matoha pestuje :)

Naše pěstitelské snažení v roce 2017
Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod matoha » 29 bře 2017 20:07

objavil som na konkurenčnom webe pár dní dozadu semienka divokej paradajky tak o rok ich skúsim keď budú v ponuke.škoda že som si ich tam nevšimol skôr
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod matoha » 30 bře 2017 22:58

objavil som po čase 10 odložených 20 litrových nevyužitých bandasiek ktoré mi roky stáli mimo pohľadu očí v sklade a pekne sa zmestia do grilovacej tacky.čo k tomu dodať no akoby som ich našiel :) a ešte by niekde mali byť aj ďalšie len ja neviem kde :-D pekne sa mi zmestia aj na múrik na balkóne takže ich zamením za 10 litrové okrúhle potravinárske vedrá a korene budú mať oveľa viac miesta.chyby sú len tie dve že po odrezaní vrchu a vypálení alebo vyvŕtaní dier do dna budú stáť na výšku - to nechám tak kvôli úspore miesta a korene sa v pohode naučia rásť aj smerom dole to už som videl veľakrát že rastú tam kde im to život dovolí.druhá chyba je že sú mliečne biele a mierne priesvitné - kvôli uv žiareniu pred ktorým by mali byť korene skryté - stačí prestriekať farbou na plast ale keďže viac ako polovicu bandasky prekryje drevená doska na zábradlí nechám aj to tak a nebudem zbytočne míňať peniaze na farbu a striekať to.takže hlavne že som nazbieral cca 20 nových 10 litrových zelených vedierok od kapusty/zelí z rôznych kuchýň a k tomu ešte kúpil 5 okrúhlych stavebných 20 litrových vedier v merkury markete :-D nechce niekto niečo stavať?napríklad dom.alebo aj niečo iné.lebo mne sa nechce :-D ale dodám mu nejaké vedrá :-) značka: lacno :) ako kúpim tak predávam :-D
takže časť mojich nových pestovateľských nádob na balkón vyzerá nejak takto:
37276
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

hudobnik
Stálý člen
Příspěvky: 164
Registrován: 10 črc 2016 14:52
Reputace: 35
Obrázky: 0
Bydliště: Brno

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod hudobnik » 30 bře 2017 23:35

luxusny matros:) hlavne v kombinacii s tou grilovacou tackou

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod matoha » 31 bře 2017 00:01

že? :-D fakt to nie je veľmi estetické ale účel svätí prostriedky ;) okrem toho podmisku v tvare kvádra ktorá pasuje aj pre tie bandasky a aj pre v pohode cenovo dostupné 8 a pre 12 litrové stavebné vedierka z merkury marketu som našiel iba túto.a ešte takú lacnú no nenakúp toho koľko zvládneš odniesť vozíkom z obchodu do auta :-D
originál kvetináče sú cca trojnásobne drahšie a o podmiskách sa aj škoda vyjadrovať
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod matoha » 11 dub 2017 16:31

nemám veľa času na to moje vlákno trochu problém dať dokopy nejaký súvislý zaujímavý príspevok :) tak aspoň pár poznatkov.pri väčšom množstve a nedostatku miesta chinenses stačí sadiť v polovici januára inak sa bijú listami a pri manipulácii s nimi ich ničím.annuum frutescens aj baccatum cca prelom februára a marca.na predpest z 2dcl rovno litrové nádoby často je mi aj pollitra málo zbytočne to opakovane presádzam a ako je stále teplejšie v menších nádobách skôr preschne substrát potom každý deň chodím s postrekovačom a cítim sa s tou tyčkou na hadici ako kozmonaut prieskumník deratizér.priskoro sadené annuum a frutescens idú rýchlo do kvetu denne trhám cca sto pupencov a fakt to nie je záživná práca.v tej džungli na to škúlim aby som nejak zaostril zrak na to čo mám odtrhnúť lebo sa mi to zelené mieša akoby som dostal pár po hlave.nejaké sadenice som už podaroval aby som toho mal trochu menej a nejakých pár ešte pôjde preč.chystám sa začať presádzať do finálnych nádob tie čo budú pestované indoor v práci a doma (5 a 8 litrové nádoby).dve okrasky purple flash a birds eye baby už mám finál v trojlitrových na okne akurát som hlava maková zabudol na foto :)

no a pár rýchlych foto

manzano rocoto yellow
37539

zimbabwe bird (african devil)
37538

fatalii white
37537

aji brazilian pumpkin
37541

a jedna pre mňa veľmi zaujímavá odroda
pequin chile.pozor nejedná sa o "okrasku" pequin ale o trochu väčšiu rastlinu podobnú na divošky.som asi jediný ktorý ju tu pestuje semienka pochádzajú z domáceho webu a trochu mám problém sa o nej dozvedieť niečo viac z webu pretože ju aj google stále mieša s tým malým pequinom.
odkaz: www.seminka-chilli.cz/pequin-chile-82657.html
a foto mladej pequin chile:
37540
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod matoha » 12 dub 2017 10:02

paradajočky si zo mňa robia rovnakú srandu ako papričky.nevyklíčila mi karla tak som kúpil nejakú bajaja dal naklíčiť a na druhý deň vyklíčila aj karla a o deň aj bajaja :) previslý jahodník superstar vysiaty 20.1. a 11.2. naberá obludné rozmery.z 30 semien tých 7 čo vzišlo už dosahuje výšku 1 a pol centimetra :-D pri takej rýchlosti rastu jahody prinesú asi dvanásti mesiačikovia.a dovliekol som na balkón aj jeden pahýľ americkej čučoriedky z merkury marketu len tak na skúšku plus vyklíčili aj nejaké ďalšie z aliexpresu - ak to budú čučoriedky a nie nejaká ďatelina alebo lucerna.papričky spod svetiel ktoré nemajú aspoň 15 cm reagujú na slnko okamžite vädnutím listov takže niektoré z tých pár čo som preniesol do práce dostalo len necelú hodinku za sklom.po veľkej noci ich postupne presadím v práci budú vo finálnych 5 litrových nádobách a priame slnko budú mať len cca do 10tej ráno tak sám som zvedavý či to dotiahnu do plodov a ktoré.ide o nejaké feferóny nejaké afriky od pedra nejaké annuum nejaké frutescens a jedno habanerko.minimálne sibírske domáce to snáď dá v pohode.
:chilli11:
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod matoha » 14 dub 2017 22:41

nejakých pár dobrôt z metra (v čechách makro)
37615
trochu som sklamaný z nakladaného jalapena malo to byť v sladkokyslom náleve ale po cukre či inom sladidle ani stopy a je to kysloslané.pôvod maďarsko ale nálev rovnaká kyselina ako tie nemecké či turecké zaváraniny z lidlu.
sriracha klasika super škoda skúšať niečo iné lebo lepšie už asi nebude.niekde na face som si všimol že sa často rieši jej originalita k tomu asi toľko že sriracha síce nie je zaregistrovaná ako ochranná známka ale priehľadná fľaška s kohútom s bielymi písmenami a zeleným vrškom zaregistrovaná je takže ak je na nej kohút a R v krúžku tak je to originál sriracha :)
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod matoha » 17 dub 2017 11:23

ten previslý jahodník superstar nie je až taký superstar ledva to rastie nemám s tým skúsenosti ako dlho to bude také malé kým to naozaj začne rásť a či to naozaj začne rásť lebo to vyzerá skôr ako z nejakej rozprávky a nie ako naozajstné :) diery na balkóne do stropu navŕtané závesné kvetináče prichystané ale jemu sa nejak nechce
37655
a ani počasiu a som z toho trochu zmätený taký studený vzduch aj cez deň som v tomto období naozaj nečakal tak sadenice dusím za oknom aj pod svetlami lebo sa to nedá dať ani na balkón.do konca apríla tu majú byť nočné mrazy a pekne mi to lezie na nervy.čo som presadil do finálu (zatiaľ len väčšiu časť tých čo budú pestované indoor) budem musieť dať na chodbu v paneláku lebo sa mi to doma už jednoducho nezmestí.
čo ma prekvapuje príjemne je fazuľová koza (sadená 1.2.) dokopy skoro nič o tej odrode neviem ale rastie veľmi pekne a na nič sa nesťažuje.musel som ju dať do finálnych 8 litrových nádob (a aj to neviem či jej nebudú malé) lebo po dvoch týždňoch od posledného presadenia dokázala koreňmi prerásť aj litrové tetrapaky od mlieka..a to sme ju chceli súťažne dusiť v litrových celú sezónu ja myslím že taká sympatická rastlinka by si to nezaslúžila.aká veľká vlastne môže nárasť táto odroda?nemáte niekto fotku dospelej?
37656
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů