Výživa a hnojení chilli papriček

Hnojení paprik
Uživatelský avatar
Skurutt
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14 dub 2011 10:36
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Skurutt » 10 kvě 2011 09:45

Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti s hnojivy Alga grow/bloom při pěstování paprik. Mě se před lety osvědčily při pěstování masivních bylin a zvažuju jejich použití na chilli.
Díky.

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 10 kvě 2011 15:15

Skurutt píše:Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti s hnojivy Alga grow/bloom při pěstování paprik. Mě se před lety osvědčily při pěstování masivních bylin a zvažuju jejich použití na chilli.
Díky.
Samozřejmě proč ne, akorát hnojiva od Plagronu jsou dost předražený. Zvolil bych levnější alternativu.

fka82
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 22 říj 2010 18:04
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod fka82 » 12 kvě 2011 08:21

Vloni jsem je používala a byla jsem spokojena, ale je pravda že jsou dražší.

Uživatelský avatar
Skurutt
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 14 dub 2011 10:36
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Skurutt » 16 kvě 2011 08:51

mopslik píše: Samozřejmě proč ne, akorát hnojiva od Plagronu jsou dost předražený. Zvolil bych levnější alternativu.
A jakou? Pokud vím Alga je na přírodní bázi, takže bych rád nějakou přírodní alternativu, ale pokud možno s podobným fungováním. Nějaký doporučení? :thanx:

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 16 kvě 2011 11:21

Skurutt píše:A jakou? Pokud vím Alga je na přírodní bázi, takže bych rád nějakou přírodní alternativu, ale pokud možno s podobným fungováním. Nějaký doporučení? :thanx:
Agromin - Rajče a paprika

nebo

Hoštické hnojivo na rajčata a papriky

v tekuté podobě

Vermesfluid

+ doporučuji prostudovat tento příspěvek o biologickém pěstování - Pěstování organicky - BIO - zdravě

Mě osobně se osvědčily i vykvašené slepičáky a kopřivy a listy kostivalu lékářského - postřik na list je nejideálnější.

Forkys
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 10 kvě 2011 22:04
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Forkys » 22 kvě 2011 00:22

Tyjo, kvašený slepičince s kostivalem, to mi asi v kuchyňskym indooru neprojde :-) Zalívám vodou z akvárka (slušnej Dusík, míň Fosforu a na Draslík nemám test ale asi nic moc), máte někdo zkušenost, co by mohlo papričkám chybět a jak jim to dodat ? Mikroprvky v chelátech do akvárka přikapávám, tak o ně se při pěstování v zemině nebojím)
Bude to vostrý...

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 22 kvě 2011 08:30

Forkys píše:Tyjo, kvašený slepičince s kostivalem, to mi asi v kuchyňskym indooru neprojde :-) Zalívám vodou z akvárka (slušnej Dusík, míň Fosforu a na Draslík nemám test ale asi nic moc), máte někdo zkušenost, co by mohlo papričkám chybět a jak jim to dodat ? Mikroprvky v chelátech do akvárka přikapávám, tak o ně se při pěstování v zemině nebojím)
Hoštické hnojivo Slepičince granulované 2,5kg a prodávaj ho i v tekuté podobě :wave:

Základní prvky jsou většinou už obsažený v hlíně, jen je důležitý při přesazování dávat novou.

Uživatelský avatar
minutus
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 15 úno 2011 21:53
Reputace: 0
Obrázky: 0

Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod minutus » 23 kvě 2011 14:13

Ahoj chcem sa opytat ci je vhodne trochu prestrihavat chilli od spodnych listov, mam pocit ze som ich dal do truhlikov trochu natesno ci by im to prestrihanie nepomohlo aby trochu viac podrastli. mam ich asi tak 5 cm od seba nemam sklenik takze mam len na balkone. Dakujem za odpoved.


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů