Vsezved 2024 - 5.

Venkovní pěstování chilli
Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5420
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9100
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vsezved 2024 - 5.

Příspěvekod Tea Racer » 19 led 2024 07:25

vsezved píše:
18 led 2024 20:52
Tak ještě nic nedělají ani Rocota a jsem trochu nervózní. Jediné co vylezlo je Mochyně Peruánská, která šla zatím na okno, protože řešit stan jen kvůli mochyni je moc člověko-náročné.

Proto jsem dnes dal do supresivního substrátu bez namočení další a to i Annumky:

Jalapeno Dieghito
Jalapeno big brown
Aji challuaruro yellow
Czech black
Pimentos de Padron
Bubba
Anumky takhle brzy? Mochyni mám od počátku bez nějakého zakrytí, ta to dá krásně. :thumbup:

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 351
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 1025
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Vsezved 2024 - 5.

Příspěvekod Mikymoto » 19 led 2024 09:51

S annuum v lednu je to trošilinku masochismus, ale někdo to tak rád :thumbup:
Mě to přerůstá přes hlavu i při výsevu až v druhé půlce února. Ale tam hodně dělá i teplota - jsme teplomilní a kvůli paprikám topení škrtit nebudu.

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 781
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2389
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Vsezved 2024 - 5.

Příspěvekod vsezved » 20 úno 2024 19:05

Nevím, co dělám špatně, ale do dnešního dne vylezla pouze jedna rostlinka a tou je Jalapeno big black.

Proto se vrátím ke způsobu klíčení, jak jsem začínal, Objednal jsem větší rašelinový jiffy a předmáčení v lignohumátu. Jdu se trochu prohrabat v osivu a začínám druhé kolo klíčení.
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.

Uživatelský avatar
accuface
Stálý člen
Příspěvky: 825
Registrován: 01 led 2019 19:39
Reputace: 2825
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Vsezved 2024 - 5.

Příspěvekod accuface » 20 úno 2024 21:30

Tak s klíčivostí taky bojuju, ale jsem na tom rozhodně lépe, než ty. Nemáš třeba stará semínka nebo neděláš něco jinak než obvykle. Snad bude druhé kolo úspěšnější, budu držet palce.

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 781
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2389
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Vsezved 2024 - 5.

Příspěvekod vsezved » 26 úno 2024 19:56

accuface píše:
20 úno 2024 21:30
Tak s klíčivostí taky bojuju, ale jsem na tom rozhodně lépe, než ty. Nemáš třeba stará semínka nebo neděláš něco jinak než obvykle. Snad bude druhé kolo úspěšnější, budu držet palce.
Už jsem asi příšel na hlavni problém. Trochu jsem začínal popouštět svojí uzdu v pěstování již loňský rok a zásadní problém bude utopení semínek.
V loni jsem dostal na vánoce nějaký plastový sadbovač s houbovými kostkami od ROOT IT a ve spojení s mým pařníkem, kde je vytápěním topné tělísko do akvárka umístěné ve vodě jsem nebyl schopen odhadnout množství vody v médiu pro jednotlivou rostlinu. Dále po částečném spotřebování kostek, jsem sadbovač doplnil nejlepším možným substrátem pro sadbu a problém jsem zopakoval i letos. Semínka jsem prostě utopil. Každopádně kostky na mne nepůsobily nijak dobře, pocitově to byla taková houbová guma.

Po zakoupení ověřených rašelinových jiffů mi do týdne začali klíčit ajiny a snad to bude pokračovat i nadále. U Jiffů jsem schopen rukometricky, když je vezmu do ruky zjistit, jestli je vody moc, málo, nebo akorát.

Tak snad jsem se dostatečně poučil. U prvních semínek jsem přizvedl sadbovač tak, aby nebyl ve styku s nádobou a tudíž i s vysráženou vodou uvidíme, jestli již semínka shnila, nebo, zda mají ještě šanci.
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 781
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2389
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Vsezved 2024 - 5.

Příspěvekod vsezved » 05 bře 2024 10:53

Včera jsem dal první mimina pod světlo a v boxu se mezitím klubou další. Mám radost z klíčení Rocoto olive a Rocoto mini brown.

Ve stanu je trochu prázdno, ale ono se to rychle zlepší.

To největší je Mochyně Peruánská, kterou dávám každý rok.

83384
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 781
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2389
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Vsezved 2024 - 5.

Příspěvekod vsezved » 05 bře 2024 19:12

Poslušně hlásím, že utopené Rocoto desert cherry, které jsem dal klíčit 4.1. se probouzí k životu. :chipotle: :pet:

Tak letos mám dvě nová Rocota, která se mi v loni nepovedla vyklíčit a k tomu ještě Rocoto brown mini, takže celkem 3 Rocota s menšími plody, na které jsem si dělal zálusk již před rokem a asi jsem je taky utopil.

Zatím ta sezona vypadá velmi nadějně i po prvotních nezdarech. Holt to chce občas i trochu přemýšlení a ne jenom :punk:

Před rokem jsem zkoušel i klíčení na vatovém tamponu, nebo i ubrousku a téměř nic mi takto nevylezlo a přitom mi teplota a vlhkost připadala v pohodě, měl jsem to i jemně přikryté ubrouskem.
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 781
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2389
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Vsezved 2024 - 5.

Příspěvekod vsezved » 25 bře 2024 08:08

Letos mám nakonec velmi skromný seznam, ale na chroupání mi to bude stačit.

3x Rocoto
Mini rocoto brown
Rocoto olive
Rocoto desert cherry

2x Aji
Aji challuaruro yellow
Zébrange (trochu divný, že rostlinka je chlupatá, jako Rocoto)

3x Anum
Jalapeno Dieghito
Jalapeno big brown
Pimentos de Padron

Ty nejmenší mimina jsou nějaký sladký pro rodinu a na rozdání.

O víkendu jsem nahodil do substrátu i rajčata.

Growbox
83504

Rocota
83505
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.


Zpět na „Venkovní galerie pěstování chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů