Výživa a hnojení chilli papriček

Hnojení paprik
Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod lobo » 22 zář 2014 00:53

já nejdřív hnojil jakýmsi univerzálem na rajčata a papriky ale celkem nic moc, tak jsem pořídil Hoštické guáno z mořských ptáků, pravda trochu dražší ale musim říct, že se to pozitivně odrazilo na stavbě a výnosu rostlin.

A hnojil ob zálivku, Takže jednou s hnojivem po druhý bez a pak zase s hnojivem a pak zase bez a takto pořád dokola. Hnojim i ted a pořád mi narůstají nové květy a z nich se celkem rychle dělají nové papričky.
Je mi jasné, že nestihnou dozrát ale mám vyzkoušené, že taková Jolokia dobře chutná i nezralá, teda aspoň mě a pálí opravdu přijatelně.

Je teda pravda, že ted když je už podzimní počasí tak zalévám pouze jednou týdně a s mírou, je celkem dost vysoká vzdušná vlhkost tak ve foliovníku mám pootevřené vrátka i okno neustále aby nebyla plíseň.

Majky
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 21 zář 2014 21:18
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Majky » 22 zář 2014 06:34

ano myslel sem před dozráním já to beru spíš podle konopí které mi celkem jede a myslím že je lepší sklidit 3/4 papriček zralých a čistých než 4/4 hořkých a plných hnojiv samozřejmě záleží na každém zvlášť jak si to přebere ;-) jinak k těm fázím já to dělal tak že sem koukal na keříky že bych za 14 dní mohl sklidit nějakou část plodu tak sem je nechal vytrávit proplách a pak jim dal pořádně najíst předpokládám že EC nikdo neřeší ale pro orientaci je to dobrá věc takže sem jim dal EC třeba 2,5 což je docela dost samozřejmě sem to zkoušel předtím jestli to ta rostlina snese abych jí nespálil (to sem si vyzkoušel na konci růstové fáze začátkem květů) jinak když už tu píšete o hnojivech tak se chystám nasadit do boxu do NFT chilli pár odrůd na srovnání a hnojit zkusím METROPem je sice hodně drahej ale 1) je to rolls royce mezi hnojivama 2) je hodně koncetrovanej takže ve finále to pěněžně vyjde dráž jen o málo :-D

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3591
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3873
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod MartinS » 22 zář 2014 10:01

Hosticke mozna zkusim po dodelani chilli focusu a Kristalonu, take jsem na nej cetl dobre reference.

Taky tu nekdo zminoval tohle:
http://substraty-hnojiva.heureka.cz/gua ... ia-0_8-kg/" onclick="window.open(this.href);return false;

jestli to tedy neni to co myslis ty :-)

Jinak take mi to ted vychazi na hnojeni kazdou druhou zalivku, takze priblizne 1x tydne.
Chinese multicolor mi po sklizni znovu v srpnu nahodil nove papricky a nektere uz meni barvu takze stiham jeste jednu varku :-)
Dost jsem byl prekvapenej uz jsem ani nedoufal kdyz bylo tak hnusne. Zatim stale hnojim a uvidime. Chut papricek je vyborna takze v poho :-)

Snip*lli
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 23 říj 2013 16:10
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Snip*lli » 24 pro 2014 11:51

Krásny deň Vám prajem :) a mal by som jednu otázočku. Mám Lignohumát ktorý mám otvorený už rok a neviem či nieje pokazený alebo čo, lebo nevonia tou jeho klasickou vôňou ale akoby trochu zapáchal. Na obale je napísaná záruka 5 rokov od roku výroby (môj je vyrobený 2013), ale nenašiel som tam záruku po otvorení. Čo nato hovoríte? Neublíži semienkam ak ich namočím do jeho roztoku alebo skôr: Pomôže im ako nový Lignohumát? :dunno:
Šťastné a veselé Vianoce :wave:
Snip*lli

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod proki73 » 26 pro 2014 09:27

Snip*lli píše:Krásny deň Vám prajem :) a mal by som jednu otázočku. Mám Lignohumát ktorý mám otvorený už rok a neviem či nieje pokazený alebo čo, lebo nevonia tou jeho klasickou vôňou ale akoby trochu zapáchal. Na obale je napísaná záruka 5 rokov od roku výroby (môj je vyrobený 2013), ale nenašiel som tam záruku po otvorení. Čo nato hovoríte? Neublíži semienkam ak ich namočím do jeho roztoku alebo skôr: Pomôže im ako nový Lignohumát? :dunno:
Šťastné a veselé Vianoce :wave:
Snip*lli
ahoj já osobně stím nemám zkušenosti ale jestli smrdí tak je asi něco špatně a semínka je zbytečné namáčet to vím 100% nemá to na ně vliv když se vysejí je důležité udržovat vlhkost a teplotu nic víc

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Dr.Pedr » 26 pro 2014 09:46

Zkažený to nebude :thumbup: ... klidně to použij se zálivkou...

Ps. Hnůj taky zrovna nevoní .... panečku ...a jak po něm rostou brambory !!!! :thumbup:

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod proki73 » 26 pro 2014 10:32

Dr.Pedr píše:Zkažený to nebude :thumbup: ... klidně to použij se zálivkou...

Ps. Hnůj taky zrovna nevoní .... panečku ...a jak po něm rostou brambory !!!! :thumbup:
hnůj a chemie je trošku něco jiného ale máš pravdu jak krásně rostou a ne jen brámbory ať rostou

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Výživa a hnojení chilli papriček

Příspěvekod Dr.Pedr » 26 pro 2014 10:42

proki73 píše:
Dr.Pedr píše:Zkažený to nebude :thumbup: ... klidně to použij se zálivkou...

Ps. Hnůj taky zrovna nevoní .... panečku ...a jak po něm rostou brambory !!!! :thumbup:
hnůj a chemie je trošku něco jiného ale máš pravdu jak krásně rostou a ne jen brámbory ať rostou
Ps. Co se týče Lignohumátu neřadil bych ho mezi chemii...
http://cs.wikipedia.org/wiki/Huminov%C3%A9_l%C3%A1tky" onclick="window.open(this.href);return false;


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů