Jaká používáte hnojiva na papričky?

Hnojení paprik
Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 351
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 1025
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Mikymoto » 30 bře 2024 18:38

Netvrdím že minerální hnojivo je zlo - jen upozorňuju, že v případě nevhodného používání si při pěstování v interiéru může vytvořit problém, který by u organických hnojiv nehrozil. Zatím všechna tekutá organická hnojiva co jsem vyzkoušel fungovala bezproblémově a efekt byl viditelný nejdéle do 14 dní od aplikace. Naštěstí toho nemusím kupovat tuny, neb to mám reálně jen na výživu přezimujících kytek (jednotky kusů) a na start sezóny v kelímkách před přesazením ven - a tam se jede už echt organika ve formě kravského hnoje, kvašených slepičáků a jíchy. Všechno dost "voňavé" na to aby se to nedalo používat v baráku ;)

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5423
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9103
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Tea Racer » 31 bře 2024 09:04

Tak chemií se dá snadno zasolit a přehnojit půda, není to pro rostliny přirozené a použít by to měl mít člověk který ví, co dělá.
Organické má velikou výhodu, že nepřehnojíš a rostlina si bere postupně bere co potřebuje. Granulovaný kravský používám i doma na sazenice, stačí zamíchat do půdy a nahoru dát vrstvu zeminy a nesmrdí vůbec, rozpadne se pak na humus. V podstatě se nic nepotřebuje, při presazení z jiffu dám do kelímku 0,5 l pár granulek kravského a pak do finálních cca polévkovou lžíci. Tím mám vystaráno do zrání plodů, pak tekutý slepičák, guano...
Během sezony vitality komplex a po přesazení ligno. Používám mnoho let a OK. Ale to jsme tu psali mnohokrát, hodně lidí se zláká na reklamy typu Chili focus a pak tu brečí a dávájí fotky přehnojených rostlin. (hlavně nováčci)

Antonín
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 29 úno 2024 19:33
Reputace: 53
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Antonín » 09 dub 2024 10:53

:tiphat: Zdravím všechny zde na foru. Mám dotaz. Nikdy jsem nic nehnojil do substrátu sypkým wormhumusem či vermikompostem (asi to bude to samé) ani nepoužíval tzv. žížalí čaj či jiná tekutá hnojiva a výluhy na této bázi. Jelikož jsem se zde na foru ( :rolleyes: zatím) nedočetl nic na toto téma ,zajímá mně,zda někdo z Vás tyto složky používá a jestl se dá( úspěšně )pěstovat pouze s jejich použitím. Děkuji Vám za pozornost

JukliceCZ
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 05 dub 2022 13:39
Reputace: 10
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod JukliceCZ » 09 dub 2024 11:38

Antonín píše:
09 dub 2024 10:53
:tiphat: Zdravím všechny zde na foru. Mám dotaz. Nikdy jsem nic nehnojil do substrátu sypkým wormhumusem či vermikompostem (asi to bude to samé) ani nepoužíval tzv. žížalí čaj či jiná tekutá hnojiva a výluhy na této bázi. Jelikož jsem se zde na foru ( :rolleyes: zatím) nedočetl nic na toto téma ,zajímá mně,zda někdo z Vás tyto složky používá a jestl se dá( úspěšně )pěstovat pouze s jejich použitím. Děkuji Vám za pozornost
Dosavadně (poslední 3 sezóny) jsem používal jen zížalí čaj v podobě vitality komplexu, minulou sezonu jsem přidal ještě forestina profík na chilli. Víceméně se rostlinkám docela dařilo, na to, že byly pěstované na balkoně v květináčích, ovšem nemám moc srovnání, protože jinou výživu jsem nezkoušel ještě, letos mám v plánu použít minimálně ještě granulovan ý hnůj.

Antonín
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 29 úno 2024 19:33
Reputace: 53
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Antonín » 14 dub 2024 10:09

:tiphat: Četl jsem na Gorol chilli kde jako hnojivo doporučují: Forestina Hoštické hnojivo na okurky ,cukety a dýně s vyrovnanými prvky
Organicko-minerální NPK hnojivo tekuté
6% N + 6% P2O5 + 6% K2O
A jako alternativu uvádí:
Jihočeské hnojivo 5v1. Složení: 8,5%N + 7,8%P2O5 + 9,5%K2O. Tekuté. Co vy na to ? :dunno:

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3595
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3874
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod MartinS » 14 dub 2024 10:31

Obe hnojiva jsou slusny zaklad. Klidne se da pouzivat jen to pripadne s calmagem nebo wuxalem, pokud by byl deficit vapniku. Ja na nich pred 10lety take zacinal.

Ja jedu od roku 2017 v Mills a vyhovuje me to. Letos jsem jeste ani nehnojil.

Kazdy na foru hnoji jinak a necim jinym co mu vyhovuje.

Ja treba vim, ze s Mills budu mit na balkone super vysledky. Mam to vyzkousene. To vsak ale neznamena, ze s obycejnym na rajcata a papricky by to take neslo.

Nicmene je tam hodne faktoru, od Slunicka, substrat, genetika, velikost kvetinace.
Proste vim, ze kdyz tomu prizpusobim podminky, ze kytka bude mit desitky az stovky plodu.

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 351
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 1025
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Mikymoto » 15 dub 2024 15:17

Jihočeské hnojivo 5v1 dávám druhým rokem dorostencům předtím, než jdou do skleníku a řekl bych, že jim to celkem šmakuje.

Antonín
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 29 úno 2024 19:33
Reputace: 53
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Antonín » 20 dub 2024 08:31

MartinS píše:
14 dub 2024 10:31
Obe hnojiva jsou slusny zaklad. Klidne se da pouzivat jen to pripadne s calmagem nebo wuxalem, pokud by byl deficit vapniku. Ja na nich pred 10lety take zacinal.

Ja jedu od roku 2017 v Mills a vyhovuje me to. Letos jsem jeste ani nehnojil.

Kazdy na foru hnoji jinak a necim jinym co mu vyhovuje.

Ja treba vim, ze s Mills budu mit na balkone super vysledky. Mam to vyzkousene. To vsak ale neznamena, ze s obycejnym na rajcata a papricky by to take neslo.

Nicmene je tam hodne faktoru, od Slunicka, substrat, genetika, velikost kvetinace.
Proste vim, ze kdyz tomu prizpusobim podminky, ze kytka bude mit desitky az stovky plodu.
Ahoj. Myslím že ten poslední odstavec ale plati i na hnojivo Mills a ostatní nebo se pletu :dunno:


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů