Jaká používáte hnojiva na papričky?

Hnojení paprik
Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5436
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9127
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Tea Racer » 04 kvě 2024 09:08

Antonín píše:
01 kvě 2024 12:05
Tea Racer píše:
29 dub 2024 07:34
Antonín píše:
28 dub 2024 18:49
Tak mě napadlo- (možná je to kolosální hloupost ) pokud by se do zálivky na hnojení zakomponovalo jako mix např. Hoštické hnojivo 1/2 + lignohumát 1/4 + vitality kompl. 1/4. celkem --1/1 co by to mohlo nebo nemohlo udělat po zalití ? Už to někdo zkoušel? :slap:

Je to tu mnohokrát, proč si to nepročteš? Jen tak mimochodem, také ráno splácaš vše dohromady a pak nejíš celý den? ;-)
Proč reaguješ když se ti nechce ? Kvůli egu ? O tom jídle bych ti mohl povědět svůj životní příběh. Možná bys nereagoval tak blbě. Ale i tak ti děkuju.
Myslíš, že to je kvůli egu a že reaguji blbě a dokonce že se mi nechce? (použil jsem příměr o jídle, možná jsi ho nepochopil, to ale nevadí, nemá to vliv na odpověď)

Spíš se zamýšlím nad tím, proč sem přijde každý rok někdo, kdo je líný přečíst pár řádků, nebo použít na pár vteřin hledání a raději sem napíše stále se opakující dotaz. Pěstujeme papričky někteří desítky let, napíšeme sem co víme a lidé se ptají stále dokola na to samé, tak proto jsem tak reagoval a když si to tu projdeš, tak zjistíš, že jsem reagoval velmi mírně a slušně. Na nové dotazy a konktrétní, ti každý rád odpoví, ale pročíst si pár řádků snad jde ne?

Nechci se tu dohadovat, jen to tu je prostě x krát napsané, stačí hledat a ne plevelit forum dokolečka se opakujícími dotazy na to samé. Není to nic osobního, je to kvůli přehlednosti fora. Vše dobré a ať to roste a fakt to není osobní. :tiphat: :chilli11:

Antonín
Stálý člen
Příspěvky: 53
Registrován: 29 úno 2024 19:33
Reputace: 60
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Antonín » 04 kvě 2024 14:35

Pro Tea Racer ..:tiphat: Nechápu proč jsi reagoval když jsi jen poučoval Odpovím v bodech. 1) také ráno splácaš vše dohromady a pak nejíš celý den?) Ano jím jen jednou . Možná bys nechtěl jíst to co musím-nesmím jíst a jak .Jsem si jist že bys bys to ani nechtěl zkusit.
2) četl jsem celé vlákno o hnojení 2x ale zřejmě mi ušlo že existuje nějaká 3 kombinace od PP . Jinak bych se neptal.
3) Děkuji těm kteří mi přesto byli ochotni poradit. Cením si jejich odpovědi. Jistě to udělali dobrovolně a bez nátlaku.
4) kdo je líný přečíst pár řádků, nebo použít na pár vteřin hledání ( viz bod 3) o pár vteřinách píšeš jen ty ,(ale pokud víš co hledat,pak ano)
5) raději sem napíše stále se opakující dotaz). jakýpak stále opakující dotaz -po zadání odkazu na PP jsem našel pouze 2 odpovědi na toto téma (čili žádné dokola ale až po reakci jiných co mi byli ochotni pomoci
6) zjistíš, že jsem reagoval velmi mírně a slušně). Měl jsem očekávat něco jiného? OK Nic není nemožné. Eliminuj to tím že nebudeš odpovídat na mé dotazy.
7) (použil jsem příměr o jídle, možná jsi ho nepochopil) - možná to nejsem já kdo nepochopil. (viz bod 1)
8) Pěstujeme papričky někteří desítky let, napíšeme sem co víme ).-- Pěstoval jsem taktéž papriky desítky let .Velkoplodé. Lidí kterým jsem odpovídal i několikrát dokola bych nespočítal. Internet tenkrát nebyl k mání ,hodně by to ušetřilo času a nákladů.Telefon byl mnohdy na utržení a doma(ve skleníku ) někdy i víc lidí než bylo zdrávo Všem jsme se snažili vyhovět. Pěst.indoor je však v kombinaci s chilli více specifický-je i náročnější. Můj prostor nyní, nová dostupná hnojiva,substráty atd.To je to co mně částečně dostalo znova na úroveň začátečníka.
9) Mohls napsat jen tři slova- Jako ) Všezved nebo Bacula.nebo pokud tě to tak moc obtěžovalo-vůbec nic .To by ale nebylo ono .___ŠUMAVA JE KRÁSNÁ__ :wave: ,Naposledy mně tam pokoušeli postavit do latě v 70 tých letech..Ať se ti daří v chilli, máš z nich radost a ať se ti odměníí bohatou úrodou... :rolleyes:

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5436
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9127
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Tea Racer » 05 kvě 2024 11:16

Antonín píše:
04 kvě 2024 14:35
........................
Nesouhlasím, ale respektuji tvuj názor. ;-)

3 kombinace PP je zkušenost jednoho pěstitele, kterou on používá a pár dalších, ale jak jsem psal, vše tu bylo již mnohokrát řečeno. Navíc každý máme jiné podmínky, tak neexistuje univerzální obdpoved, ani hnojivo. Jak bylo řečeno, stáleopakující se doatazy plevelí forum, jako nyní naše diskuse. Není to ani o egu ani o jídle, jen o tom, že vše tu je a když odpovídáš dokolečka tak tu bude více plevele a lidé nebudou hledat ani číst. Ano, někdo má čas tak to napíše po 20x nebo vícekrát, někdo upozorní, na to, že to tu je už 20x. :-)

Vyzkoušel jsem ohledně hnojení ledacos, nakonec používám granulované kravské do květníků a pak tekutý slepičák až přijde čas. V průbehu roku vitality komplex, občas hnojivo papriky rajčata. Pak mnoho lidí používá umělá hnojiva, modní výstřelky atd. kolik lidí tolik odpovědí. Mám rád experimenty, třeba i ty po zkušenostech s paprikami napíšeš něco, co ostatním pomůže. :idea:

Xklop
Stálý člen
Příspěvky: 50
Registrován: 09 úno 2024 16:11
Reputace: 122
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Xklop » 05 kvě 2024 20:36

Ahoj všem,
já používám kravský granule a zbytek osmocote perliček do truhlíků. Předtím od semínek lignohumat, vitality komplex a Hoštické na rajčata a papriky. Připravený mám ještě Hoštické slepicince a wuxal.

Papriky jsem teď několik dní venku aklimatizoval a v sobotu byli definitivně zasazeny do truhlíků na balkón. Dnes jsem je chtěl rozprašovačem postříkat vitality komplexem a něco v něm rachtalo...asi se něco vysráželo do kamení.... někde udělali inženýři v NDR chybu:-)))))
83737

Antonín
Stálý člen
Příspěvky: 53
Registrován: 29 úno 2024 19:33
Reputace: 60
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Antonín » 06 kvě 2024 09:01

:rolleyes: Máš moc pěkný rostlinky. Nebudou jim ty truhlíky malé ?

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5436
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9127
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Tea Racer » 06 kvě 2024 09:14

Xklop píše:
05 kvě 2024 20:36
Ahoj všem,
já používám kravský granule a zbytek osmocote perliček do truhlíků. Předtím od semínek lignohumat, vitality komplex a Hoštické na rajčata a papriky. Připravený mám ještě Hoštické slepicince a wuxal.

Papriky jsem teď několik dní venku aklimatizoval a v sobotu byli definitivně zasazeny do truhlíků na balkón. Dnes jsem je chtěl rozprašovačem postříkat vitality komplexem a něco v něm rachtalo...asi se něco vysráželo do kamení.... někde udělali inženýři v NDR chybu:-)))))
83737
Osmocote a Plantacote používám do květníků na citrusy, výborná věc. Wuxal jen příležitostně, když vidím že mají málo vápníku. V truhlících jsem pěstoval na starém balkoně a dalo se, ale jak co. Pozor na rošení když je slunce, popálí se jako přes lupu.

Xklop
Stálý člen
Příspěvky: 50
Registrován: 09 úno 2024 16:11
Reputace: 122
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Xklop » 07 kvě 2024 00:12

Antonín píše:
06 kvě 2024 09:01
:rolleyes: Máš moc pěkný rostlinky. Nebudou jim ty truhlíky malé ?
Děkuji. Každý truhlík má 35l, ale pravda je, že na ten počet kytek je to málo. Víc místa bohužel nemám. Když jsem na začátku nechával semínka klíčit dal jsem do každého jiffu dvě až tři a když pěkně začali pod led světly růst tak mě bylo líto rostlinky redukovat. Takže nakonec jsou v každém truhlíku tři druhy, ale většinou ve dvou až třech rostlinách. Uvidíme co z toho bude...... balkón nenafouknu, ale třeba poučení pro příště, budu dávat po jednom semínku.

Xklop
Stálý člen
Příspěvky: 50
Registrován: 09 úno 2024 16:11
Reputace: 122
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Xklop » 07 kvě 2024 00:19

Tea Racer píše:
06 kvě 2024 09:14
Xklop píše:
05 kvě 2024 20:36
Ahoj všem,
já používám kravský granule a zbytek osmocote perliček do truhlíků. Předtím od semínek lignohumat, vitality komplex a Hoštické na rajčata a papriky. Připravený mám ještě Hoštické slepicince a wuxal.

Papriky jsem teď několik dní venku aklimatizoval a v sobotu byli definitivně zasazeny do truhlíků na balkón. Dnes jsem je chtěl rozprašovačem postříkat vitality komplexem a něco v něm rachtalo...asi se něco vysráželo do kamení.... někde udělali inženýři v NDR chybu:-)))))
83737
Osmocote a Plantacote používám do květníků na citrusy, výborná věc. Wuxal jen příležitostně, když vidím že mají málo vápníku. V truhlících jsem pěstoval na starém balkoně a dalo se, ale jak co. Pozor na rošení když je slunce, popálí se jako přes lupu.

Děkuji za tip s rosením. Balkón je orientován na jihozápad. Takže slunce tam svítí až okolo oběda a později. Snažím se zalévat, nebo rosit ráno nebo až večer. Voda z listů do oběda zkape, nebo uschne, tak snad ten lupovy efekt nehrozí.
Mě spíš zarazilo to že ten vitality komplex nějak zkrystalizoval....:-)


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti