Martinuv balkon 2022

Naše chilli papričky v roce 2022
MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3498
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3581
Obrázky: 0

Re: Martinuv balkon 2022

Příspěvekod MartinS » 01 čer 2022 15:44

Chtel bych se zeptat jestli ma nekdo stejno zkusenost. Koupil jsem semena na micro greens.
Zde: https://www.zdravyden.cz/
https://www.zdravyden.cz/Naklicovace-a- ... -200g-260/
Brokolice Raab BIO - semena na klíčení 200g

Ze srandy jsem nechal par rostlinek vyrust a vypada to ze me prodali repku.


78608
78606
78609

Z me strany se chyba nestala, vse melo od zacatku stejne listy. Ze srandy jsem si rikal ze par "Brokolic" necham narust.

Psal jsem obchodu email:
Dobrý den.
Mohu se zeptat proč mě místo Brokolice Raab BIO, roste Řepka?
Schválně jsem nechal pár micro green vyrůst úplně a tohle z toho roste viz příloha.
Ke zmýlení na mé straně dojít nemohlo.
Vše roste z těchto semen od Vás.
Děkuji za vysvětlení.
S pozdravem...


a takovouhle jsem dostal odpoved:


Dobrý den pane ....,
to nedokážu říct, proč je na záhonu řepka.
V sáčku je určitě Brokolice Raab.
Řepka (klíčky) chutná úplně jinak, to se pozná rychle.


Mno tezko rict, chutnalo to trochu jako kedlubna ty listy. Kdyz to melo jen par pater tj doba kdy se to sklizi na micro.
Dodavatele podle specifikace je Italie.

Tak jsem jim odpovedel:
Dobrý den,
vzhledem k tomu ze všechno z pytlíku vypadalo stejně, jedná se tedy o semena řepky. Přidávám foto z 10.5.
Všechny rostlinky byly totožné. Nechal jsem jich pár z legrace vyrůst.
Vzhledem k tomu, že máte uvedeného výrobce Itálie, došlápnul bych si na dodavatele. Nikdo zřejmě nečekal, že to někdo nechá vyrůst. Mladé listy připomínají spíš chuť kedlubny než brokolice. Možná se jedná o záměnu, ale mě opravdu na cca 0,5m2 rostlo asi 150 těchto rostlin. Všechny listy byly shodné i chuť.

A zatim nemam odpoved...

Rikam si kolik takhle podvodu se dela, kdy se neocekava ze by to pestitel pestoval dele nez na klicky nebo prvnich par pater....
No jestli v tech luskach se semeny budou male brokolice, tak se jim prijdu snad osobne omluvit.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5404
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9054
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Martinuv balkon 2022

Příspěvekod Tea Racer » 01 čer 2022 18:43

Martine, ja od nich beru často, brokolici jsem měl jen ve směsi a snědl jako malé klíčky, tak nevím. :-( Ale kdykoliv byl problém, tak vyřešili hned. At to byl prasklý pytlík a něco rozsypané, nebo záměna...

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3498
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3581
Obrázky: 0

Re: Martinuv balkon 2022

Příspěvekod MartinS » 01 čer 2022 23:14

Podle me jim tam dodavatel proste dal repku. Jako klicek to nikdo neresi... :-D

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5404
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9054
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Martinuv balkon 2022

Příspěvekod Tea Racer » 02 čer 2022 08:21

To je fakt, ne každej je takový hnidopich. :-))))

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3498
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3581
Obrázky: 0

Re: Martinuv balkon 2022

Příspěvekod MartinS » 14 čer 2022 09:31

Tak tu mame zase nejake nove fotky.

Nejdrive adopce od Pedra a vedle hned od Golonky.
Nemel jsem nejak cas, vzal jsem univerzalni substrat v Tescu. 2x20l.. Zajimave jak se jeden pytel 20l vejde do 15l kvetinace a jeste 5cm chybi do okraje. No klasicky podvod, podvadi i jine znacky.
Normalne po dvou nesadim, ale neni misto, a musel bych znovu pro substrat a to jsem uz nemel silu.

78844

Brown Bic, nejake mensi prvni plody jiz budou za chvili na ochutnani. Budto je to prvnimi plody, nebo se Bicka zase vraci ke svemu slabsimu rodici. Nema vyraznou spicku vlastne, je to takova hroudicka. Varhanky ma, ale na fotce to neni tolik videt. Na jinem keri(na tom nejvetsim) zase rostou i s peknymi ocasky, takze to bude jeste sranda.
78846

Aji Ahuachapau slusne nahazuje plody
78845

Modelky vedle sebe
78847

druha strana balkonu kde je nejvyssi BB + zahonek (vytrhal jsem repku, a nechal jsem par vyrostlych z lonskych semen pri kosteni na suseni)
78848

A tady mame serial: Nikdy to nevzdavej. Je to treti seminko Aji Ahuachapau, rostlince se nejak extra nedarilo, ale koukejte.

10.4.2022
78849

12.4.2022
78851

14.6.2022 (ta vetsi z nich)
78852

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3498
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3581
Obrázky: 0

Re: Martinuv balkon 2022

Příspěvekod MartinS » 14 čer 2022 09:47

Tea Racer píše:
02 čer 2022 08:21
To je fakt, ne každej je takový hnidopich. :-))))
Chci pouze to, co jsem si koupil. Pokud je dodavatel podvadi a misto brokolice raab bio posila repku, tak je to podvod jako prase.

Vzhledem k tomu ze to rostlo vsechno stejne z tech semen co jsem daval fotku, nemuze byt chyba u me.
Spolehat na to ze jako klicek to nikdo neresi, to je take na zamysleni.

Ty bys take misto treba Mazdy, nechtel dostat Dacii. Shop by pak rekl, vzdyt je to jedno, stejne te to odveze z bodu A do bodu B.

Pokud se k tomu obchod stavi takto, tak nemam duvod od nich uz nic nakupovat. Na svuj mail uz jsem reakci pak nedostal. To dost vypovida o jejich solidnosti. Muzes mit zkusenosti jakekoliv, ale ja mam proste jinou. Prvni a hned spatna.
Spravna odpoved mela byt, posleme Vam penize za semena nebo neco nahradniho a ne univerzalni blabol. Chapu ze maji zakazniku dost a o jednoho mene nebo vice, to asi neresi. Nejde me o nejakych blbych 120Kc, ale o princip a formu jak se z toho vymluvili a pak prestali reagovat.
Nic nebudeme to tady plevelit, staci jaky plevel oni vydavaji za Bio....

Uživatelský avatar
radkiii
Stálý člen
Příspěvky: 225
Registrován: 30 led 2019 23:04
Reputace: 363
Obrázky: 0
Bydliště: Uherský Brod, 251 m n.m.

Re: Martinuv balkon 2022

Příspěvekod radkiii » 14 čer 2022 12:21

Pekné košatice :) S tým substrátom to tak mám vždy a všade. Každý rok si vypočítam koľko potrebujem balení, zoberiem o 1 viac a aj tak mi chýba. Či už to bolo Tesco, Uni Hobby, Mountfield, Agro.. Ja vlastne ani neviem, čo znamená tých 20/50/70 litrov - stlačené alebo "vzdušné?" A takisto som si teda nikdy nekontroloval objem kvetináču - 15 litrov je až po okraj alebo 5 cm pod okraj?

Inak ešte k tej repke. Od kamaráta mám info, že je fakt nemalé percento ľudí, ktorí skúšajú takéto podvody, objednajú semienko, odfotia niečo iné a potom pýtajú nové semienká. Takže ich jednanie neschvaľujem, ale na druhej strane, ak dodávateľovi veria, tak ich aj chápem.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3498
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3581
Obrázky: 0

Re: Martinuv balkon 2022

Příspěvekod MartinS » 14 čer 2022 13:21

Jasny. Ja to klidne rozdam na Vypalovaku. Treba je to smes a nekomu fakt vyroste brokolice :-D Ani by me nenapadlo zamerne tohle delat, ze fotim neco jineho reklamuji. Vsechno melo stejne listy, jen jsem proste nechal par rostlinek vyrust a hele... :-D Nic, uz se k tomu nechci vracet.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2022“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů