Jaká používáte hnojiva na papričky?

Hnojení paprik
MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3603
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3888
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod MartinS » 20 dub 2024 10:59

Vsak jasne. Ja hnojim s Mills, ale to neznamena ze s nejakym obycejnym to nebude take good.
Jako rekl bych, ze nejaky maly rozdil tam bude ve vynosu a mozna v chuti. Kazdopadne s hnojenim to neprehanim.
Vim ze a tim budu mit super vynos, kdyz klapne zaroven Slunicko, takze neni duvod to menit.

Xklop
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 09 úno 2024 16:11
Reputace: 106
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Xklop » 20 dub 2024 15:07

MartinS píše:
20 dub 2024 10:59
Vsak jasne. Ja hnojim s Mills, ale to neznamena ze s nejakym obycejnym to nebude take good.
Jako rekl bych, ze nejaky maly rozdil tam bude ve vynosu a mozna v chuti. Kazdopadne s hnojenim to neprehanim.
Vim ze a tim budu mit super vynos, kdyz klapne zaroven Slunicko, takze neni duvod to menit.
Koukal jsem na Hot chilli a mají tam u hnojiv Mills 7 produktů. Mohu se zeptat jaké druhy používáte?
Děkuji

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3603
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3888
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod MartinS » 20 dub 2024 17:41

Pouzivam pro soil.
Start
A/B
C4
PK
Calmag
A Vitalize.

Nicmene letos jsem jeste nehnojil.
Start letos vynecham a pojedu jen A/B +C4 a ke konci PK. + obcas Calmag. S tim ze hnojim tak jednou za 14dnu a zacnu 1/2 davky nez rika feeding tabulka.

Antonín
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 29 úno 2024 19:33
Reputace: 59
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Antonín » 20 dub 2024 18:02

Xklop píše:
20 dub 2024 15:07
MartinS píše:
20 dub 2024 10:59
Vsak jasne. Ja hnojim s Mills, ale to neznamena ze s nejakym obycejnym to nebude take good.
Jako rekl bych, ze nejaky maly rozdil tam bude ve vynosu a mozna v chuti. Kazdopadne s hnojenim to neprehanim.
Vim ze a tim budu mit super vynos, kdyz klapne zaroven Slunicko, takze neni duvod to menit.
Koukal jsem na Hot chilli a mají tam u hnojiv Mills 7 produktů. Mohu se zeptat jaké druhy používáte?
Děkuji
Rozumím tomu takto.. My podle svého vědomí ,možností a zkušeností uděláme to nejlepší co nám dovolí naše nevyzpytatelné počasí abychom se spolu s ním dostali do co nejpříznivější konjuktury.
Pro Xklop :nevím jak Mills ale u hnojiv BioNova je spoustu vylepšováků (dle druhu pěstebního způsobu )l na dotaz mi bylo sděleno že pro úspěšné pěstovánív substrátu od A do Z je dostačující základní -Bionova soil super mix hnojivo. Možnátomu nerozumím ale některé složky mi připadají jako rozmazlováky a vytahováky peněz. Nicméně nejsem až takový fajnšmekr (nemusíte souhlasit s mým osobním názorem). :tiphat:

JukliceCZ
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 05 dub 2022 13:39
Reputace: 11
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod JukliceCZ » 20 dub 2024 18:56

Ještě bych tu měl takový dotaz,
Často slýchám, že s organickým hnojivem se nedá přehnojit, jako třeba s minerálním.
Ovšem pokud bych hypoteticky použil více organického hnojiva, než je předepsané, může to mít na rostlinu nějaký negativní vliv, nebo ho jen rostlina plně nevyužije a je to v úvozovkách poze plýtnání peněz?

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 351
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 1025
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Mikymoto » 20 dub 2024 21:03

No ona se to bude kytka snažit využít maximálně - co bude moct. Listy budou tmavě zelený, možná trochu zkrabacený, ale pokud se to nebude koupat ve slepičákách, tak se nic nestane. Nevyužité živiny se prostě pouze nevyčerpají z půdy a kytka bude mít ponechané zásoby na pozdější využití. Ke ztrátě (živin a peněz) může dojít leda v případě většího deště, který by to "vypláchnul" ven z květináče a spolu s přebytečnou vodou by Ti to vyteklo pryč z podmisky. Když uvidíš na listech známky přehnojení, tak prostě jen přerušíš cyklus hnojení a dáš kytce čas mírně vyhládnout a pak dávkuješ méně, nebo v delších cyklech.

Pak jde samozřejmě i o nějakou ekonomiku - každou kupovanou věc logicky promítáš do produktu. Zatímco světla, nebo květináče používáš do rozbití, tak hnojiva, chemii na potvory a další věci průběžně spotřebováváš. To pak spolu s Tvým časem dělá jednotkovou cenu papriky. Takže pokud to máš primárně jako zdroj potravy, tak tam nebudeš prát top hnojiva za x-násobek ceny základu. Nejlépe se samozřejmě hospodaří spolu s živočišnou výrobou (slepice, kravky, koně, ...), kde máš zdroje živin přemíru. Pokud musíš hospodařit na balkoně nebo v bytě, tak logicky kravinec nebude to pravé a musíš sáhnout po něčem méně aromatickém.

Já sem škrt a nechci mít ve výsledku papriku dražší, než bych ji koupil v krámě. Takže beru jen základní tekuté organiky pro start a pak už jedu "na přírodu" v exteriéru. Pakliže Tě cena nezajímá a musíš pěstovat doma/na balkóně, pak má asi smysl koukat po něčem lepším. Byť si osobně myslím, že vliv na produkci a chuť bude mimo rozlišovací schopnosti (moje). Každopádně by to byl velice zajímavý experiment, kdyby nějaký velkopěstitel mohl na reprezentativních vzorcích (třebas skupiny 10 rostlin) aplikovat různá hnojiva a následně vyhodnocovat výstup (množství, kvalitu a váhu plodů).

Antonín
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 29 úno 2024 19:33
Reputace: 59
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Antonín » 21 dub 2024 08:27

:tiphat: Ani já nechci mít ve výsledku papriku dražší, než bych ji koupil v krámě. A ani mně nějak netáhnou žádný extrabuřty s milionovým SHU. Mně bohatě stačí10-30 tisíc,max.něco málo přez.. On by to u nás ani nikdo nejedl. I loni jsem zavařoval mix se sladkou , A něco usušil na koření. Takže 12 rostlin na lodžii dostane tekuté hoštice.vitality komp. ligno a něco žíža-humusu a bude vymalováno . Myslím že pokud na rostliny nepříjde nějaký mor či jiná zkáza bude to stačit. :wave:

Xklop
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 09 úno 2024 16:11
Reputace: 106
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Xklop » 23 dub 2024 19:57

Já mám letos prakticky prémieru v pěstování papriček na balkoně a to ještě vrámci omezené plochy co mě rodina povolí :-).... Ale i tak to beru jako koníčka a ten něco stojí, takže cena papriček může být jaká chce....za tu radost do stojí. Hodinami pročítání na tom fóru jsem pořídil do první sezóny zde mnohokrát zmiňovaný "základ". Granulovaný kravský hnůj + mykoryzní houbu a pak Hoštické na rajčata a papriky, Hoštické slepicince, wuxal, lignohumat a vitality komplex. Uvidíme jak to bude fungovat :-). Možná že už funguje, protože rostliny jsou velký, zdraví a některé už začínají plodit... :-)
Jiné "dražší" varianty bych rád vyzkoušel v dalších letech, ale aktuálně nevidím smysl v nějakém kombinování s již zakoupeným. Jednak by mě to zkreslilo již nastavený systém a ani nic neřeklo o kvalitě těch lepších produktů.


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů