Habanero?

Nevíte jakou rostlinu chilli máte, posílejte Vaše dotazy sem
Uživatelský avatar
N3m3s1s
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 02 bře 2012 21:02
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Habanero?

Příspěvekod N3m3s1s » 02 bře 2012 21:25

Možem potvrdit,semienka kličia bez broblemov,som skušal minuly rok :firy: a tak nemusite čakat na fotky až do jesene :angry1:

7310
7309
7307
Naposledy upravil 1 dne N3m3s1s; celkem upraveno 11x.

Uživatelský avatar
HCST
Stálý člen
Příspěvky: 64
Registrován: 27 pro 2010 17:19
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště

Re: Habanero?

Příspěvekod HCST » 03 bře 2012 06:07

Krásné. :angry1:
:chilli:

Wiking
Stálý člen
Příspěvky: 182
Registrován: 25 led 2011 19:49
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Brno, Drazdany

Re: Habanero?

Příspěvekod Wiking » 03 bře 2012 08:35

Hami píše: Jo a ještě jena informace - pokud chcete klíčit semena z těchto kupovaných papriček, počítejte s velmi malým procentuálním úspěchem klíčivosti. Pokud si dobře vzpomínám, tak tyto papričky k nám dodává jistá Holandská firma, v zimních měsících je ale sklízí někde v Africe ( Kenya ??? ). Domnívám se, že transport probíhá v chladících kontejnerech, což značně ovlivňuje životaschopnost semínek. Letos jsem zkoušel klíčit takto koupené Jalapenos a z 20-ti semínek vylezla 1 rostlinka :-(
__
No, nemas az tak docela pravdu. Fakt je, ze ty habanera se sem dovazeni letecky z Afriky, a jsou v ruznych stadiech zralosti. Taky je pravda, ze se dopravuji v chladicich kontejnerech kde je teplota kolem +5-7°C.
Tahle teplota vsak nema sebemensi vliv na klicivost, kdyby to bylo transportovano pri -minus, tak to je o necem jinem. Tam samozrejme nebude zadna klicivost.
To je Ti nevyklicilo Jalapeno (popr. jen 1 ze 20) je proto, ze Jalapena se sklizi zelene, (technicka zralost) a Ty potrebujes na seminka sklidit cervene (botanicka zralost).
Ty habanera se vsak nesklizi za zelena, ale relativne zrale, a kdyz se potom nechaji doma jeste vice dozrat, muzou mit i lepsi klicivost, nez seminka renomovanych prodejcu :tiphat:
[glow=red]A Chili a Day keeps the Doctor away!!![/glow]

Uživatelský avatar
Hami
Stálý člen
Příspěvky: 448
Registrován: 19 čer 2011 21:44
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Mělník

Re: Habanero?

Příspěvekod Hami » 03 bře 2012 11:23

No nevím přátelé, u mě to byla vážně bída. Ale uznávám, že to mohlo být nějaké badné balení.....

Uživatelský avatar
luckygore
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23 úno 2012 16:12
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Praha 5

Re: Habanero?

Příspěvekod luckygore » 06 dub 2012 10:21

Já mám úspěch klíčivosti Habaner Orange z Globusu asi 80% současně jsem zasadil stejný druh i ze semínek z seminka-chilli.cz kde mám úspěšnost 90 % tak pak porovnám výnosy, chuť a pálivost. Sám jsem na to zvědavej. prozatím bych řekl, že rostlinkám z obou zdrojů se daří stejně dobře.

Uživatelský avatar
luckygore
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23 úno 2012 16:12
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Praha 5

Re: Habanero?

Příspěvekod luckygore » 08 dub 2012 12:45

No, když na to teď tak koukám tak ty rostlinky ze semínek z kupovanejch pariček vzrůstově docela zaostávaj za těma ze semínek z e-schopu

Uživatelský avatar
N3m3s1s
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 02 bře 2012 21:02
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Habanero?

Příspěvekod N3m3s1s » 11 dub 2012 21:39

luckygore: to si ako myslel tie moje? ty ich maš ešte večšie? rostlinky alebo plody?

Uživatelský avatar
luckygore
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23 úno 2012 16:12
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: Praha 5

Re: Habanero?

Příspěvekod luckygore » 13 dub 2012 13:31

N3m3s1s píše:luckygore: to si ako myslel tie moje? ty ich maš ešte večšie? rostlinky alebo plody?
Ne, ne, o tvých nemluvím. Jen o tom že rostlinky ze semínek které jsem vyndal z papriček habenero orange zakoupených v Globusu vzrůstově docela zaostávaj za rostlinkami ze semínek stejné odrůdy koupených na seminka-chilli.cz.
Tím sem chtěl pouze říci, že semínka z kupovaných papriček se chytili a rostlinkám se daří , ale rostlinkám ze semínek z e-schopu se daří podstatně lépe.


Zpět na „Identifikace odrůd chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů