...vždy se s tím dá pracovat.

Jinak Martine, ty fotky Biče jsou parádní...je to fakt monstrózní kytka.

Nosa
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24 úno 2024 18:37
Reputace: 62
Obrázky: 0

Re: Nósy koutek 2024

Příspěvekod Nosa » 17 bře 2024 22:05

MartinS píše:
14 bře 2024 18:17
No, nekdo to dela, aby mely kytky vetsi silu rust a nevenovaly se ted plodum.
Ja to delal prvni dva roky pestovani a ted uz to hodne let nedelam. Vetsina opada, neco si necha. Nemam cas se s tim tak crcat.
Prijde me to vzdycky jak zabava pro autistu. Ono kdyz je tam par kvetu tak asi proc ne, ale pri desitkach kvetu uz drive z toho vykvetu ja.
...
Moc díky za velice obsáhlou odpověď. Vykašlu se na zaštipování a jediné co, tak jsem zastřihnul jedno habanero, aby se rozvětvilo.

2,5l tedy ještě nějaký čas nechám jak tak koukám na tvé kytky z 1l :thumbup: , mám teď objednané 7,5l textilní květináče, tak jsem zvědavej, ale tam to přesadím až tak někdy v dubnu.

Každopádně nádherný kytky jsi měl, díky a ať se daří

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3588
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3872
Obrázky: 0

Re: Nósy koutek 2024

Příspěvekod MartinS » 18 bře 2024 09:24

Covece 7,5l textil bude ale male. To je tak na bylinky, pokud by to mel byt finalni kvetinac.

Ja co mam zkusenost z balkonu, tak pod 12l uz je problem. Rychle vysycha, nemusi stacit ani na vikend kdyz jsou vedra.
Take kdyz je ker velky, tak pak muze mit problem se stabilitou, pokud bude lehky kvetinac.

Ja osobne nyni pouzivam nejvice 15l gronest aqua breathe. Ty kvetinace protecou jen spodem, ale dychaji vsemi stranami.
Nicmene mam objednane jeste dva velke 41l, ktere akorat s malou rezervou na dychani, padnou do novych ratanovych kvetinacu.

Jeste to zvaz. Pokud bych mel takto male, dal bych do toho mensi okrasky a udelal bych to tak, ze bych treba koupil velky plastovy kvetinac a do nej bych dal 4ks techto malych. Nebo podmisku s vyssimi stenami. Neco co bude tech par malych drzet trochu u sebe. Kvuli udrzeni vody i stability.


Zpět na „Venkovní galerie pěstování chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů