Martinuv balkon 2024

Venkovní pěstování chilli
MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3595
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3874
Obrázky: 0

Re: Martinuv balkon 2024

Příspěvekod MartinS » 08 dub 2024 13:19

Tak treba predloni jsem je skoro nestinil, jen jsem je dal podel toho balkonoveho skla a diky tomu dostaly vzdy jen cca 2-3hodiny zapadniho Slunicka.
Mame ted balkony o kousek vetsi a realne toho Slunicka dostavaji delsi dobu, v kombinaci s 28°C jsem nic nechtel riskovat.

Defakto se snazim pocitove tak cca dva tydny aby nebyly dlouho na primem slunicku a pak uz je nechavam zit vlastnim zivotem.
Obcas se nejaky list pripali, ale s tim se pocita. Na nejake zvykani, vyndavani ven a zandavani dovnitr jako nekdo dela, nemam cas.
Hlavne kdyz jsou ve finalu, tak stehovani dovnitr je nemyslitelne.

Zrovna dneska je Slunicko v oparu, nevim jestli je to piskem ze Sahary nebo proste jen oblacnost. Dneska si myslim, ze by to zvladly i bez stineni.
Je to opravdu dle situace a je dobre, ze mohou byt uz ted venku a zvykat si defakto pozvolna s malou podporou.
Zastineni planuji pouzivat maximalne do konce Dubna. Vyhoda je v tom, ze minimalne ty u skla, dostanou fakt jen zapadni Slunce.

Rozhodne letosni Duben bude na zvykani super, Slunicko jeste nesviti tak ostre. V sobotu jsem byl pulku dne venku, jsem trochu hnedej ale nespalil jsem se. A to jsem mel holou hlavu bez cepice. Nektere roky fakt clovek cekal az do zmrzlejch, coz je o dalsi mesic a pul vice nez jsem ja dal prvni ker 1.4. ven.

Letosek je primo predurcen k predcasnemu presazeni ven a mnohem pohodovejsimu zvykani na Slunicko. Nicmene, nechci nic podcenit, a proto to radsi budu chvili stinit.

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2206
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4530
Obrázky: 0

Re: Martinuv balkon 2024

Příspěvekod Pedro » 08 dub 2024 15:20

Já takhle riskovat nemůžu. Nicméně je zvykám u matky ve skleníku, cože je taky dobrý. Jen jsem jim letos dopřál bílou netkanku jako o hranu. Tak ať to roste.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3595
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3874
Obrázky: 0

Re: Martinuv balkon 2024

Příspěvekod MartinS » 08 dub 2024 18:46

Jedna vecerni s hlidackou
83616

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3595
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3874
Obrázky: 0

Re: Martinuv balkon 2024

Příspěvekod MartinS » 10 dub 2024 18:41

Tak uz je vse ve finalech. Ty dve v cernych gronest pujdou k mamce
83625
83626

Uživatelský avatar
lazar
Stálý člen
Příspěvky: 928
Registrován: 11 srp 2020 12:38
Reputace: 3004
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Martinuv balkon 2024

Příspěvekod lazar » 11 dub 2024 10:50

Krááásný relaxační koutek :thumbup:
Každé sousto je lepší než to poslední.. :angry1:
> foto 2021 < - > foto 2022 <
> foto 2023 < - > foto 2024 <

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3595
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3874
Obrázky: 0

Re: Martinuv balkon 2024

Příspěvekod MartinS » 11 dub 2024 12:52

lazar píše:
11 dub 2024 10:50
Krááásný relaxační koutek :thumbup:
Diky, ty sedaci pytle mam dva, kupoval jsem aby byly pouzitelne pro venkovni ucely. Jeden mam jeste v garazi. Nechtel jsem, aby se me tam pletl pri presazovani. Akorat se z nich hure vstava, musim se "vykulit" nebo kdyz je u zabradli tak se zaprit :-D
Tak az ho tam dam, tak bude balkon skoro plnej. Pokud se nejake kere budou rozjizdet do stran, nevyhnu se ohnuti celych vetvi, bude to jeste zajimave. Uplne si to zatim nedokazu predstavit.

Jinak vsechny kere viditelne rostou dale, presazeni je vubec nezabrzdilo. Vetsinou clovek ceka tyden az 14dni, nez se neco zacne dit.
Bude to tim, jak bylo teplo.

Kazdopadne dnes v noci bylo uz jen 5,5°C tak doufam ze mraziky fakt uz neprijdou. Protoze realne to nemam kam dat, kdyby prisly. Maximalne mohu koupit netkanou a zakryt to...doufam ale ze v 5.patre mraz uz nebude.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3595
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3874
Obrázky: 0

Re: Martinuv balkon 2024

Příspěvekod MartinS » 18 dub 2024 22:18

Tak jsem to vymyslel. 3 hodiny montovani, uprav a rezani trubek.

Nahrubo nandane trubky abych vedel co chybi a jak to provedu.
83660

Nemel jsem dost 55cm trubek, tak jsem musel pro rezacku a jeste jsem nasel plastovou 16mm trubku pro kondenzat a narezal dalsi horizontalni tyce. Vertikalni jsou vsechny kovove.
83661

Pod plachtou.
83662

Plachta z auta padla presne.
83663

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3595
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3874
Obrázky: 0

Re: Martinuv balkon 2024

Příspěvekod MartinS » 19 dub 2024 11:47

Dnes v noci bylo na balkone 3,5°C.
Kolik mely holky vevnitr, netusim.

Kostru defacto bych mohl klidne nechat i pak, ale mam je spojene ted i vzajemne, takze bych byl dost omezen pri manevrovani s kvetinaci a hlavne bych je nemohl dat od sebe, coz pak zase chci. Nicmene s mensimi upravami klidne pak nektery her muze podporu touto formou klidne dostat muze. Lepe by se pak i vyvazovaly k tomu pripadne vadici vetve. Na fotce je nekde mozna videt, ze tyc vede z jednoho kvetinace a druha ze kraje druheho, takze to neni tak ze by kazdy mel svoji konstrukci. Kvuli stabilite a celkove pevnosti, jsem to takto vymyslel.
I kvuli tomu ze zkraceni tech cca 95cm tyci jsem dostal zbytek, ktery je delsi nez delka kvetinace. Nejdrive jsem si rikal ze to zkratim, ale pak me napadlo toho vyuzit a diky tomu zesilit a zestabilnit celou konstrukci.

Nektere horni horizontalni tyce jsou prave z PVC, jsou sede barvy.

+bonus u techto modularnich kvetinacu. Po sundani ozdobne krytky rohu, se paradne da zarazit 16mm trubka/tyc.
To je vec co jsem zjistil minuly tyden a diky tomu ta konstrukce takto mohla byt vubec mozna.
Jinak bych to musel obestavet od podlahy.

Mam pripravene i polycarbovatove zbytky na pripadne vyrobeni solo kotcu a mini skleniku per kytka a uchyceni na soucasne konstrukce, ale zatim to nechci prekombinovavat. Takto je to jednoduche a funkcni. Ono stejne cokoliv co bude jen takto male, je jen na chvili, kytka to za par mesicu preroste. Nicmene vim, ze kdyz koupim napriklad v growshopu 16kusu 16m tyci 120cm, mohu vsechny vertikalni vymenit a udelat na pristi rok neco podobneho, akorat vysokeho az na zabradli. Jenze pak to bude chtit samozrejme i vetsi plachtu.

Nechci mit na balkone ale nejaky takovy "sklenik" cely rok, kytky vedle sebe takto blizko zustat nemohou. Jako docasne reseni ale super.
Topeni mam take prichystane, ale asi nebude treba.


Zpět na „Venkovní galerie pěstování chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti